Cezayir Turistik Vize

cezayir turistik vize

Cezayir Turistik Vize

Cezayir’e tur, bireysel geziler gibi turistik amaçlı tüm seyahatler için Cezayir turistik vize alınması gerekmektedir.

Cezayir yüz ölçümü olarak Afrika’nın en büyük, dünyanın onuncu en büyük ülkesidir. Akdeniz iklimi ve Sahra’nın görkemi ile zıtlıkların muhteşem uyumunu gördüğümüz bir ülkedir. Yedi ülke ile sınır olması Cezayir’in hem turistik hem de ticari Pazar olarak ayrıcalıklı bir coğrafi konuma sahip olduğu söylenebilir.

Türkiye’den Cezayir’e çoğunlukla ticari ziyaretler yapılır dolayısıyla Cezayir Hükümeti turistik vize başvuruları için belirli şartlar getirmiştir.

Cezayir Turistik Vize Nasıl Alınır?

Cezayir turistik vize başvuruları için öncelikle seyahat amacına ve kişinin çalışma durumuna uygun olarak evraklar hazırlanması gereklidir.

Hazırlanan evraklar randevu günü eksiksiz ve güncel olarak işleme alınmaktadır. Visa Prove uzmanlarımız başvurunun sağlıklı olarak işleme alınabilmesi için öncesinde evrakların kontrolü sağlanmaktadır.

İşlemler hafta içi 09:00-11:00 arasında işleme alınır ve ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Cezayir vize başvuruları için kişilerin şahsen konsolosluk veya büyükelçiliklere gelmesi zorunlu değildir. İlgili temsilcik gerekli gördüğü durumlarda kişileri görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir.

Cezayir Turist Kabul Ediyor mu?

Cezayir hükümeti, ülkesine çoğunlukla ticari seyahatler için ziyaret edildiği için turistik vizelerde belirli şartları sağlayan kişilere onay verilmektedir. Turistik seyahatler için ticari vizeden farklı olarak satın alınmış otel, uçak veya satın alınmış tur programı ile alınabilmektedir.

Cezayir Turistik Vize Başvuru Evrakları

Turistik vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar kişilerin çalışma durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Cezayir turistik vizesi için standart herkesin hazırlaması gereken evraklar şöyledir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli süresi olan ve karşılıklı iki boş sayfası olan)
 2. 2 adet güncel fotoğraf
 3. 2 adet başvuru formu
 4. Vize talep dilekçesi (İngilizce)
 5. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (Seyahat tarihini kapsayacak şekilde 30.000 € teminatlı olmalıdır. Islak imzalı kaşeli olarak alınması gerekmektedir.) 
 6. Kimlik fotokopisi
 7. Satın alınmış tur belgesi, ödeme makbuzu ile (Cezayir’deki tur firmalarından) veya onaylanmış konaklama belgesi ve gidiş dönüş uçak bileti
 8. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Randevu gününden önceki 15 gün içerisinde alınması gerekmektedir.) 
 9. Yabancı uyruklu kişilerin başvuruları için ikametgâh fotokopisi

Cezayir Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

Cezayir turistik amaçlı seyahatler için ilk vizelerde 1 aylık tek girişli 30 gün kalış hakkı verilen vize alınmaktadır. Cezayir vizeleri sonuçlandığı tarih itibariyle başlatılır ve bitiş süresi vizenin üzerinde yazılan tarihte geçerliliğini yitirmektedir. Verilen süre zarfında vize kullanılması gerekmektedir. Ayrıca vizeler tek girişli olarak verildiği için ülkeye giriş çıkış yapıldığında vize kullanılmış sayılmaktadır.

Cezayir Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Cezayir vize işlemleri Türkiye’deki Cezayir Hükümetinin yetkilendirdiği resmi temsilciliklerinden işleme alınmaktadır. Aracı kurum olmadan direkt olarak İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu veya Ankara Cezayir Büyükelçiliğinden başvuru yapılmaktadır. Başvurular için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir ancak vize işlemlerini ilgili temsilciklerden akreditasyonu olan aracı kurumlar yapabilmektedir.

Visa Prove Cezayir vizeleriniz için başvurularınız işleme aldırma ve sonuçlandığında teslim alma yetkesine sahiptir.

Cezayir Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formları, ilgili temsilciliklerin vize başvuru dosyasını incelerken ilk olarak dikkat ettikleri belgedir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin güncel ve geçerli olması önemlidir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahipleri veya davet eden taraf ile iletişime geçmek isteyebilir.

İletişim bilgileri ve seyahat amacına ilişkin bilgilerin doğru eksiksiz yazılması gereklidir. Başvuru formları bilgisayar ortamında, İngilizce olarak doldurulmaktadır. Başvuru formlarında kişilerin iletiştim bilgilerin yanında aile bilgilerinin de eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir

Cezayir başvuru formu, 2 adet imzalı olarak hazırlanmaktadır.

Cezayir Turistik Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Cezayir vize başvuruları için ödenmesi gereken harçlar, vizelerin süresi ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. Vizeler 1 aylık tek girişli ve 90 günlük çok girişli olarak alınmaktadır. Gelen davetiye ve vize süresine göre vize kategorisi belirlenmektedir.

 • 1 Aylık, Tek Girişli Cezayir Turistik Vize Başvuru Ücreti 100 €+ KDV,
 • 3 Aylık, Çok Girişli Cezayir Turistik Vize Başvuru Ücreti: 150 € + KDV olarak belirlenmiştir.

Ödemeler randevu günü nakit döviz olarak ödenmektedir. Kredi kartı, TL veya havale olarak ödeme kabul edilmemektedir.

Cezayir turistik vize harcı ödemelerine Visa Prove danışmanlık ücreti dahil fiyattır.

Cezayir Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vize başvuruları, randevu günü konsolosluk evrakları telsim aldıktan sonra 3 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Randevu günü yoğunluk nedeniyle tam olarak kontrol edilemediği durumlarda teslim alınmaya gidildiğinde eksik evrak talebinde bulunulabilir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak seyahat etmeden ortalama 2 hafta öncesinden işlemlerin başlatılması tavsiye edilir.

Türkiye’den Yabancılar Cezayir’e Turistik Vize Alabilir mi?

Türkiye’de yasal ikamet izni olan yabancı uyruklu kişilerin, pasaportları için Cezayir seyahatlerinden vize alınması gerekiyorsa, oturum kartı fotokopileri ile Türkiye’deki Cezayir konsolosluğu veya Büyükelçiliğinden vize başvuruları işleme alınmaktadır.

Başvurular için hazırlanması gereken evraklar ve ücretleri hakkında detaylı bilgilendirme için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir Turistik Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cezayir turistik vize başvuruları için, Cezayir hükümeti ülkesine turistik olarak seyahat etmek isteyen kişilerinden başvuru için konfirmeli otel talep etmektedir.

Cezayir makamları tarafından onaylanmış konaklama belgesi ve ilgili kişilerin pasaport/kimlik fotokopileri gereklidir. Turistik olarak seyahat için satın alınmış tur, Cezayir’deki tur firmalarından ödenmiş otel uçak makbuzları ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Sadece rezervasyonlar ile başvuru kabul edilmemektedir.

Cezayir turistik vize başvuruları hakkında güncel evrak bilgisi ve başvuru işlemlerini hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

cezayir turistik vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button