Pakistan Vizesi

Pakistan Vizesi

Pakistan Vizesi

Pakistan vizesi için gerekli tüm şartları, sizlere uygun vize türleri, vize süreleri, Konsolosluk Harçları hakkında aklınıza takılan tüm vize prosedürleri sayfamızda detaylı olarak tarafınıza iletmekteyiz.

Başvurusunu yapmayı düşündüğünüz tüm vize başvurularınız için daha detaylı bilgilere, işlemleri başlatmak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim sayfamızdaki numaralarımızdan bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Pakistan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi yolcularımızın seyahatlerinden ortalama 1 hafta önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Pakistan hükümeti Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir.

Pakistan’ seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının yıl içerisindeki 90 güne kadar seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Pakistan hükümeti ülkelerine yapılacak seyahatlerde seyahat amacına uygun vize alınmasına oldukça önem vermektedir. Bundan dolayı seyahat amacınıza uygun evraklar ve başvuru detayları hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz.

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Pakistan E-Vize sistemine geçtiği için tüm işlemleri online olarak tamamlanmaktadır.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza uygun evrakların hazırlanması gereklidir. Seyahat amacınıza uygun olarak vize türünüz belirlendikten sonra mesleki durumunuza uygun olarak sizler için hazırlanan özel evrak listelerimiz ile başvuru işlemleri başlatabilirsiniz Başvurular için tüm evraklarınız hazırladıktan sonra Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçip iletmeniz yeterli olacaktır. Evraklar hazırlandıktan sonra eksik veya güncellenmesi gereken belgeniz yok ise ilk iş günü işleme alınır ve sonuçlandığında mail olarak izlere iletilmektedir. Vizeler elektronik PDF olarak sonuçlanır, bu vizenizin çıktısı almanız ve diğer seyahat şartlarını yerine getirip ülkeye kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Pakistan Elektronik vizesi tüm dünya vatandaşlarına açılmıştır. Türkiye’de yasal ikamet izni ile Pakistan’a elektronik vize alabilir kolaylıkla ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Hangi ülke vatandaşlarının Pakistan e-vizesi alabileceğini öğrenmek için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilir detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Pakistan vizesi için gerekli evraklar kişilerin seyahat amacı ve kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Yukarıda gördüğünüz üzere Pakistan seyahatleri için elektronik vize çeşitliği mevcuttur size en uygun vize türü seyahat amacınıza göre uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde birlikte hareket edilerek belirlenebilir. Pakistan vize başvuruları için davetiye zorunluluğu getirilmiştir bu davetiyelerin davet mektubu sistem tarafından onaylatılması gerekmektedir. Onaylanan elektronik davetiyenin E-davetiye numarası ile başvuru işleme alınabilmektedir.

Pakistan E-Vize Evrakları

  • Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
  • Biometrik Fotoğraf (Arka yüzü beyaz)
  • Davetiye (Ticari e-davetiye onaylı veya Noter Onaylı Aile arkadaş ziyareti)
  • Davetiye Gönderen Firma İmza Yetkilisinin Pasaport veya Kimlik Fotokopisi
  • Davetiye Gönderen Firmanın SECP/ Chamber of Commerce Certificat (Tescil Belgesi)
  • Varsa Eski Pakistan Vizesi (Çok Girişli Vizeler için Zorunlu)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • İşe Giriş Bildirgesi

Pakistan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Pakistan vize başvuru ücretleri başvuru için belirlenen tür ve vizenin süresi, giriş sayısına göre belirlenmektedir. Pakistan vize başvuru türünüz belirlendikten sonra alabileceğiniz vize giriş sayısı için yine uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Tek girişli Pakistan vizesi standart tüm vize türleri için verilen vizedir. Çoklu giriş hakkı veren vizeler kişilerin önceki seyahat durumlarına göre veya Konsolosluk/Büyükelçilik inisiyatifine göre belirlenmektedir.

