Dubai Fuar Sezonu Başladı!

Eylül 19, 2022

Dubai Fuar Sezonu Başladı!

Dünyada hala monarşi var mıdır diye düşündüğünüzde aklınıza Kraliçe Elizabeth’in gelmesi gayet normal. Fakat bilindiği üzere Büyük Britanya, Japonya gibi ülkeler parlamenter monarşiyle yönetilirlerken 7 farklı emirliği bünyesinde barındıran Birleşik Arap Emirlikleri anayasal monarşiyle yönetilen 9 ülkeden biri. Birleşik Arap Emirlikleri’nin aktif bir hükümdarı da bulunmakta ve anayasal monarşinin bir istikrar sağladığı görülüyor. 

Dubai fuar sezonu başladı, her yıl olduğu gibi bu yılda onlarca fuara ev sahipliği yapacak olan Birleşik Arap Emirliklerinin fuar takvimi açıklandı.

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimiz için Dubai vizesi, sektörlerin fuar tarihleri, vize alternatifleri, karşılama servisleri ve diğer tüm işlemler hakkında bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Eğitim getirilerinden bahsetmeye BAE kurucusu Majesteleri Şeyh Zayed Bin Sultan Al Nahyan’ın eğitim hakkındaki sözüyle başlamak uygun olur diye düşündük ve kendisinin sözünü şu şekilde tercüme ettik: “Zenginlikten sağlanabilecek en büyük fayda, iyi eğitilmiş insanlar ve nesiller yaratmak için harcamaktır.” Dolayısıyla açıkça görülmektedir ki BAE, eğitim konusunda da ilerlemeler kaydetmiş ve ABD ile akredite ettiği iki üniversiteyi ülkesine kazandırmıştır. 

Dubai Limanları

Tarih boyunca en zengin ticaret merkezlerinden biri olmayı başarmış olan BAE, limanlarının kritik konumuyla Basra Körfezi’nin dünyaya açılan kapısı olmuştur. Uzakdoğu ve Avrupa arasında ideal bir köprü olması sebebiyle Hindistan ve Çin’den gelen tüccarların ilgisini çekmiş ve Portekiz, Hollanda ve İngiliz gemicilerinin uğrak yerlerinden biri olmuştur. 

Dubai’de Turizm

19. yüzyılın başlarında Birleşik Krallık’ın her bir emirlikle yaptığı antlaşmalar gereği bir süre izole olarak kalan BAE, 60’lı yıllarda İngiliz hükümetinin Basra Körfezi’nden çekilme kararı almasıyla ticaret dünyasına yeniden katılmıştır. Bu sayede inci endüstrisinde oynadığı etkin rolü geri kazanmıştır ve 30’lu yıllarda bulunan ham petrolün ihracatına başlamıştır. Devlet politikası gereği petrolden elde edilen gelirler, halkın yaşam standartlarının iyileştirilmesine ve önemli şehirlerinin turizm merkezleri haline getirilmesine harcanmıştır. Bu sayede halkın okuma-yazma oranı başta olmak üzere gayrisafi milli hasılada yüksek oranda bir artış gözlemlenmiş ve Dubai, Abu Dhabi gibi şehirleri önemli turizm merkezleri haline gelmiştir. 

BAE Dışişleri Bakanlığı ülkenin turizm için ideal bir yer olduğuna aşağıdaki nedenlerle güçlendirmektedir:

 1.  Ülke genelinde ekonomik ve siyasi iktidarın sağlanmış olması,
 2.  Doğu ve Batı arasında stratejik anlamda bir köprü görevi görmesi, 
 3.  Büyük ve uluslararası havayolu şirketleriyle muazzam bağlar kurmuş olması,
 4.  Güçlü ve turizmi destekleyen bir altyapıya sahip olması, 
 5.  Hemen her ekonomik bütçeye göre sunduğu konaklama imkanları sunması,
 6.  Her yaş grubuna hitap eden birçok faaliyete ev sahipliği yapması,
 7.  Çölleri ve deniziyle biyo-çeşitlilik anlamında mükemmel seçeneklere sahip olması,
 8.  200 farklı milletten insanın gerek dini, gerekse kültürel olarak uyum ve hoşgörüyle yaşamasıdır.

Spor turizmi açısından değerlendirdiğimizde Dubai Dünya Kupası, Abu Dhabi Formula One Grand Prix, Dubai Desert Classic Golf Turnuvası, FIFA Club gibi spor etkinlikleri açısından dünyadaki bir numaralı merkez haline gelmiştir. Ayrıca iş dünyasının her kesimine hitap eden uluslararası fuarlar ile adından sıkça bahsettirmektedir. Bu fuarlardan bazılarının tarihleri çok yaklaşmış olduğundan sizler için güzel bir liste hazırladık. 2022 ve 2023 yılı içerisindeki bütün fuarlara hazırladığımız liste sayesinde ulaşabilir ve fuarlardan birine katılmak isterseniz vize başvurunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eylül Ayı İçerisindekiler:

 1.  WETEX 2022: Uluslararası Su, Enerji Teknolojileri ve Çevre Fuarı (27-29 Eylül),
 2.  WETEX & Dubai Solar Show: Belediyecilik Hizmetleri, Kent Yaşamı Fuarı (27-29 Eylül).

