İspanya Vize Başvuru Şartları Güncellendi

Ekim 5, 2023

İspanya Vize Başvuru Şartları Güncellendi

İspanya vize başvuru şartları güncellendi, İspanya Konsolosluğu’nun almış olduğu önemli bir kararı size duyurmak amacıyla bu yazımızı paylaşmaktayız. 5 Ekim tarihinde İspanya Konsolosluğu almış olduğu karara göre vize başvuru tarihleri ile seyahat tarihleriniz arasında en az 30 gün olması gerekliliğini açıklamıştır.

İspanya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin rahat ve sorunsuz bir seyahatte bulunmaları amacıyla aklınıza takılabilecek tüm sorularınıza cevap bulacağınız bu duyurumuzu okumanızı öneririz.

İspanya Vize Başvuru

Geçtiğimiz günlerde İspanya Konsolosluğunun daha önce almış olduğu karara göre başvuru sahiplerinin seyahat tarihleri ile başvuru tarihleri arasında 17 gün olması şartı aranıyordu. Böylelikle seyahatte bulunacak olan kişiler seyahat planını bu kurala göre planlamak durumundaydı. Bu da başvuru tarihinizden 17 gün sonrası için bir plan yapabileceğiniz anlamına geliyordu. Bununla beraber başvuru tarihinizden 6 ay sonrasına bir plan yapılmasına olanak tanınıyordu. Başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında 6 aydan fazla bir süre olması durumunda başvurunuz işleme alınmıyor yetkili kişiler tarafından kabul edilmiyordu.

Bugün alınan karara göre, ikinci bir duyuruya kadar İspanya Konsolosluğu başvuru tarihleri ve seyahat tarihleri arasında en az 17 gün olan şartı 30 güne çıkarmış bulundu. Seyahatte bulunmak isteyen kişiler seyahat planlarını başvuru tarihi oluşturduktan 30 gün sonrasına yapabilecek. Eskiden olduğu gibi başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında en fazla 6 ay olması gerektiği şartı değişmedi.

Kimler Etkilenir?

 Bu karardan etkilenen vize kategorilerini sizlerin daha rahat ve sorunsuz bir başvuru süreci geçirmeniz amacıyla sıralamaktayız.

 • Turist Vizesi
 • Ticari Vize
 • EEA/EU Eşi Olanlar İçin Vize
 • Transit Denizci Vizesi
 • Kültür Vizesi
 • 90 Güne Kadar Olan Öğrenci Vizesi
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti

İspanya Vize Başvuru Süreci ve Belgeler

İspanya’ya vize başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle bir başvuru tarihi belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz bu tarihin yukarıda da belirttiğimiz gibi seyahat tarihinizden en az 30 gün önce olması gerekmektedir.

Başvuru tarihinizi belirledikten sonra kişinin mesleki durumu ve seyahat amacı göz önünde bulundurularak gerekli evrak listesi hazırlanmalıdır.

İspanya Vizesi için Standart Evraklar

 1. Pasaport (Seyahat Dönüş Tarihinden İtibaren 105 Gün Geçerlilik Süresi, En Az 2 Boş Sayfası ve 10 Yıldan Eski Olmamalıdır.)
 2. 2 Adet Arka Fonu Beyaz Olan Güncel Biometrik Fotoğraf
 3. Vize Başvuru Formu (Başvuru Sahibi Tarafından İmzalanmış Olması Gereklidir.)
 4. Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları
 5. İlgili Birime Yazılmış Olan İngilizce ya da İspanyolca Niyet Dilekçesi
 6. İlgili Bankalardan Alınan Son Üç Aylık Banka Hesap Özetleri
 7. e-Devlet Üzerinden Alınan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri Belgesi
 8. Kimlik Fotokopisi (Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Seyahat Dönüş Tarihinden İtibaren 105 Gün Geçerli Olan Oturum ya da Çalışma İzni Belgeleri Fotokopileri)
 9. 30.000 € Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin seyahat sağlık sigortası poliçesi sunması zorunlu olan bir belgedir. Sizler için kurumumuz, yetkili sigorta acentası ile olan iş birliği sayesinde zorunlu olan bu belgeyi temin edecektir.

Belirtilen evrakalar haricinde mesleki durumunuza göre ek evraklar istenebilmektedir.

Bu önemli duyuru boyunca size en doğru bilgiyi vermek için buradayız. Vize başvuru süreçleri hakkında alınan kararlar ve güncellemeden bilgi sahibi olmanız gelecekteki seyahatlerinizi daha kolay ve sorunsuz bir hale getirmede yardımcı olacaktır.

Her türlü sorunuz ve endişeniz için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletişim kurmak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

 İspanya vize başvuru şartları güncellendi, detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button