Cezayir Ticari Vize

cezayir ticari vize

Cezayir Ticari Vize

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne ticari toplantı, ithalat- ihracat anlaşmaları, pazar araştırmaları, fuar katılım veya ziyareti gibi ticari amaçlı tüm seyahatler için Cezayir ticari vize alınması gerekmektedir.  

Türkiye ile Cezayir arasında yılda 3 milyara aşkın ticari iş birliği ve ortalama 380 önemli projeye imza atılmıştır. Türk vatandaşlarının ticari olarak en çok seyahat ettiği Cezayir için vize işlemleri için Visa Prove şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm işlemleri sizin adımıza tamamlamada yetkili aracı kurumdur.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Cezayir ticari vizesi için gerekli evraklar, sonuçlanma süreleri ve ücretleri hakkında detaylı bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Ticari vize başvuruları için seyahat amacına uygun kategoriden vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Seyahat süresi ve giriş sayısına uygun olarak temin edilen davetiyeler üzerinden vizeler işleme alınabilmektedir.

Cezayir Ticari Vize Nasıl Alınır?

Cezayir’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi yolcularımızın seyahatlerinden en geç 2 hafta öncesinden vize başvurusu için harekete geçmeleri tavsiye edilmektedir. Başvuru için hazırlanması gerekene evraklar vize türü, kişinin çalışma durumu ve talep edilen giriş sayısına göre belirlenmektedir.

Cezayir Hükümeti ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuruları için Belediye onaylı resmi davetiye temin etme zorunluluğu getirmiştir. Davetiyesiz başvurular kabul edilmemektedir. Davetiye mail ortamında taratılıp iletmesi başvuru için yeterli ilk adım olacaktır.

İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu ve Ankara Cezayir Büyükelçiliği başvuruları kabul etme için yetkili resmi makamdır. Başvurular için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Visa Prove sizin adınıza tüm işlemleri tamamlamada yetkili akreditasyonu olan aracı kurumdur.

Cezayir Ticari Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Ticari vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve güncel olarak başvuru günü işleme sunulması gerekmektedir. Başvuru için hazırlanması gerekene evraklar kişilerin çalışma durumu ve gelen davetiyesine göre farklılık göstermektedir. Sizler için hazırlanan özel evrak listelerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz. Aşağıda her başvuru için standart hazırlanması gereken evrakları inceleyebilirsiniz.

 1. Pasaport (Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir.)
 2. Vize başvuru formu, 2 adet
 3. Vize talep dilekçesi (Şirket antetli kağıdına, kaşeli imzalı, seyahat tarihi ve giriş sayısı yazılmalıdır.)
 4. Belediye onaylı resmi davetiye mektubu
 5. 2 adet fotoğraf
 6. Kimlik fotokopisi
 7. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 8. Firma Sahipleri için İmza Sirküsü,
 9. Çalışan kişiler için İşe giriş bildirgesi ve iş sözleşmesi.
 10. Sgk Tescil ve Hizmet Dökümü
 11. Şirket Evrakları (Vergi Levhası, Faaliyet belgesi, Sicil gazetesi, İmza Sirküleri)
 12. Yabancı uyruklu kişiler için ikamet izni kopyası

Cezayir Vizesi Ne Kadarlık Verilir?

Cezayir vizesi gelen davetiye süresine ve giriş sayısına göre belirlenmektedir.

1 Aylık Tek Girişli Cezayir Ticari Vizesi

İlk vizelerde genellikle 1 aylık vize alınmaktadır. 1 aylık verilen vize sonuçlandığı gün itibariyle başlatılır ve tek girişli olarak verilmektedir. Tek giriş 30 gün kalış hakkı veren vize bitiminden önce ülkeye giriş yapılması ve bitiş tarihinden önce çıkış yapılması gerekmektedir. Süresi geçen vizeler geçersiz sayılmaktadır.

Tek girişli olarak verilen standart vizesi ülkeye bir defa giriş hakkı tanır, vize süresi olsa dahi tek giriş hakkı kullanıldığı için vize geçersiz sayılmaktadır.

