Pakistan Vize Ücretleri

pakistan vize ücretleri

Pakistan Vize Ücretleri

Pakistan vize ücretleri Türk vatandaşları için başvurularda seyahat amacı, süresi ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru için vize türünüz belirlenir ve alabileceğiniz vize süresi ve giriş sayısını uzmanlarımıza danışarak belirleyebilirsiniz.

Ücretler her yıl güncellenir ve konsolosluk web sitelerinde paylaşılmaktadır. Konsolosluk harçları elektronik vizeye geçiş sağladıktan sonra online olarak mail order sistem üzerinden ödeme yapılmaktadır. 

Ödeme yapılabilmesi için tüm işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Online başvuru formu tamamlandığında ödeme paneli ekrana gelir, ödemeyi kredi veya hesap kartları ile yapılabilmektedir.

Ödeme sonunda TL hesap kartları ile yapılması durumunda ödeme kredi kartında provizyonda kalarak Pakistan Hükümetinin belirlediği kur sistemine göre birkaç gün içerisinde yansımaktadır. Döviz kredi kartları ile ödeme yapıldığında direkt olarak ödeme hesaba yansıtılır makbuzu alınmaktadır.

Pakistan E-Vize 2023 Ücreti 

Pakistan Hükümeti 1 Ocak 2021 yılı itibariyle online vize sistemine geçiş sağlamıştır. Vizeler başvuru formunda seçeceğiniz kategori ve giriş sayısına göre belirlenmektedir.

Giriş sayısı ve vize süreleri ödemelerini yapsanız dahi talep ettiğiniz kadar verilmeyebilir. Uzun süreli ve çok girişli vize alabilmek için belirli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Aşağıda ödenmesi gereken harçların detaylarını inceleyebilirsiniz.

Vizelerin giriş sayılarını ve sürelerini gördüğünüz üzere farklı opsiyonları mevcuttur. 

Ticari E-Vize başvurularında uzun süreli ve çok girişli vizelerden alabilmeniz için mutlaka öncesinde Pakistan vizesi alıp kullanmış olmanız gerekmektedir.

Aile ziyareti vizelerinde eş veya çocuk üzerinden başvuru yapılıyorsa uzun süreli çok girişli alınabilmektedir. 

Yakın akraba olmayan, arkadaş ziyareti sayılabilecek davetiyeli ziyaret vizesi başvurularında ilk vize tek girişli olarak verilmektedir.

Vize Türü Vize Giriş Sayısı Vize Harcı
Turistik E-Vize Tek Giriş (Single) 25 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize Tek Giriş (Single) 25 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize 1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 37,5 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize 1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 50 USD
Ticari E-Vize Tek Giriş (Single) 100 USD
Ticari E-Vize 1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 150 USD
Ticari E-Vize 1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 200 USD

Pakistan Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Pakistan vize başvurusu konsolosluğun resmi başvuru sitesinde hesap açıp kayıt işlemi gerekmektedir. Kayıt açılan hesap için kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekmektedir. Başvuru sonucu ve durumu takip edebilmek için başvuru numarası, kullanıcı adı ve şifreleri kaybetmemeniz önemlidir. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra kişisel bilgileri doldurulmanız gerekmektedir. 

Vize türü seçimi yapıldığında alacağınız vizenin gerekli şartları uyarı olarak verilmektedir. Bu şartları sağlıyorsanız başvurunuzu seçtiğiniz vize kategorisi ve giriş sayısına göre devam ettirebilişiniz. 

Başvuru formu 9 bölümden oluşur ve detaylı sorularla tüm bilgileri öğrenmeye çalışır. Başvuru formu oldukça dikkatli doldurması başvurunun akıbeti için oldukça önemlidir. Tüm form tamamlandıktan sonra yüklenmesi gereken evraklar yüklenir ve ödeme sayfasına geçilir. Ödeme yapmanız gereken tutarı formun en başında seçmiş olduğunuz kategoriye göre belirlenmektedir. 

Başvurunuzu iptal etmek için Pakistan konsolosluğu ile iletişime geçip iptal edip yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. 

Her başvuru için harç ödemesi yapılır ve yanan başvurunun harcı iade edilmemektedir.

Pakistan 2023 Vize Harçlar ne Kadar?

Pakistan E-vize başvurularını online olarak döviz cinsinden almaktadır. Vizelerin türü ve süresine göre belirlenen harçlar yıllık düzenli zamlar ile revize edilmektedir. 2023 yılı itibariyle ücretler yukarıdaki tabloda göreceğiniz üzere 25 USD’den 200 USD’ye kadar çeşitli vize türü ve giriş sayılarına göre çeşitlendirilmiştir.

Pakistan Evrak Tasdik Ücretleri 2023

Pakistan İslam Cumhuriyeti’nde çalışmak amacıyla veya eğitim, aile birleşimi gibi tüm evrak işlemlerinin Pakistan’da geçerli sayılması için Türkiye’deki ilgili temsilcilikten tasdik yapılması gereklidir. Tasdik ücretleri ve şartları her yıl güncellenmektedir. 

Ücretler belgenin türü ve sayfa sayısına göre belirlenmektedir.  Sayfa sayıları belgelerin türleri ve kulak, noter işlemlerine göre farklılık gösterebilmektedir. 

Tasdik işlemleri için ödenmesi gereken harç sayfa başı 2023 yılı itibariyle 60 USD’dir. 

Belgelerinizin total masrafları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için evraklarınızı hazırlamadan mail atmanız ve güncel fiyat hakkında almanız mümkündür. 

Kurumumuz Konsolosluk ile sürekli iletişim halinde kalarak tasdik işlemleriniz için en uygun ve hızlı yoldan belgelerinizi tasdik olmasını sağlamaktadır.

Pakistan Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

Pakistan’a seyahatlerde vizelerde ve ülkeye girişlerde seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir ancak Pandemi koşulları ve diğer bulaşıcı, salgın hastalarından korunmak için gerekli aşıları ve seyahat sağlık sigortası kesilmesini bizler tavsiye etmekteyiz.
ülkede acil durumlarda yaşayabileceğiniz olumsuz durumların tedavi işlemlerinden sonra ülkenize döndüğünüzde sigorta acentenizden alabilmeniz mümkün olacaktır.

Seyahat sağlık sigortaları kişilerin yaş ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 18-55 yaş arası bir haftalık seyahat sağlık sigortası ortalama 20 € civarında tutabilmektedir. 

Seyahat sağlık sigortaları kapsamlarına göre tercih edebileceğiniz alternatifleri mevcuttur. Visa Prove seyahat sağlık sigortası için sizlere danışmanlık vermektedir.

Pakistan Vizesi Danışmanlık Ücreti

Pakistan vize ücreti 2023 için başlangıçtan vizenin sonuçlanma süresine kadar tüm süreçte sizlere danışmanlık vermektedir. Güncel seyahat kuralları, giriş bilgileri için bizlerden destek alabilirsiniz.

Pakistan vize ücretleri ve tasdik işlemleri için Visa Prove danışmanlık ücreti tüm vize türü, süreleri ve tasdik işlemleri dahil 40 USD + KDV’dir.

pakistan vize ücretleri

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button