Pakistan Ticari E-Vize

Pakistan ticari e-vize hakkında sizler için hazırlanan bu sayfada Türkiye Cumhuriyetinden Pakistan İslam Cumhuriyeti ticari amaçlarla yapmak istediğiniz seyahatlerde ihtiyaç duyacağınız vize için ne gibi prosedürlerle gerekir bunların detaylarını sizlere ileteceğiz.

Başvurusunu yapmayı düşündüğünüz vize başvuruları için daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz eğer; Bizlere info@visaprove.com veya İletişim sayfamızda yer alan kurumsal hatlarımız aracılığıyla ulaşabileceğinizi unutmayın lütfen.

pakistan ticari e-vize

Pakistan Ticari E-Vize

Pakistan ticari e-vize Pakistan’a iş gezisi, toplantılar fuar gibi ticari amaçlı tüm seyahatler için alınana vize türüdür. Vize başvurusunu elektronik ortamda evrakları taratıp mail atarak evrak asıllarını hazırlama ile yorulmadan kolaylıkla alabiliyorsunuz. 

Pakistan elektronik vize başvuruları için öncelikle seyahat amacınıza uygunluğu kontrol edilmelidir. Ticari vizelerde konsolosluğun belirli şartları mevcuttur yalnızca bu şartları sağlayan yolcularımızın Pakistan elektronik vizesi alabileceğini bildirmek isteriz.

Pakistan’a toplantı, fuar, iş görüşmeleri, iş anlaşmaları gibi ticari amaçlı seyahat etmek isteyen tüm yolcuların Pakistan elektronik ticari e-vize alması gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olarak başvuru yapılması oldukça önemlidir. 

Seyahat amacı inandırıcı bulunmayan kişilerin vizelerinde veya ülkeye giriş sınır birliklerinde sorun yaşanması sık görülen bir durumdur.

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusu seyahatinize uygun olarak hazırlanan evrakların tamamını elektronik olarak taratıp mail atmanız ile başlatılmaktadır. Hazırlamanız gereken evraklar sizin mesleki durumunuza uygun olarak sizlere iletilmektedir.

Pakistan Ticari E-vize için size Pakistan’dan davetiye gönderen firma/ kişi hazırlanan davetiyeyi E-ticaret Davet Mektubu Sisteminden onaylatılması zorunludur.

Elektronik davetiye tarafınıza iletildikten sonra davetiye kontrol edebilmemiz için bizlere ilk aşama için mail olarak iletmeniz yeterli olacaktır. 

Davetiye ve diğer evraklar eksiksiz olarak hazırlanıp tarafımıza mail olarak iletildiğinde başvuru işleme alınır. Eksik veya güncellenmesi gereken belge varsa mutlaka tarafınıza bilgi verilir. 

Pakistan Ticari E-Vize Nasıl Alınır?

Pakistan ticari vizesi Pakistan’a ticari amacıyla seyahat etmek isteyen kişilere verilen elektronik vizedir. Bu vizeyi alabilmeniz için öncelikle resmi davetiyeniz olması zorunludur. 

Davetiye tarafınıza e-posta ortamında geldiğinde Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçip davetiyenizin geçerli ve aktif olup olmadığı kontrol edilir. Eğer davetiyeniz onaylı ise kişisel ve iş yeri evraklarınız ile başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır. 

Pakistan Hükümeti tüm dünyadaki vatandaşlara ülkelerine daha kolay vize alabilmeleri için online sistem paneli üzerinden başvuru yapma hakkı tanımıştır. 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle Pakistan Konsolosluğu tarafından pasaporta basılan vize türünü bırakıp E-vize olarak vize vermeye başladı.

Pakistan Konsolosluğu artık vize işlemi kabul etmemektedir yalnızca kendi vatandaşları ve tasdik işlemleri yapmaktadır.

Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar 

Pakistan vizesi için gerekli evraklar kişilerin mesleki durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Ticari vize alınabilmesi için kişinin Türkiye’de çalışıyor olması veya şirket sahibi olması gerekmektedir. 

Not: Çalışmayan ya da freelance çalışan kişileri için ayrıca bir evrak listesi hazırlanır ancak Pakistan Hükümeti çalışmayan kişilerin ticari vize başvuruları için kişileri Konsoloslukta mülakata çağırabilme yetkisine sahiptir. 

Pakistan Ticari E-Vize Başvuru Evrakları

 • • Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 • • Biometrik Fotoğraf (Arka yüzü beyaz)
 • • Davetiye (Ticari e-davetiye onaylı)
 • • Davetiye Gönderen Firma İmza Yetkilisinin Pasaport veya Kimlik Fotokopisi
 • • Davetiye Gönderen Firmanın SECP/ Chamber of Commerce Certificate Belgesi (Tescil Belgesi)
 • • İşe Giriş Bildirgesi
 • • Varsa Eski Pakistan Vizesi (Çok Girişli Vizeler için Zorunlu)
 • • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Pakistan’a Kaç Günlük Ticari E-Vizesi Alınır?

Pakistan’a ticari olarak seyahat etmek isteyen yolcularımızdan ilk vizelerinde alabilecekleri vize standart 3 ay geçerli 1 kalış hakkı veren vizedir. 

