30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

30 gün tek girişli dubai vizesi

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

30 gün tek girişli Dubai vizesi başvuruları BAE konsolosluk ve Elçilikleri resmi olarak vize hizmeti vermediği için Visa Prove bu vizeyi almak için akredite olan aracı kurumlar üzerinden vize başvurunuzu işleme aldırır.

Vize başvuruları BAE Göç İdaresi tarafından onaylanır ve elektronik onay olarak iletilir. Başvuru için aracı kurum olarak tüm işlemlerinizi uzmanlarımız ile iletişime geçerek başlatabilirsiniz.

30 günlük kısa dönem tek girişli Dubai vizesi Türkiye’den veya farklı bir ülkede ikamet eden Umuma Mahsus Bordo pasaport sahibi olan kişilerin başvuru yapabileceği Dubai vize türüdür. Dubai seyahat etmek isteyen yolcularımızın seyahatlerinden en geç bir hafta önce vize başvurusun bulunup Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilmek için vize onayı almaları gerekmektedir.

En çok tercih edilen standart tek girişli turistik vizedir. Bu vizeyi genellikle kısa süreli turistik ziyaretler, toplantılar, fuarlar, arkadaş ziyaretleri, akraba ziyaretleri gibi 30 günü aşmayacak seyahatler için tercih edilir.

Vize sonuçlandığı tarihten itibaren başlatılır ve 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapılması gerekir. Ülkeye giriş yapıldığında vizenin kullanımı başlar ve en geç 29. gün ülkeden çıkış yapılması gerekir. Planlanan seyahat eğer 30 günden daha fazla kalınacaksa ülkeden çıkmadan vize uzatma yapılabilir.

Türkiye’den Dubai seyahat etmek isteyen Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin Türkiye’ye uyguladığı vize prosedürü gereği ülkelerine seyahat etmeden önce elektronik vize alması gerekmektedir. Hususi Yeşil pasaport, Hizmet Gri Pasaport ve Diplomatik Siyah Pasaport hamilleri kişiler Dubai seyahatlerinde 180 günde 90 günü aşmama şartı ile vizeden muaf tutulmuştur. Seyahat amacını kanıtlayan belgeler ile vize almadan seyahat edebilirler.

Not: Dubai vizeleri BAE Göç İdaresi tarafından işleme alınır ve farklı acenteler üzerinden aynı anda başvuru yapılmamaktadır. Eğer işlemde olan vizeniz varsa veya geçerli vizeniz varsa ya da vizeniz süresi bittiğinden emin değilseniz mutlaka kontrol ettirip sonrasında vize başvurusunda bulunmanız tavsiye edilmektedir. Geçerli vizesi ve işlemde olan vize başvurusu var ise elektronik vize ret verilmektedir.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

 • Pasaportun (En az altı ay geçerli) kişisel bilgilerin yer aldığı renkli taratılmış ön yüzü
 • Ödeme yapıldığına dair dekont (Günlük kur üzerinden teyit alarak ödeme yapılır.)
 • Dubai vizesi için imzalı taahhütname (Taratıp iletilmektedir.)
 • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden taratılmış oturum kartı

Dubai vize başvurusu için gerekli evrakları online olarak Visa Prove temsilcilerine iletildiğinde işleme alınır ve sonuçlandığı kişilere mail ortamında PDF olarak sonuçlanan elektronik vize onayı iletilir. Vize elektronik olarak geldiği için renkli veya siyah-beyaz çıktısı alınıp kolaylıkla seyahat edilebilir. Vize verildiği tarihten itibaren 58 gün geçerli olup geçerlilik süresi olup bu süre zarfında ülkeye giriş sağlandığında vizenin 30 günlük kullanım süresi başlatılır. Bu süre zarfında vize kullanılmazsa vize geçersiz sayılmaktadır.

 Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri havale olarak günlük kur üzerinden ödenir. Dubai vizeleri için Türkiye’den bireysel direkt başvuru kabul etmediği için aracı kurumlar üzerinden gerekli ödemeler yapılmaktadır. Başvuru için ödenmesi gereken miktarı günlük kur üzerinden hesaplanarak ödenebilir. Visa prove danışmanlık olarak ödemenizi sizin adınıza ilgili temsilciliklere iletmekte yetkili aracı kurumdur.

Ödeme yapılırken Konsolosluk harçları KDV muaf olduğu için sadece Visa Prove danışmanlık ücreti üzerine KDV eklenmektedir.

 • Dubai 30 günlük tek girişli turistik vize ücret 85 $
 • Visa Prove danışmanlık ücreti 40 $+ KDV’dir.

Vize uzatma yalnızca vizeyi temin eden aracı kurum uzatabilir. Kullanım süresi dolan vizelerle ülkeye kalmaya devam edilirse BAE kuralları gereği kalınan her gün için yüksek miktarlarda cezai yaptırım uygulanır.

BAE vizesi 7 Emirlik’ler Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resul-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn şehirlerin tamamı için geçerlidir. Genellikle Dubai vizesi olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri vizesi tüm şehirleri için geçerlidir.

Dubai vize başvuru işlemleriniz için Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

2 Yorum Yapıldı “30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi
 1. H.Myorum yazdı

  2 sene önce

  Dubai vizesine başvuru yapmıştım, vize sonucum çok geç geldiği için seyahatim iptal oldu ama bu olalı 5 ay olmuştur. o vizeyi kullaanmadım muhtelemen bitti süresi şimdi vize alırken sorun olur mı? eylül ayında Dubai gitmem gerekecek yine başvuru ne zaman yapmalıyım riske atmak istemiyorum. Başvuru için yardımcı oluyor musunuz?

  1. Visa Prove Temsilcisiyorum yazdı

   2 sene önce

   Dubai Vizesi Dubai vize başvurularınız için öncelikle seyahat tarihinizin kesinleşmiş olması önemlidir. Dubai vizesi sonuçlandığı tarihten başlatılır ve maksimum 59 gün geçerli olmaktadır. Vizenizi 59 gün içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Eylül ayında seyahat etmek isteyen yolcuların seyahat etmeden ortalama 7/10 gün öncesinden vize başvurusunda bulunulması tavsiye etmekteyiz. geçerli vize belirli süre içerisinde kullanılmaz ise geçerliliğini kaybeder ve sonraki vizeler için sorun teşkil etmez dolayısıyla yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Dubai vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Sevgiler Visa Prove

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button