Pakistan E-Vize Harçları

Vize Türü Vize Giriş Sayısı Vize Harcı
Turistik E-Vize Tek Giriş (Single) 25 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize Tek Giriş (Single) 25 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize 1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 37,5 USD
Aile Arkadaş Ziyareti E-Vize 1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 50 USD
Ticari E-Vize Tek Giriş (Single) 100 USD
Ticari E-Vize 1 Yıla Kadar Çok Giriş (Multiple) 150 USD
Ticari E-Vize 1 Yıldan Fazla Çok Giriş (Multiple) 200 USD

Pakistan vize başvuru işlemleri için Visa Prove danışmanlık ücreti 40 USD+ KDV’dir. Ödenmesi gereken miktar günlük kur üzerinden faturalandırılarak TL cinsinden veya Döviz olarak havale geçebilir veya mail order üzerinden kredi kartlarınızla bankanızın taksit imkanlarını kullanarak kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan elektronik vizeleri seyahat etmeden en geç 3 gün önce işleme alınması gerekmektedir. Vizeler 3 iş gününde sonuçlanmaktadır ancak bu süreler Pakistan Göç İdaresine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vize verme ve sonuçlandırma hakkı tamamen Pakistan Göç İdaresi inisiyatifinde olduğu için seyahat planı yapmadan önce mutlaka temsilcilerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. Vize başvuruları işleme alındıktan ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanması beklenir ancak bu süreler vizelerin türü ve giriş sayısına göre de değişiklik göstermektedir bundan dolayı vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınmasını tavsiye etmemekteyiz.

Pakistan Başvuru Formu

Pakistan başvuru formu elektronik sistem üzerinden işleme alınır. Tüm evraklar eksiksiz hazır olduğunda scan olarak mail ortamından bizlere iletebilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Başvuru formu oldukça önemli ve tüm süreci akıbetini belirleyen detaydır. Başvuru formu dikkatli ve eksiksiz doldurmalıdır. Başvuru formu tamamlandıktan sonra yüklemeler kısmına geçilir. Scan olarak gönderilen evraklar gerekli kontrolleri sağlayıp işleme almaktayız sistem üzerinden yüklemesi yapılarak işlemler başlatılabilir. Geçersiz ve okunaksız olan evraklar ile başvuru yapılmamaktadır.

Pakistan Vize Uzatma

Pakistan vize uzatma işlemi siz ülke sınırları içerisindeyken yapılmaktadır. Vize türü ve süresine göre uzatma işlemleri, evrakları ve ücretleri değişiklik göstermektedir. Ülkeye giriş sağladıktan sonra uzatma yapılacak vize kategorileri size uygunluğuna göre kontrol sağlanıp yapılmaktadır.

Pakistan Vizesi 2

Pakistan E-Vize

Pakistan Hükümeti Türkiye’nin ve daha birçok ülkenin arasında bulunduğu yeni elektronik vize sistemini açarak başvuru şartlarını kolaylaştırmıştır. 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle pasaporta basılan vize işlemlerini durdurarak Pakistan E-vize sistemine geçiş sağlanmıştır. Pakistan Hükümeti öncesinde başvuru için birçok evrak hazırlanıp asıllarını talep edip şahsen veya bizler vasıtası ile ulaştırarak bireysel başvuru yapılmaktaydı ancak 2021 yılı itibariyle pasaporta basılan vizeyi tamamen kaldırıp online olarak başvuru yapma imkânı sağlamıştır.

Pakistan Vize Türleri

Pakistan vizesi almak için size uygun vize kategorisini tercih edebilir ve sorunsuz seyahat edebilirsiniz. Size uygun vize türü için uzmanlarımızdan destek almayı unutmayın.

Pakistan Turistik E-Vizesi

Pakistan turistik E-vize Pakistan’a turistik ziyaretler, turlar, kültür turları gibi etkinlikler için seyahat etmek isteyen yolcularımızın tercih edebileceği vize türüdür. Başvurular online olarak yapılır ve mutlaka ödenmiş otel belgesi istenmektedir. Pakistan Hükümeti turistik vizelere kısıtlama getirdiği için satın alınmış, tur belgesi gerekir. Bu tur belgeleri yalnızca konsolosluk tarafından belirtilen acenteler tarafından alınması gerekmektedir. Konsolosluğun bilgisi dahilinde olmayan acenteler üzerinden satın alınan turlar geçersiz sayılmakta olup vize verilmemektedir.

