Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

pakistan aile ziyareti vizesi

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Pakistan aile ziyareti vizesi Pakistan Hükümeti ile Türkiye arasındaki vize prosedürü gereği Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Pakistan seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlanan bu sayfada Türkiye Cumhuriyetinden Pakistan İslam Cumhuriyeti’nde akraba ziyareti, arkadaş ziyareti amacıyla yapmak istediğiniz seyahatlerde ihtiyaç duyacağınız vize için ne gibi prosedürlerle gerekir bunların detaylarını sizlere ileteceğiz.

Pakistan’a seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaf tutulmuştur.

Pakistan Hükümeti 1 Ocak 2021 yılı itibariyle tüm dünyanın erişebileceği elektronik vize sistemine geçiş sağlamıştır.

Pakistan’a ülkede ikamet eden birinci derece akrabalar veya arkadaşları ziyaret etmek amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir vize türüdür.

Pakistan Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan ziyaret vizesi Pakistan Hükümetinde yakın akrabası veya arkadaş ziyareti için gitmek isteyenlerin alabileceği vize türüdür. Bu vize başvuruları için resmi davetiye gerekmektedir. Davetiyeler mail ortamında scan olarak gelebilir, davetiye ile birlikte davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi de gereklidir. 

Pakistan vize başvurusu online olarak alınabilmektedir. Başvuru için davetiyeler geldikten sonraki aşamada kişisel evraklarınız ile başvuru yapabilirsiniz. 

Başvuru için gelen davetiyenizin kontrol etmek amacıyla uzmanlarımız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Hazırlanan tüm evrakları tarafımıza mail ortamında iletip işlemleri başlatabilirsiniz. Pakistan vizeleri için konsolosluk/ Büyükelçilik temsilciliklerine gelmeniz zorunlu değildir ancak Pakistan Göç İdaresi mülakat talep edebilir bu durumlarda ilgili temsilcilikten sizin için randevu alınır ve şahsen gelmeniz gereklidir.  

Pakistan Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar 

Pakistan ziyaret vizesinde başvuru için hazırlanan tüm evrakların taramaları eksiksiz ve güncel olarak tarafımıza e-posta ortamında iletmeniz yeterlidir. Başvuru için evrak asıllarının kargo yoluyla veya ofislerimize bırakmanız gerekmemektedir. 

Pakistan Ziyaret E-Vize Başvuru Evrakları

 1.  Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 2.  Biometrik Fotoğraf (Arka yüzü beyaz)
 3.  Davetiye (Noter Onaylı)
 4.  Davetiye Gönderen Kişi Pasaport veya Kimlik Fotokopisi
 5.  Varsa Eski Pakistan Vizesi 
 6.  Davet Eden Eş ise Evlenme Cüzdanı
 7.  Davet Eden Çocuk ise Doğum Belgesi
 8.  Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Pakistan Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Pakistan ziyaret vizeleri kişilerin davetiye ve önceki vizelerine göre belirlenmektedir.

Eş veya ailesi üzerinden, çocuk üzerinden ve arkadaş ziyareti üzerinden alınacak vizelerin süreleri farklılık göstermektedir. 

Arkadaş ziyaretlerinde kısa süreli ve girişli vize verilir ancak eş veya çocuk üzerinden uzun süreli çok girişli vize verilmektedir. 

Pakistan Vize Süreleri

 Pakistan E-Vize   Süre ve Giriş
 Pakistan Ziyaret Vizesi   Tek Giriş (Single) 30 Gün Kalma
 Pakistan Ziyaret Vizesi   1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 90 Gün Kalma
 Pakistan Ziyaret Vizesi  1  Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 90 Gün Kalma

Vizeler ülkeye giriş yapıldığında ülkede ikamet ettiği süre içerisinde uzatma yapılabilir. 

Pakistan Ziyaret Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Pakistan vize başvuruları 1 Ocak 2021 yılbaşı itibariyle online vizeye geçiş sağladığı için artık kişilerin Pakistan Konsolosluğu veya Elçiliklerine şahsen gelmelerine gerek kalmadan elektronik olarak alınabilmektedir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra vize sonucu elektronik PDF olarak gelir yalnızca çıktısını alıp seyahat etmeniz mümkündür.

Başvuru için hazırlanan evrakların kontrolü için uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde evraklarınız kontrol edilir eksik veya güncellenmesi gereken belgeniz varsa tarafınıza bilgi verilmektedir. 

