Hollanda Vizesi

hollanda vizesiHollanda Vizesi

Visa Prove Hollanda Vize İşlemleri ve Hollanda vizesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfamızda; Türkiye’den Hollanda ülkesine seyahat edecek ülke vatandaşları, Türkiye’de ikamet-çalışma izni bulunan bireylerin ilgili ülkeye farklı amaçlarla seyahat etmeden önceden ne gibi vize prosedürlerini yerine getirmeleri gerektiğiyle ilgili bilgi vereceğiz.

Hollanda ülkesi Batı Avrupa’da bulunan, Avrupa Birliğine üye bir ülkedir ve Schengen bölgesi içerisinde yer alır. Türkiye’den Hollanda’ya farklı amaçlar doğrultusunda seyahat eden ülke vatandaşları Hollanda Hükümetinin Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden vize başvurularını yapmalı ve edindikleri vizeler ile Hollanda’ya seyahat edebilmektedir. Hollanda’ya seyahat edecek kişiler, sahip oldukları pasaport türlerine göre farklı vize prosedürlerini yerine getirmek durumundadırlar.

 • Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir ve hangi amaçla olursa olsun ilgili ülkeye seyahat etmeden önce vizelerini almak durumundadırlar.
 • Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, ilgili ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Kısa süreli seyahatler dışında uzun süreli seyahat düzenleyecek kişiler, ilgili vize kategorisinden başvuruları yapmalı ve vizelerini aldıktan sonra seyahatlerini gerçekleştirmelidir. Sahip oldukları pasaportlar sadece kısa süreli seyahatler için vize gerektirmeyen pasaportlardır.

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vizesi; Hollanda ülkesinin Türkiye’de ki temsilcilikleri tarafından verilen bir vizedir. Bu vize kendi arasında kategorize olan bir vizedir. Türkiye’den yapılan başvurularda en fazla rağbet gören Hollanda vizesi, kısa süreli konaklamalara imkân tanıyan C tipi Hollanda vizesidir.

Bu vize çeşidi her 180 günde en fazla 90 gün konaklama tanıyan bir vize çeşididir. Schengen statüsüne sahip bir vizedir. Schengen statüsüne sahip Hollanda vizesi alan bireyler ilk girişlerini Hollanda ülkesine yaptıktan sonra, vize geçerlilik süreleri yettiğince diğer Schenghen ülkelerine de seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Vfs Global Hollanda

Vfs Global: Hollanda ve diğer çoğu Avrupa ülkesinin Türkiye dahil diğer 3. Dünya ülkelerinde bulunan temsilciliklerinin vize başvurularını almaları için anlaştığı vize başvuru merkezlerinden biridir.

Vfs Global Hollanda kurumu; Türkiye’nin farklı illerinde bulunan şubeleriyle Türkiye’den Hollanda’ya seyahat edecek bireyleri için vize başvuru evraklarını almak ve ilgili temsilciliğe ulaştırmak için temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur.  Başvuru sahiplerine ait dosyaları değerlendirme yetkisi temsilciliklerdedir. Vfs kurumu sadece dosyayı teslim almak ve temsilciliğe ulaştırmakla yükümlüdür.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vize başvuruları işlemlerine başlamadan önce başvuru sahipleri anılan ülkeye ne amaçla seyahat edeceklerini belirlemelidir. Seyahat amacı belirlendikten sonra ilgili kategoriden vize başvurusu yapılmalıdır. Hollanda vize başvurusu için ne tür evrakların hazırlanması gerektiği, hangi vize kategorisinden başvuru yapılacağı seyahat amacına göre belirlenmektedir.

İlgili vize kategorisi belirlendikten sonra yapılacak olan vize başvurusu için gerekli evrakların güncel tarihli olarak hazırlanması gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri Konsolosluk vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır ve bu merkezlere gitmeden önce vize başvurusu yapılacak birey için ilgili kategoriden randevu alınması gerekmektedir.

Konsoloslukların ortak çalışma yürüttükleri vize başvuru merkezleri randevu tarihlerini bazen ileri tarihlere verebilmektedir. Randevu tarihlerinin ne zamana verileceği temsilciliklerin yoğunluğuna göre değişmektedir. Temsilciliklerin yoğun olma ihtimalleri göz önünde bulundurularak başvuruların vakitlice yapılması tavsiye edilir. Hollanda vize başvurusu işlemleri için dilediğiniz zaman kurumumuzla iletişime geçebileceğinizi unutmayın. Detaylı bilgi için bizlere info@visaprove.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Turist Vizesi

