İngiltere Ticari Vize

i̇ngiltere ticari vize

İngiltere’ye toplantı, fuar, iş görüşmesi, işle ilgili eğitim vb. ticari konularda seyahat etmek isteyen kişiler İngiltere ticari vize başvurusu yapmalıdırlar.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere Ticari Vize sayfamıza hoş geldiniz. Dünyanın en güçlü ekonomilerinden Birleşik Krallık, her yıl çeşitli ticari amaçlarla seyahat eden birçok misafiri ağırlamaktadır. İngiltere iş vizesi başvuruları toplantı, fuar, iş görüşmesi, seminer, konferans, sözleşme, pazar araştırması, işle ilgili eğitim ve bunun gibi daha birçok ticari aktivite için gerçekleştirilebilir. Bu vize ile bir seyahatte maksimum 6 aya kadar İngiltere’de kalabilirsiniz. Ayrıca ister ücretli ister ücretsiz olsun, bir İngiliz şirketi adına çalışamazsınız. 6 aydan uzun sürecek bir faaliyete katılmayı ya da Birleşik Krallık’ta çalışmayı planlayan kişiler kendi durumlarına uygun vize kategorisinde başvuru yapmalıdırlar.

İngiltere İş Vizesi

İngiltere iş ziyareti vizesi başvurusu yapacak bir kişi, Birleşik Krallık genel giriş vizesine başvuru yapmalıdır. Bu vize türü “Standard Visitor Visa” olarak isimlendirilmiştir ve ticari aktivitelerle birlikte turizm, ziyaret ve 6 aydan kısa süreli eğitimleri de kapsamaktadır. Kişiler, başvurularını gerçekleştirirken “Ticari Aktivite” amacını seçmeli, sonrasında da vize başvuru sebeplerini açıkça ortaya koyan bir alt kategori ile başvurularını tamamlamalıdırlar. Yanlış amaç seçilerek yapılan bir İngiltere ticari vize başvurusu, seyahat amacının doğru şekilde gerekçelendirilememesi sebebiyle uygun görülmeyecektir.

İngiltere Ticari Vize

Türkiye’den yapılan İngiltere ticari ziyaret vizesi başvurularının büyük çoğunluğu işle ilgili toplantı ya da bir fuara katılım amacıyla gerçekleşmektedir. Bir İngiltere ticari vize başvurusunda mutlaka bulunması gereken kanıtlayıcı evraklar şunlardır:

 • Geçerli, iyi durumda ve en az bir adet boş sayfaya sahip pasaport veya seyahat belgeniz. Eğer mevcutsa önceki pasaportlarınız da uluslararası seyahat geçmişinizi göstermesi açısından sunulmalıdır.
 • Seyahatiniz süresince kullanımınıza sunulmuş ve tarafınızca açık bir şekilde erişilebilecek finansal kaynakların kanıtı. Bu kanıt için genellikle çalıştığınız ya da sahibi olduğunuz şirketin son 3 ayın hareketlerini gösteren banka hesap dökümleri kullanılmaktadır. Vadeli hesaplar, direkt erişim sağlamadığı için uygun değildir. Buna ek olarak bir şirket, İngiltere iş ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak personelinin hesabına seyahat masraflarının karşılanmasına yetecek miktarda para da transfer edebilir. Bu durumu, sunulacak şirket dilekçesinde açıkça belirtmeleri gerekecektir. Seyahat masraflarını, İngiltere’de ziyaret edilecek şirketin karşılaması da olağan bir durumdur. Bu tür bir durumda hangi masrafları neden üstlendiklerini, sunacakları davet yazısında açıkça belirtmeli ve beyanlarını, şirketlerinin finansal durumunu kanıtlayan bir evrakla desteklemelidirler.
 • İşvereninizin hazırlayacağı, yapılacak herhangi bir ödeme ve yapacağınız harcamalar da dahil olmak üzere, Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek ticari faaliyetin tam niteliğini özetleyen ve ziyaretinizin nedenini teyit eden şirket yazısı. Bu yazıda seyahat edecek kişinin izinli olduğu tarihler, şirketteki pozisyonu, seyahatin amacı ve önemi belirtilmelidir. Ayrıca şirketin ve yetkilisinin tüm iletişim bilgileri bulunmalı, belge kaşe ve ıslak imzalı ya da elektronik imzalı olarak düzenlenmelidir.
 • Birleşik Krallık’taki herhangi bir kurum ya da kuruluştan, üstlendiğiniz ticari faaliyetin tam niteliğini özetleyen davet yazısı. Davet yazısında İngiliz şirketinin tüm iletişim bilgileri, davet edilen kişinin bilgileri, seyahatin amacı ve programı yer almalıdır. Eğer İngiltere şirketi seyahate herhangi bir şekilde destek oluyorsa, örneğin Hotel ve Uçuşu üstlenmişlerse, bunu açıkça belirtmelidirler.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Bu 4 kritik evrakın dışında başvurunuzda İngiltere ticari ziyaret vizesi başvurunuzda bir takım destekleyici evraklar da bulunmalıdır. Bunlar seyahatinizin amacına ve Türkiye’deki kişisel durumunuza göre değişecektir. Çalıştığınızın şirketin faal olduğunu gösteren evraklar, çalışan konumunda iseniz maaş bordrolarınız, nüfus kayıt örneğiniz, şahsi banka hesap dökümleriniz. Birleşik Krallık’taki ticari faaliyete göre değişen evraklar, örneğin fuar giriş bileti, konferans daveti vb.

Unutmayınız ki tüm evrakların doğru ve eksiksiz olarak hazırlandığı, en iyi şekilde yapılmış bir İngiltere ticari vize başvurusunda dahi, vize onayı başvuru sahibinin şahsi durumuna göre verilecektir. Her ne kadar konu şirketler arası görüşmeler ya da bir ticari aktiviteye katılım olsa da ortada bir bireyin vize başvurusu bulunmaktadır. Kişinin Türkiye’deki hayatı, iş yerindeki pozisyonu, seyahat geçmişi, aylık gelir gideri ve genel finansal durumu dikkate alınacak, temel uygunluk gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığı kontrol edilecektir.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere ticari vize başvuru ayrıntılarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzu başlatmak için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

i̇ngiltere vizesi i̇letişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button