İngiltere Vize Başvuru Formu

i̇ngiltere vize başvuru formu

İngiltere vize başvuru formu, internet üzerinden, Birleşik Krallık’ın resmi web sitesi aracılığıyla doldurulmakta ve tamamlanıp konsolosluğa iletilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere vize başvuru formu sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızda Birleşik Krallık için yapacağınız vize başvurularınızda, formunuzu doldururken dikkat etmeniz gereken detayları paylaşacağız.

Vize başvurunuzun ilk ve en önemli aşaması başvuru formunuzun doldurulmasıdır. Yetkililer, başvuru değerlendirmenizi 2 konu üzerinden yapmaktadır. Bunların ilki başvuru formunuz, ikincisi ise bu formda verdiğiniz bilgileri desteklediğiniz kanıtlayıcı evraklarınızdır. İngiltere vizesi başvuru formu, hükümetin resmî web sitesi olan gov.uk üzerinden doldurulur. Yalnızca çevrimiçi ve dijital olarak doldurulabilir ve bitirildiğinde doğrudan konsolosluğa iletilmiş olur.

Sistem ilk etapta dil seçimi yaptırır, başvuru yaptığınız ülkeyi ve seyahat amacınızı sorar. Bu noktada hangi tür vizeye ihtiyacınız olduğunu net şekilde bilmeniz gerekmektedir. Yanlış şekilde başlanan bir başvuru, değerlendirmeye dahi alınmadan reddedilecektir.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Başlangıç aşamaları telefon, mail, adres gibi iletişim bilgileriniz ile ad, soyad, cinsiyet, medeni durum, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizden oluşur. Ardından pasaport ve milliyet bilgileri ile devam eder. Sonrasında ilk önemli kısım olan iş bilgileriniz ile finansal durumunuza dair beyanlara geçilir. Durumunuza en uygun seçimi yapmalı ve gerekli açıklamaları yazılı olarak belirtmelisiniz. Vize başvurusu yapan kişiler yalnızca çalışan ya da çalışmayan şeklinde değil, sigortalı çalışan, esnaf, öğrenci, ev hanımı, emekli, şirket sahibi, sanatçı, freelance yazılımcı, sporcu vb. birçok şekilde ayrılır ve başvuru bu şekilde ilerletilir.

Bu noktadan itibaren İngiltere vize başvuru formu üzerinde sunacağınız bilgiler, başvurunuz için kritiktir. Örneğin, iş tanımınız nedir, beyan ettiğiniz maaşınız bankaya tam olarak yatıyor mu, ek gelirleriniz var mı, şirketinizin son 3 yılda beyan ettiği vergi, yatırımlarınız, ek gelirleriniz. Banka hesabınıza son 3 ayda giren ya da hesaptan çıkan paraların açıklamaları. Eğer mevcutsa varsa başka şahıslardan aldığınız düzenli gelirler, kira gelirleriniz, hisse senedi ya da kripto yatırımlarınız. Aylık harcadığınız para, ayda yaptığınız birikim, İngiltere’de kullanmak istediğiniz para, alıp verdiğiniz borçlar, burslar, birikimler vb. Unutmayın ki reddedilen İngiltere vizesi başvurularının çok büyük bir kısmı finansal sebeplerle reddedilmektedir. Başvuru sahibinin, Birleşik Krallık’ta bulunacağı süre boyunca kaynağı belli ve şahsen kullanımına açık olan bakiyeyi kullanacağı, kamu kaynaklarından yararlanmayacağı net şekilde tespit edilmelidir.

Kişiler seyahatlerini şahsi birikimleriyle, şirket garantisi altında, finansal sponsorları olan aile üyesi ile, burs ile ya da İngiltere’deki kişi ya da kurum desteği ile gerçekleştirebilirler. Visa Prove uzmanları, finansal durumunuzu ve kaynaklarınızı en uygun şekilde beyan edebilmeniz için size en iyi şekilde yardımcı olacak.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu sonraki aşamasında, başlangıçta seçilen vize türünün alt kategorisi belirlenir. Genel olarak 20 vize türü sunulurken bunların alt kategorilerinde, toplamda 100’ün üzerinde seyahat ya da yerleşim amacı bulunur. Durumunuza uygun alt kategoriyi seçerek ilerleyiniz ve seyahatinizle ilgili İngilizce, yazılı bir açıklama yapınız.

İngiltere vize başvuru formu, önce Türkiye’deki sonra da eğer mevcutsa Birleşik Krallık’taki aile bireylerinizin bilgileri ile devam eder. Anne, baba, eş, çocuk, kardeş, büyükanne ve büyükbaba, torun, gelin, damat vb. bilgiler işlenir. Eğer İngiltere’de bu yakınlıkta bir tanıdığınız var ise, formunuzda kişinin tüm kişisel bilgileri, iletişim bilgileri ve pasaport ya da oturma izni bilgileri istenecektir.

Konaklamanızla ilgili detaylara geçildiğinde, talep ettiğiniz seyahat tarihleri arasında nerede ya da nerelerde konaklayacağınızın bilgileri girilir. Konaklayacağınız yer kesinleşmediyse durumunuzu yalnızca yazılı olarak ifade edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru formu son aşaması uluslararası seyahat ile güvenlik soruları bölümüdür ve yine kritik bir bölümdür. Yurt dışı seyahat geçmişi, eski vizeleriniz, eğer mevcutsa eski İngiltere vize bilgileriniz ve ülkelere giriş çıkışlarınızdan oluşur. Önce İngiltere, ABD, Kanada ve Avrupa Schengen, sonrasında dünyanın geri kalanına yaptığınız seyahatler işlenir. Güvenlik bölümünde ise eğer mevcutsa vize retleriniz, suç kaydınız, vize ihlalleriniz belirtilir. Son kısımda daha ekstrem güvenlik sorularıyla form tamamlanır.

Beyanlarınızı tekrar gözden geçirip onaylamanız sonrasında vize süresi, ödemesi ve eğer talep ediliyorsa ek hizmetler seçilerek harç ödemeniz tamamlanır. Böylelikle vize başvurunuzun ilk ve en önemli aşaması olan İngiltere vizesi başvuru formu doldurma aşaması geçilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere vize başvuru formu ile ilgili ayrıntıları sizler için kısa da olsa derlemeye çalıştık. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzu başlatmak için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

i̇ngiltere vizesi i̇letişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button