Hollanda turistik vizesi için başvurular, Hollanda hükümetinin Türkiye’de yetkilendirdiği resmi temsilcilikleri aracılığıyla yapılmaktadır. Hollanda vizesine başvuru yapacak bireyler ikamet ettikleri ile göre başvurularını o ilin bağlı olduğu temsilciliğe yapacaklardır. Hollanda vize başvurularında Türkiye’den başvuru yapacak bireyler için bölge ayrımı diye bir kavram yoktur. F

Diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye’de bulunan temsilcilikleri Türkiye’de bulunan illeri belli Konsolosluklara ve Elçiliklere bağlamışlardır. Yani; bulunduğunuz il hangi Elçilik veya Konsolosluğun yetki alanındaysa oraya başvuru yapmanızı zorunlu kılmışlardır. Ama Hollanda turistik vizesi için böyle bir durum söz konusu değildir. İkametgah iliniz Türkiye’de bulunan hangi il olursa olsun Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilmektesiniz.

Turist vizelerine başvuru yapılırken başvuru sahiplerinin evraklarını kendi durumlarını referans alarak hazırlamaları önemli bir husustur. Vize başvurusunu değerlendiren temsilcilikler; başvuru sahiplerinin finansal anlamda ne durumda olduklarını gözlemlemek isterler ve bu durumu gözlemleyebilecekleri banka hesap dökümlerini isterler. Bu hesap dökümlerinde son görünür bakiyeden çok hesap hareketliliklerinin ne kadar düzenli olduklarına bakarlar.

Her ay yatan maaş ödemeleri, her ay yatan kira gelirleri, gayrimenkul ödemeleri, emeklilik ödemeleri konsolosluk veya Elçilik çalışanları için önemli bir kıstastır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, başvuru sahiplerinin ilgili dokümanları temsilciliklere sunmaları elzem bir durum olarak ortaya çıkmaktadır.

Hollanda turist vizesi işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere info@visaprove.com adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu Randevu

Hollanda Konsolosluğu veya Elçiliği her ne kadar kendi web sitesinde başvuruların direkt kendi kurumlarına da yapılabildiğini yazılı olarak beyan etmiş olsa da başvurularını direk temsilciliklere yapılması çok zordur.

Başvuruların direkt temsilciliklere yapılabilmesi için öncelikle temsilciliklerden uygun kategoriden randevu alınmalıdır. Randevu alım işlemleri Konsoloslukların web sitesinde yazan vize bölümü mail adresleri üzerinden yapılabilmektedir. Bu maillere ilgili kategorilerden vize başvurusu yapmak için atılan maillere Konsolosluklar veya Elçilikler uygunluklarına göre dönmektedir. Temsilcilikler talep edilen randevu işlemleri için; başvuru sahiplerini çoğunlukla kendi vize başvuru merkezlerine yönlendirmektedir.

Başvuru sahiplerine verilen randevu günleri genellikle ileri tarihe verilmektedir. Bu durumun referans alınması ve seyahat planlamalarının vakitlice yapılmasında fayda vardır. Vize başvuru işlemleri ve Hollanda Konsolosluğu randevu işlemleri başvuruları için alınması gereken randevular için Visa Prove müşteri temsilcilerine dilediğiniz zaman ulaşabileceğinizi unutmayın.

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda ülkesi Schengen ülkeleri arasında olan bir ülkedir. Bu ülkenin Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden alınan kısa süreli (Turistik, Ticari, Aile/Akraba Ziyaretleri) amaçlı alınan vizeler Schengen statüsüne sahip vizelerdir. Peki bu statü ne anlama gelmektedir? Schengen esasında bir antlaşmadır. Bu antlaşmaya imza atan ülkeler; ülke vatandaşlarının birbirilerinin ülkelerine vize almadan sadece sahip oldukları pasaportlar ile özgürce seyahat etmelerine olanak sağlamışlardır. Bu antlaşmaya başlangıçta sadece beş Avrupa ülkesi imza atarken 26 Avrupa ülkesini de kapsamakta olup yaklaşık 4.312.099 kilometrekarelik bir alanı kapsamaktadır.

Hollanda Schengen vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları anılan ülkeye seyahatlerini yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine de herhangi bir prosedür olmadan seyahat etme olanağına sahip olmuş olurlar. Bu seyahatleri yaparken aşağıda sıraladığımız koşulları göz önünde bulundurmaları gerekir:

