Pakistan Turistik E-Vize

Pakistan turistik E-vize başvuruları için sizler için hazırlanan bu sayfada Türkiye Cumhuriyetinden Pakistan İslam Cumhuriyeti turistik seyahat amacıyla yapmak istediğiniz seyahatlerde ihtiyaç duyacağınız vize için ne gibi prosedürlerle gerekir bunların detaylarını sizlere ileteceğiz.

Başvurusunu yapmayı düşündüğünüz vize başvuruları için daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz eğer; Bizlere info@visaprove.com veya İletişim sayfamızda yer alan kurumsal hatlarımız aracılığıyla ulaşabileceğinizi unutmayın lütfen.

pakistan turistik e-vize

Pakistan Turistik E-Vize

Pakistan’a turistik, kültürel tatil seyahati amacıyla gitmek isteyen yolcularımızın Pakistan İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında olan vize prosedürü gereği seyahatten ortalama 10 gün önce vize alınması tavsiye edilmektedir.

Pakistan’a seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaf tutulmuştur.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Pakistan seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.

Pakistan Hükümeti 1 Ocak 2021 yılı itibariyle pasaporta basılan vizeyi kaldırıp tüm dünyanın erişebileceği elektronik vize sistemine geçiş sağlamıştır.

Pakistan Turistik E-Vize Nasıl Alınır?

Pakistan turistik E-vizesi için anlaşmalı ve akreditasyonu olan Pakistan’daki tur operatörlerinden tur satın alınması gerekmektedir. Satın alınan tur belgesi daveti ile Türkiye’den turistik vize alınmaktadır.

Başvuru için satın alın tur belgesi ve diğer kişisel evraklar ile başvuru işleme alınmaktadır. Başvuru için evrakların güncel ve eksiksiz scan olarak hazırlanıp sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Eksik veya hatalı olan evraklar ile başvuru işleme alınmamaktadır.

Başvuru yapılabilmesi için pasaportun geçerlilik süresinin planlanan dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir.

Pakistan Turistik E-Vize Başvuru Evrakları

Pakistan’a turistik amacıyla seyahat edecek yolcularımızın kendi kişisel evrakları yanında iş durumunu veya masrafların nasıl karşılanacağına dair birtakım evraklar hazırlaması gerekmektedir.

Bu evrakları mesleki durumunuzu paylaştıktan sonra size özel evrak listesi hazırlanmaktadır.

Aşağıda Turistik Elektronik Pakistan vizesi için genel hatları ile hazırlanması gereken evrakları görebilirsiniz.

Pakistan E-Vize Evrakları

 • Pasaport (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süresi olan)
 • Biometrik Fotoğraf
 • DTS tarafından Yetkilendirilmiş Tur Operatörlerinden Satın Alınmış Tur Belgesi
 • Tur Sözleşmesi ve Ödendi Makbuzu
 • Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • İşe Giriş Bildirgesi
 • Var ise eski Pakistan Vizeleri

Pakistan Elektronik Turist Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Pakistan turistik vizeleri standart vize olarak verilmektedir. Vizeler seyahat tarihinden en geç 1 hafta önce işleme alınması gerekmektedir.

Vizeler işleme alındıktan sonra seyahat amacına ve önceki Pakistan vizelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak bu turistik vizelerde çok opsiyon sağlamamaktadır.

Pakistan Turistik E-Vize sonuçlandığı tarihten başlatılarak 3 ay geçerli tek girişli ve 30 gün kalış hakkı verir.

Pakistan Hükümeti ülkelerine daha önce vize alan kişilere uygun görmesi durumunda 6 aylık veya 1 yıllık vize vermektedir. Bu vizeler kişilere göre bazı şartlar sağlanıyorsa alınabilir.

Pakistan Turistik E-Vize Ücretleri 2023’de Ne Kadar?

Turistik Elektronik vize başvuruları kişilerin yalnızca belirli tur operatörlerinden satın alınmış tur belgesi ile alınmaktadır. Turistik seyahatler standart tek girişli olarak verilmektedir.

