Haziran 14, 2022

İÇİNDEKİLER

Hollanda Vizesi

Laleler; Bugün Hollanda ülkesinin dış ticaret hacminde çok büyük bir yer kaplamakta!

Ana vatanı Orta Asya’nın uzak diyarları olan Lale’nin bugün Hollanda ülkesiyle anılmasında en büyük pay kuşkusuz biz Türklerin.

Kanuni’nin vakti zamanında Avrupa ülkelerinin (o zaman ki başkent olan) İstanbul’da ki büyükelçilerine laleler ve lale soğanları hediye etmesiyle başlayan süreç bugün ki durumun başlamasında fitili yakan durum oluyor. Roma Cermen İmparatoru I. Ferdinand’ın İstanbul’a gönderdiği Hollanda kökenli büyükelçi Ogier Ghislain de Busbecq, sultanın hediyesi lalenin soğanını Viyana’ya saraya getiriyor ve saray bahçivanı Carolus Clusius’a veriyor. Clusius ise laleyi Hollandalılara tanıtıyor. O tarihten itibaren Hollanda lalenin merkezi olmak için kolları sıvıyor ve tüm dünyaya lale soğanı ihraç etmeye başlıyor.

Bu Hikayeyi burada sonlandırmakta fayda var. Anlattıkça uzayıp gideceği ortada! Bizi ilgilendiren duruma dönelim. Hollanda Vizesi!

• Hollanda bir Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesine üye bir ülkedir.

• Türkiye’den ilgili ülkeye farklı amaçlarla seyahat edecek olan ülke vatandaşları veya daimî ikameti bulunan ülke vatandaşları vize almak durumundadırlar.

Hollanda Type C vize türünden başvuru yapa bireyler vize başvurularını vakitlice yapmak durumundadırlar.

• An itibariyle Hollanda vize başvurularında randevuların Temmuz ayına verildiğini ve bu durumun referans alınıp başvuruların vakitlice yapılmasının tavsiye ediyoruz.
Vize başvuru işlemlerinizi hemen başlatmak için bizlere ulaşın!

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button