 • Geçerlilik süresi bulunan bir Schengen statüsüne sahip bir Hollanda vizesine sahip olmak.
 • Geçerlilik süresi devam eden bir pasaporta sahip olması

hollanda vizesi 2

Hollanda Vize Şartları

Hollanda ülkesine seyahat edecek olan vatandaşları bu ülke temsilciliklerine başvurularını yapmadan önce kendi öz durumlarını göz önünde bulundurmalıdırlar. Hollanda Hükümetinin Türkiye’de bulunan temsilcileri vize başvurularını alırken başvuru sahiplerinden bir dizi evrak temin etmelerini isterler. Bu evrakları istemelerinde ki amaç, vize başvurusu yapacak başvuru sahiplerini tanımlayabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin de aralarında bulunduğu 3. Dünya Ülkeleri diyebileceğimiz ülkelerden ‘’ Kısa Süreli Vizeler’’ alarak anılan ülkeye giden kişilerden bazıları bu ülkeye gittikten sonra orada kalıcı olarak kalmak niyetinde olabilirler. Bu durumun önüne geçmek isteyen Hükümet temsilcileri vize başvurusu sahiplerinden talep ettikleri evrakları inceleyerek bu kişileri kendi ülkelerine bağlayan nedenleri gözlemlemekte ve kişiler hakkında vardıkları kanıyı referans alarak kişilere vize vermektedir.

Hollanda vize şartları kişiden kişiye değişmektedir. Her başvuru sahibi çalışma koşullarını, ailevi koşullarını, finansal durumunu göz önünde bulundurularak evrak hazırlamak durumundadır. Vize başvuru işlemleri için hazırlanacak evraklar kişiden kişiye değişmektedir. Bu konuda hazırlık yaparken kişinin kendi öz durumunu iyi analiz etmesi ve öz durumunu referans alarak evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu 2022

Hollanda vize başvuruları 2022 yılı itibariyle devam etmektedir. 2022 yılı içerisinde yapılan başvurularda, başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken husus; başvurularını yapmadan önce randevularını vakitlice almalarıdır.  Bilindiği üzere Konsolosluklar veya Elçilikler başvuru sahiplerini anlaşmalı oldukları Vize Başvuru Merkezlerine yönlendirmektedirler. Vize Başvuru Merkezleri; başvuru sahiplerine vize başvurularını yapabilmeleri için verdikleri randevuları ileri tarihe verebilmektedir. Bu durumun oluşmasında inisiyatif vize başvuru merkezlerinden ziyade temsilciliklerdir.

Hollanda vize başvurusu 2022 yılı başvurularında vize başvuru merkezleri randevularını verirken temsilciliklerin yoğunluğunu göz önünde bulundurmaktadır. Temsilcilikler kendi yoğunluklarına göre vize randevu sistemlerinde kota açarlar ve başvuruları kendi iç işleyişlerinde çok yoğunluk olmayacak şekilde alırlar. Vize başvuruları yapılırken bu durumun göz önünde bulundurulmasında fayda vardır.

Vize başvurularının planlanan seyahat tarihleri referans alınarak vakitlice yapılmasında fayda vardır.

 Hollanda vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, temsilciliklerin anlaşmalı olduğu vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize işlemlerinin başlatılması için öncelikle başvuru merkezlerinden randevu alınması gerektiğini bilmekte fayda var.

Hollanda vize işlemleri için randevu alındıktan sonra başvuruya yakın tarihte evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bu evraklar güncel tarihli, barkotlu ve/veya ıslak imza kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Başvuru sahipleri daha önce parmak izi verip vermeme durumlarına göre randevunun alındığı gün başvuru merkezinde olmak durumundadırlar.

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda ülkesi temsilcilikleri her başvuruya ait dosyayı incelemek için başvuru sahiplerinden belli bir harç talep etmektedir. Başvuru sahipleri; başvuru yapacakları vize kategorisini referans alıp randevu günü vize başvuru merkezine ödeyecekleri meblağı yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Temsilcilikler için yatırılan vize harçlarının yanı sıra, temsilciliklerin anlaşmalı oldu vize başvuru merkezleri için de ayrıca harç yatırılması gerektiği unutulmaması gereken hususlar arasındadır. Hollanda Hükümetinin Türkiye’de bulunan temsilciliklerinin yetkili vize başvuru merkezi Vfs Global’dir.

 • 0-6 yaş aralığında çocuk bireyler Hollanda Temsilcilikleri ve Vfs global harç ödemelerinden muaftır.
 • 6-11 yaş aralığında çocuk bireyler için Hollanda Temsilcilikleri tarafından talep edilen harç ödemesi 40 €
 • 12 yaş ve üzeri vatandaşlar için Temsilcilikler tarafından talep edilen vize harç ücreti 80 €
 • Vfs Global ek hizmet ücreti 24,5 €

Not: Temsilciliklere ve temsilciliklerin vize başvurularını alması için yetkilendirdiği Vfs Global kurumuna ödenen tutarların hiçbir şekilde geri iadesi yapılmamaktadır. Bu ücretler vize başvurunuza dair sunduğunuz dosyalarınızı değerlendirilsin diye ödediğiniz meblağlardır. Temsilcilikler ve/veya Vfs hiçbir şekilde vize garantisi vermez.

Hollanda vizesi iletisim

Hollanda Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button