3 ay geçerli tek girişli Pakistan vize harcı 25 USD’dir. Ödemeler kredi kartı ile tarafımızdan yapılmaktadır.

Başvuru için konsolosluk harcı ve danışmanlık ücreti TL veya döviz olarak kurumlarımıza ödeyebilirsiniz. Ödemeler alındıktan sonra başvurular işleme alınmaktadır.

Pakistan Turistik E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Pakistan Elektronik vizeleri sistem üzeninden Pakistan Göç İdaresi denetiminde sonuçlandırılmaktadır. Başvuruların sonuçlanma süresi, vize verilme kararı tamamen Pakistan Göç İdaresi inisiyatifindedir Türkiye’deki temsilcilikler vize işlemlerini almamaktadır yalnızca Göç İdaresi tarafından gerekli görülürse kişiler konsolosluklara görüşmeye çağırılır ancak kararı yine Pakistan tarafı vermektedir.

Pakistan vizeleri genellikle 4 ile 7 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Yabancılar Pakistan’a Turistik E-Vize Alabilir mi?

Pakistan online vize başvuruları 191 ülke vatandaşlarına açılmıştır. Türkiye’de yasal ikameti olan kişiler Türkiye’den Pakistan’a elektronik e-vize alabilmektedir.

Pakistan Turistik E-Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan vizesi alınabilmesi içim öncelikle pasaport sürelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Pasaport süresi yetersiz olan pasaportlar ile sistem üzerinden vize alınamamaktadır. Pasaport süresi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması zorunludur.

Pasaport taraması ile vize alındığı için sizlerin pasaportunuzun karşılıklı iki boş sayfasının olduğu kontrol etmeniz gerekmektedir. Sınır birliklerinde pasaport sayfalarından kaşe basabilmeleri için yer olması gerekmektedir.

Pakistan’a vize başvurusu için otel veya uçak satın alınması yerine tur satın alınması zorunludur.

Pakistan Turistik E-Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu mudur?

Pakistan turistik vize başvuruları için diğer turistik vizelerden farklı olarak sadece otel uçak satın alınması yeterli olmamaktadır. Pakistan Hükümeti ülkelerine turistik amacıyla seyahat edecek kişilerden resmi olarak ödenmiş tur belgesi istemektedir. Tur içerisinde rehber, otel, uçak tüm detayları ile sunulur ve konsolosluk yalnızca bu şartla turistik vize vermektedir.

Pakistan Turistik Vize Uzatma

Pakistan turistik vize alındıktan sonra ülke sınırları içerisindeyken geçerli Pakistan vizeniz bitmeden uzatma yapabilirsiniz. 3 aylık tek girişli vizelerde ilk giriş yapıldığında uzatma yapılabilir. Ancak turistik vizeler Göç İdaresi onayına bağlı olarak 6 aya kadar uzatma yapılabilir.

Pakistan’da Karantina var mı?

Pakistan’a seyahatlerde aşı kartı zorunluluğu ve ülkeye girişlerde PCR testi zorunluluğu devam etmektedir. Ülkeye giriş yapıldığı esnada semptom gösteren kişilerden ayrıca hızlı PCR testi yapılarak pozitif olması durumunda karantina söz konusudur.

Negatif PCR testi ile karantina girmeden ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Pakistan’a Seyahatler için Aşı Kartı Zorunlu mudur?

Pakistan seyahatleri için Covid-19 kararları gereği ülkeye girişlerde aşı kartı gösterilmesi gerekmektedir.

Pakistan’a Seyahatler için Covid-19 Kapsamlı Sigorta Gereklidir midir?

Pakistan vize başvurusunda veya ülkeye girişlerde sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahat sağlık sigortası yolcuların tercihler bağlı olarak kesilebilir. Olası acil hastalık durumları ve Pandemi koşullarından dolayı bizler Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasını tavsiye etmekteyiz.

Pakistan turistik E-vize başvuruları ve aklınıza takılan tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

pakistan turistik e-vize

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button