Visa Prove sizin adınıza başvurunuzu işleme alır, gerekli harç ödemeleri yapıp sonuçlandığında tarafınıza iletmektedir.

Pakistan Ziyaret Vize Ücretleri 2023’de Ne Kadar?

Pakistan vize harçları seyahat amacı ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Talep edilen vize türü size uygunluğa göre işleme alınır ve online olarak döviz cinsinden kredi kartı ile ödenmektedir. 

Pakistan E-Vize Harcı:

Pakistan E-Vize Süre ve Giriş Harç
Pakistan Ziyaret Vizesi Tek Giriş (Single) 25 USD
Pakistan Ziyaret Vizesi 1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 37,5USD
Pakistan Ziyaret Vizesi 1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 50 USD

Pakistan elektronik vize başvuruları için Visa Prove danışmanlık ücreti 47,2 USD’dir.

Pakistan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan ziyaret vize başvuruları başvuru işleme alındıktan ortalama 3/5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 

Sonuçlanma süreleri Göç İdaresi inisiyatifindedir, Pakistan E-vize başvuruları için şahsen gelinmesi gerekmediği için hızlı sonuçlanmaktadır ancak Pakistan Hükümeti gerekli gördüğü durumlarda kişileri görüşmeye çağırabilir ve bu süreç sonuçlanma sürelerini uzatabilmektedir.

Vize sonuçlanma süreleri kişiye göre farklılık gösterebilir, kişilerin önceki seyahatlerinden kaynaklı veya ilk vizelerde güvenlik soruşturma amaçlı çıkış sürelerinde farklılıklar olabilmektedir. Bundan dolayı vize sonuçlanmadan uçak bileti alınması tavsiye edilmemektedir.

Yabancılar Pakistan Ziyaret Vizesi Alabilir mi?

Türkiye’de oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşların oturum kartı, diğer kişisel evraklar ve noter onaylı davetiye ile başvuru yapılmaktadır.

Elektronik vizeler dünyadaki tüm vatandaşlar için geçerlidir ancak kişilerin başvuru yaptığı ülkeye oturumu olması zorunludur. İkamet ettiği ülkede oturumu olmayan kişilerin başvuru işleme alınmamaktadır. Başvuru için oturum kartı taraması sisteme yüklenmektedir.

Oturum kartı süresi seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli süresi olması gerekmektedir.

Pakistan Ziyaret Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan ziyaret vizelerinde başvurudan önce davetiyenin noter onaylı olarak temin edilmesi gerekmektedir. Davetiyesi olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Davetiye gönderen kişinin pasaport veya kimlik görüntüsü gerekmektedir. Birinci derece yakını üzerinden Pakistan e-vize almak isteyen yolcularımızın kişi ile akrabalık derecesini kanıtlayan belgeler sunması gerekmektedir. 

Eş ise evlenme cüzdanı, çocuk ise doğum belgesi gibi destekleyici belgeleri sunmak gerekmektedir.

Pakistan elektronik vize alınabilmesi için pasaport süresinin planlanan seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir. Elektronik vizelerde pasaport asıllarını uzmanlarımız inceleyemediği geçerli sayfaların kontrolü sizin tarafından yapılması gerekmektedir.

Pakistan Ziyaret Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Pakistan ziyaret vizeleri için hazırlanması gereken evraklar arasında otel veya uçak belgesi zorunlu değildir. Kalacak yer eğer noter onaylı davetiyede evde kalınmasında bir mahsur görünmüyorsa kalış yeri ev olarak yazılabilir ancak noter evi uygun görmemesi durumunda otel rezervasyonu gerekebilir.

Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınmasını konsolosluklar özellikle talep etmediği sürece (Nadiren olan durumlar dışında) gerekmemektedir. Yalnızca rezervasyon yeterli olmaktadır.

Pakistan Ziyaret Vizesi Uzatma

Pakistan ziyaret vizesi uzatma işlemleri ülkeye giriş yapıldıktan sonra vizenin geçerlilik süresi bitmeden ve ülkeden çıkmadan uzatma yapılabilmektedir.  Pakistan vizesi ile ülkeye giriş yapıldıktan sonra 5 yıla kadar uzatılabilmektedir ancak vize uzatma işlemleri vize türüne göre ve Göç idaresi onayına göre değişiklik göstermektedir.

Pakistan aile ziyareti vizesi geçerli davetiye ile diğer vize başvuru evrakları hazırlandıktan sonra uzmanlarımız ile iletişime geçip başvurunuzu işleme aldırabilirsiniz.

pakistan aile ziyareti vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button