Ekim Ayı İçerisindekiler:

 1.  GITEX: Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ofis Ekipmanları Fuarı (10-14 Ekim),
 2.  Arablab: Uluslararası Laboratuvar Teknolojisi Fuarı (24-26 Ekim),
 3.  Agrame Dubai: AGRA Middle East Tarım, Balıkçılık ve Hayvancılık Fuarı (25-26 Ekim),
 4. Beautyworld Middle East: Güzellik ürünleri, Kozmetik ve Parfümeri Fuarı (31 Ekim-2 Kasım).

Kasım Ayı İçerisindekiler:

 1.  ISM Middle East: Uluslararası Şekerleme Fuarı (8-10 Kasım),
 2.  GESS: Eğitim Teknolojileri Fuarı (15-17 Kasım),
 3.  PAPERWORLD Middle East: Kırtasiye, kâğıt, hediyelik eşya ve ofis malzemeleri endüstrisi Fuarı
 4.  Light Middle East: Uluslararası Dubai Aydınlatma Fuarı (21-23 Kasım),
 5.  Automechanika Middle East: Otomobil, Motor, Karavan Aksam ve Parçaları, Benzin İstasyon Ekipmanları Fuarı (22-24 Kasım),
 6.  IATF 2022: Uluslararası Giyim ve Tekstil Fuarı (28-30 Kasım).

Aralık Ayı İçerisindekiler:

 1.  MIDDLE EAST STONE: Uluslararası Taş, Mermer ve Seramik Fuarı (5-8 Aralık),
 2.  The Big 5 Show: Uluslararası İnşaat ve Yapı malzemeleri Fuarı (5-8 Aralık).

Ocak Ayı İçerisindekiler:

 1.  DUPHAT: 28. Dubai Uluslararası İlaç ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı (10-12 Ocak),
 2.  InterSec: Uluslararası Güvenlik Fuarı (17-19 Ocak),
 3.  Arab Health: Medikal ve Sağlık Fuarı (30 Ocak-2 Şubat).

Eğer Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret edip bütün bu güzellikleri dünya gözüyle görmek istiyorsanız bazı vize seçenekleri mevcut. Elbette sizler için bu vize türlerini de açıkladık. 

Eğer 30 günlük kısa süreli bir seyahat düşünüyorsanız ve ülkeye yalnızca bir kere giriş yapacaksanız 30 Gün Tek Giriş Dubai vizesi tercih edebilirsiniz. Fakat niyetiniz 30 gün içerisinde ülkeye birden fazla giriş yapmaksa 30 Gün Çok Giriş vizesini tercih etmeniz gerekecektir. 

30 günlük benim için yeterli bir süre değil, ben yavaş ama iyi öğrenenlerdenim diyorsanız ve ülkeye yalnızca bir giriş yapmak istiyorsanız 90 Gün Tek Giriş vizesi sizin için daha uygun olacaktır. Lakin yavaş öğrendiğim için sıkılıp belki başka ülkelere de giderim ve sonrasında öğrenmeye ve gezmeye tekrar devam etmek isterim diyorsanız da 90 Gün Çok Giriş vizesini tercih etmelisiniz.

Ama siz yat turizmine katılmak istiyorsanız ve yatınız BAE’ne uğrayacaksa Cruise vizesi almanız gerekmektedir. Adı vize olduğu için sizi korkutmasın sakın! Çünkü tamamen elektronik ortamda yapılan başvurular sayesinde 2 gün gibi kısa bir sürede vizenizi alabilirsiniz, yani bir durağınızdan diğerine varmadan gezintinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. 

Son olarak da zamanınız kıymetliyse ve sıra bekleyerek veya evrakları hazırlayarak vakit kaybetmek istemiyorsanız vizenizi aldıktan sonra Marhaba Services’den yararlanabilir ve seyahatiniz boyunca kendinize güzel bir lüks ve kolaylık sağlayabilirsiniz. Sizler için bu servis ile de iletişime geçmekten memnuniyet duyacak ve Voucher belgenizi yine elektronik ortamda sizlere ulaştıracağız.

Dubai fuar sezonu ve turistik Dubai vize işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Mete

dubai fuarlar iletişim

2 Yorum Yapıldı “Dubai Fuar Sezonu Başladı!
 1. A.Lyorum yazdı

  1 sene önce

  Merhaba, dubai vizesi almak istiyoruz ama ret oranı çok yüksek tüm ülkeler için. dubai de de durum böyle mi? vize için yardımcı olabilir misiniz. seyahat için plan yapmadık 2 ülke arasındayız şuan, gidiş dönüş olarak düşünüyoruz ama net karar vermedik. vizelerin durumuna göre karar vermeyi planlıyoruz. iletişim bilgilerimi iletiyorum geri dönüşünüz için şimdiden teşekkürler

  1. Visa Proveyorum yazdı

   1 sene önce

   Merhabalar Ayşenur Hanım, Dubai vizesi, diğer ülkelere nazaran daha kolay vize alınabilen bir ülkedir. Bazı ülkelerde ret oranı yükseldiği doğrudur ancak Dubai vizelerinde bir sorun yaşanmamaktadır. Dubai vizeniz için hazırlamanız gereken evrakları ve ücret bilgisini tarafınıza ayrıca bir mail olarak iletiyor olacağız. Vize başvurunuz için hazırladığınız gerekli evrakları tarafımıza sizlerde mail olarak iletebilirsiniz. Dubai vizesi ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanan vize iki ay geçerli olup ülkeye giriş yaptığınızda tarihten +30 gün kullanım hakkınız başlatılmaktadır. Dubai standart vizesi tek girişli verilmektedir. ay içerisinde birden fazla seyahat yapmayı planlıyorsanız çok girişli vize almanız gerekmektedir. Detaylı bilgilendirme için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button