Pakistan Aile Arkadaş E-Vizesi

Pakistan hükümeti ülkelerin ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin aileleri, kendi vatandaşlarının yabancı uyruklu akrabaları veya ülkede ziyaret etmek istenilen arkadaşlar için özel vize türü olarak family visit vize getirmiştir. Pakistan aile arkadaş ziyareti elektronik vizesi online olarak alınmakta olup Pakistan noter onaylı resmi davetiye ile alınabilmektedir. Resmi davetiye örneği temsilcilerimizden alabilir sizlerde başvuru için davetiye gönderen kişiden mail ortamında talep edebilirsiniz. Vizeler online olarak işleme alınır elektronik pdf olarak sonucu gelmektedir.

Pakistan Ticari E-Vizesi

Pakistan Hükümeti ticari vizelerde sürekli olarak güncellemeler yapıp vize başvuru şartları olabildiğince iyileştirmek için elektronik vize uygulamasını getirmek gibi çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Pakistan’a toplantı, fuar, iş görüşmeleri, iş anlaşmaları gibi ticari amaçlı seyahat etmek isteyen tüm yolcuların Pakistan elektronik ticari vize alması gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olarak başvuru yapılması ve seyahat edilmesi oldukça önemlidir. Seyahat amacı inandırıcı bulunmayan kişileri vizelerinde veya sınır birliklerinde sorun yaşanması sık görülen bir durumdur. Pakistan ticari E-vize için mutlaka uzmanlarımız ile görüşüp size uygun evraklarla başvuru yapabilirsiniz.
Pakistan online vizesi başvuru formu ve yüklenmesi gereken belgeler tarafımızca özenle hazırlanıp sisteme yüklenmektedir. Başvuru için sizlerin hazırlaması gereken tüm evraklar mesleki durumunuza uygun olarak sizlerden istenir. Pakistan Ticari E-vize için en önemli detay Pakistan’dan davetiye gönderen firma hazırlanan davetiyeyi E-ticaret Davet Mektubu Sisteminden onaylatıp alınması gerekmektedir. Elektronik davetiyeniz tarafınıza iletildikten sonra davetiye kontrol edebilmemiz için bizlere iletmeniz yeterli olacaktır. Davetiye ve diğer evraklar eksiksiz olarak hazırlanıp tarafımıza mail olarak iletildiğinde başvuru işleme alınır. Eksik veya güncellenmesi gereken belge varsa mutlaka tarafınıza bilgi verilir. Not: E-ticaret davet mektubu olmayan başvurular işleme alınmamaktadır.

Pakistan Çalışma Vizesi

Pakistan’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının ülkeye seyahat etmeden önce şirket evrakları, iş sözleşmesi ve çalışma izni belgesi ile vize işlemlerini işe başlamadan 30 gün öncesinden tamamlanmış olması gerekmektedir. Çalışma vizeleri 30 günde sonuçlanmaktadır. Türkiye’den alınan geçici 3 aylık vize ile ülkeye giriş sağlandığında Göç İdaresi oturum işlemlerini çalışacak firma üzerinden 2 yıl veya sözleşme süresi kadar uzatılmaktadır.

Pakistan Öğrenci Vizesi

Pakistan’da Lisans, Yüksek Lisans, Dil eğitimi gibi eğitim amacıyla ülkeye gidecek yolcuların alması gereken vize türüdür. Vizeler okuldan kabul mektupları geldiğinde işlemler başlatılır.

Pakistan Gazeteci Vizesi

Pakistan’a basın davetiyesi ile alınabilen vize türüdür. Vize türü dışındaki amaçlar için kullanılamaz resmi görevler için verilmektedir. Başvuru yapacak kişinin basın kartı, davet mektubu, öneri mektubu olması gerekmektedir.

Pakistan Diplomatik Vizesi

Pakistan’a resmi görevleri yerine getirme amacıyla alınan vizedir. Yalnızca diplomatlara verilmektedir. Davetiye zorunludur (Devlet, Kuruluş), Dışişleri Bakanlığı tavsiye mektubu gibi resmi işlemler tamamlandıktan sonra alınabilmektedir.

Pakistan Misyoner /Din Turizm Vizesi

Pakistan dini ziyaretler veya Hristiyan inancına sahip kayıtlı misyonerlerin alabileceği vize türüdür.

Pakistan Resmi Görevler için Vizesi

Pakistan’a seyahat etmek isteyen yabancı ülkelerin devlet memurlarının alabileceği vize türüdür. Tavsiye mektubu gerekmektedir. Ayrıca askeri ziyaretler için özel askeri formu doldurması gerekmektedir.