Pakistan’a uzun süreli vizeler almak için daha önce Pakistan vizesi almış olunması gerekmektedir. İlk vizeleri doğru kullandıktan sonra sonraki vizelerde daha uzun süreli ve çok girişli vize talep edilebilmektedir. 

Pakistan Ticari Vize Süreleri

 Vize Türü  Süre ve Giriş
 Ticari E-Vize  Tek Giriş (Single) 30 Gün Kalma
 Ticari E-Vize  1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 90 Gün Kalma
 Ticari E-Vize  1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 90 Gün Kalma

Pakistan’a çok girişli vize alınabilmesi için daha öncesinde Pakistan vizesi almış olması gerekmektedir.

Pakistan Ticari E-Vize Ücretleri 2023’de Ne Kadar?

Pakistan e-vize harcı başvuru için evraklar tamamlanıp sisteme yükledikten sonra kurumumuz tarafından online olarak ödenmektedir. Başvuru için evrak yüklemesi yapılır ve seçilen vize türüne göre ödenmesi gereken miktar belirlenir.

Vize harçları alabileceğiniz vize süresini Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde durumunuza en uygun vize süresi ve türü belirlemede sizlere yardımcı olur. 

Vize alabilmeniz için belirli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Size en uygun başvuru türü, alabileceğiniz vize süresi ve giriş sayısı hakkında detaylı bilgilendirmeyi uzmanlarımız ile görüşüp destek alabilirsiniz. 

Hatalı başvuru hem vizenizin olumsuz sonuçlanmasına hem de ödendiğiniz harçların yanmasına neden olmaktadır. Hiçbir konsolosluk harç iadesi yapmaz bu yüzden oldukça dikkatli şekilde başvuru formunu doldurulur, uygun evraklar kontrol edilip yüklenir ve harç ödemesi yapılır.

 Pakistan E-Vize   Süre ve Giriş  Harç
 Ticari E-Vize  Tek Giriş (Single)  100 USD
 Ticari E-Vize  1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple)  150 USD
 Ticari E-Vize  1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple)  200 USD

Pakistan Ticari E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Pakistan elektronik vize başvuruları sistem üzerinden işleme alınır ve ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. 

Resmî tatil günleri ve hafta sonları iş gününde sayılmamaktadır. Başvuru yaptığınızda Pakistan Göç İdaresi sistemine düşen başvurusunuz da herhangi bir sorun olmadığı durumlarda en geç 3 iş gününde vizeniz gelir ve bu vizeler için şahsen gelinmesi gerekmemektedir.

Pakistan Hükümeti gerekli gördüğü durumlarda ülkedeki temsilciliklerinde görüşme talep edebilir ve sizlere mülakata çağırabilir bu gibi durumlar vizenin sonuçlanması süresi uzatabilir bundan dolayı vizeniz sonuçlanmadan önce otel veya uçak bileti satın alınması tavsiye edilmemektedir.

Not: E-ticaret davet mektubu olmayan başvurular işleme alınmamaktadır.

Yabancılar Pakistan’a Ticari E-Vize Alabilir mi?

Türkiye’den yabancı uyruklu vatandaşların Pakistan E-vize başvuruları için bizler yardımcı olabiliyoruz. Pakistan’dan e-ticaret davetiyesi gelen başvuru sahiplerinin Türkiye’de çalışma izni oturum belgeleri ile başvuru yapılmaktadır. 

Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda kişileri şahsen görüşmeye çağırabilir ancak e-ticaret davetiyeniz geçerli ve onaylı ise genellikle 3 iş gününde vizeler sonuçlanmaktadır.

Pakistan vizesine başvuru yapılabilmesi için kişinin oturum kartının süresi en az 3 ay olması gerekmektedir. Oturum kartı kişisel evraklar ve davetiyeler sisteme yüklenmektedir.

Oturumu olmayan yabancı uyruklu kişilerin başvuru işleme alınmamaktadır. 

Pakistan Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan ticari vizesinde öncelikle davetiye kontrolü yapılması gerekmektedir. Davetiye tarafınıza ulaştırıldığında uzmanlarımızdan destek alıp geçerli ve aktif olması durumunu kontrol ettirip başvuruyu işleme aldırabilirsiniz.

Pasaport sürenizin seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfasının olduğu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Pakistan Ticari E-Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Ticari vize başvurularından başvuru formu üzerinden kalacak yer bilgisi mutlaka sorulmaktadır ancak bu bilgiler siz vizeyi aldıktan sonra ülkeye girişlerde sorun olmamaktadır. Geçici rezervasyonunuz ile vizeyi alabilir sonrasına dilediğiniz havayolu ile uçabilir ve otelde kalabilirsiniz.

Geçici rezervasyon yapabilirsiniz ancak vize çıkana kadar otel veya uçak bileti almanız kesinlikle tavsiye etmemekteyiz.

Konsolosluklar vize verilmeden önce alınan otel uçak biletlerinin sorumluluğunu kabul etmemektedir. Ayrıca vize olumsuz gelmesi durumunda da harç iadesi yapmamaktadır.

Vizeniz sonuçlanmadan seyahat belgelerininiz satın almanız gerekmemektedir. 

Pakistan Ticari E-Vize başvurularınız ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

pakistan ticari e-vize

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button