Pakistan Kültürel Etkinlikler için Vize

Kültürel etkinlik daveti ile alınabilen vize türüdür. Özel seminerler, kültür tanıtma gibi organizasyonların katılımcıları bu vizeden alabilir.

Tıbbi İşlemleri için Pakistan Vizesi

Pakistan’daki yalnızca belirli hastanelerden konsültasyon yazısı ve izin yazısı ile alınabilen vize türüdür.

Pakistan Dağcılık ve Trekking Vizesi

Dağcılık için belirlenen dağların listelerinden seçilen dağlar ve o organizasyonu düzenleyen tur operatörü sponsorluğundan vize alınmaktadır.

Pakistan Evrak Tasdik

Pakistan’a eğitim, ticari iş birliği, aile birleşimi veya diğer tüm oturum işlemleri için Türkiye’den almış olduğunuz belgenin Pakistan Hükümeti tarafından geçerli sayılabilmesi için Türkiye’de birkaç işlemden geçmesi gerekmektedir. Diplomalar, evlenme cüzdanları, sözleşmeler gibi örneklendirecek olursak Pakistan’da kullanmak istediğiniz tüm resmi evrakları Pakistan Konsolosluğu/ Büyükelçiliğinden tasdik ettirmeniz gerekmektedir. Visa Prove Pakistan’da kullanılmak istenilen tüm evrakları Türkiye’den tasdik işlemlerini tamamlamada yetkilidir. Tasdik işlemleri için belge aslı gönderilmesi yeterlidir. İlgili belgenin Noter onaylı çeviri işlemleri, Valilik Onayı, Ticaret Odası veya talep ediliyorsa Dış İşleri Bakanlığı onayı ve son olarak Konsolosluktan tasdik işleminin tamamı tarafımızdan yapılmaktadır. Tasdik işlemleri için ödenmesi gereken miktarlar evrakların statüsü ve sayfa sayısına göre belirlenmektedir.
Ödemeler döviz nakit olarak yapılmaktadır. Standart tasdik ücreti sayfa başı 40 USD olarak belirlenmiştir.

Pakistan E-Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan Elektronik vizelerde öncelikle seyahat amacına uygun başvuru yapılması oldukça önemlidir. Pakistan vizesi için sisteme yüklenecek fotoğrafın ve pasaportun okunaklı çözünürlüğü yüksek olması gerekmektedir. Pakistan vizesi alabilmeniz için en önemli detay pasaport sürenizin seyahat dönüş tarihinden itibaren en az altı ay geçerli olması ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir.

Pakistan E-Vizelerde Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Pakistan elektronik vizelerde, vizelerin kategorisine göre evraklar farklılık göstermektedir. Turistik seyahatler için tur operatörlerinden satın alınmış tur gereklidir ancak ticari ziyaretler için otel uçak satın alınması zorunlu değildir.

Yabancılar Pakistan’a Elektronik Vize Alabilir mi?

Türkiye’de oturum kartı olan yabancı uyruklu vatandaşlar elektronik vize alabilir. Elektronik vize neredeyse tüm dünya vatandaşlarına açıktır ancak başvuru yaptıkları ülkede oturumları olduğunu belgelemeleri gerekmektedir.

Pakistan’da Karantina var mı?

Pakistan Hükümeti ülkelerine seyahat edecek yabancı uyruklu kişilerden PCR test ile ülkelerine izin vermektedir. Ülke sınır birliklerine olası Covid-19 belirtisi gösteren kişilerden test alınıp pozitif görülmesi durumunda karantina uygulaması söz konusudur.

Pakistan’da Seyahatler için Aşı Kartı Zorunlu mudur?

Pakistan’a seyahat etmek isteyen yolculardan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı aşı sertifikası sunması zorunludur.

Pakistan’da Seyahatler için Covid-19 Kapsamlı Sigorta Gereklidir midir?

Pakistan seyahatleri için seyahat sağlık sigortası Covid-19 veya standart yurtdışı seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Yolcular tercihen yaptırabilir ancak olası acil durumlar için bizler seyahat sağlık sigortasını tüm ülkelere seyahat için tavsiye etmekteyiz.

 

pakistan-vizesi 

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button