3 Aylık Çok Girişli Cezayir Ticari Vizesi

Cezayir’e 3 ay içerisinde birden fazla seyahat etmek isteyen yolcularımızın tercih ettiği vize türüdür. Bu vize ile 90 gün içerisinde çoklu giriş hakkı ile istenildiği tarihte giriş yapılabilir.

Vize geçerlilik süresi, vize basıldığı gün tarihi itibariyle başlatılır ve 90 gün boyunca geçerli olmaktadır. Ülkeye giriş yapıldığında değil vize üzerindeki tarih aralığında vizenin kullanılmış olması gerekmektedir. Vize bitiş tarihi süresince ülkeye giriş yapılamayan vizeler geçersiz sayılmaktadır.

Cezayir Ticari Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Davetiye mektubu, davet gönderen firmanın kaşeli imzalı antetli kağıdına, Fransızca veya İngilizce olarak hazırlanmaktadır.

Cezayir Konsolosluğu vize başvuruları için gelen davetiye mektubunun, davetiyeyi hazırlayan kurum tarafından bağlı bulunduğu belediyeden resmi onay alınarak gönderilmesini talep etmektedir.

Davetiyelerde, seyahat amacı, gidiş dönüş tarihleri, talep edilen vize giriş sayısı, davet edilen kişi pasaport ve mesleki durumu hakkında detaylı bilgilendirme yapılmalıdır.

Cezayir Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Cezayir’e ticari vize almak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de çalışma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların başvuruları hafta içi her gün 09:00 ve 11:00 arasında Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından işleme alınmaktadır.

Sonuçlanan vizelerde yine hafta içi her gün 15:00 ve 16:00 arasında teslim edilmektedir.

Başvurular Türkiye’deki yetkili iki temsilcilik tarafından işleme alınır. Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir ancak konsolosluk gerekli durumlarda kişileri mülakata çağırma yetkisine sahiptir.

Başvuru için evrakların randevu günü eksiksiz ve güncel olarak sunulması önemlidir. Eksik veya hatalı başvurular işleme alınmamaktadır.

Başvuru işleme alındığında, teslim edilecek gün tarihi verilmektedir. Teslim alınmaya gidildiğinde eksik evrak veya ek evrak talebinde bulunup vize teslim edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda vize sonuçlanma süresi konsolosluk inisiyatifine bağlı olarak uzayabilir. Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınmaması tavsiye edilmektedir.

Cezayir Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, ilgili kurumun kişilerin seyahat amacı, süresi, giriş sayısı, kişisel bilgileri, çalışma hayatı gibi tüm bilgilerin yer tek yerde toplandığı formdur. Başvuru formlarında bilgilerin dosyadaki evraklar ile tutarlı olması oldukça önemlidir. Eksik veya güncel olmayan bilgiler konsolosluk tarafından olumsuz karşılanmaktadır.

Başvuru formu İngilizce olarak aile bilgileri dahil eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formlar, başvuru dosyasına iki adet olarak çıktı alınıp eklenmektedir.

Cezayir Ticari Vize Ücretleri Ne Kadar?

Harçlar 2023 yılı itibariyle, vize giriş sayısı ve süresine göre belirlenmektedir. Talep edilen vize süresine göre ödenmesi gereken harçlar randevu günü döviz olarak nakit ödenmektedir.

 • 1 Aylık tek girişli Cezayir ticari vize harcı 100 €+ KDV olarak belirlenmiştir.
 • 3 Aylık çok girişli Cezayir ticari vize harcı 150 €+ KDV olarak ödenmektedir.

Ödemeler randevu günü temsilcilerimiz tarafından sizin adınıza Cezayir Başkonsolosluğu/ Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Ödemeler içerisinde konsolosluk harcı ve Visa Prove danışmanlık ücreti dahildir.

Cezayir Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuruları, randevusuz olarak evraklar hazır olduğunda ilk iş günü işleme alınmaktadır. Sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir ancak ortalama sonuçlanma süresi 3 iş günüdür.

Türkiye ve Cezayir resmî tatiller iş gününden sayılmamaktadır.

Yabancılar Cezayir’e Ticari Vize Alabilir mi?

Türkiye’de çalışma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların uyruklarına göre vize alınması gerekliyse, ticari davet mektubu ile Cezayir başkonsolosluğundan vize başvurusu yapılabilmektedir. Yabancı uyruklu kişiler Türk vatandaşlarından farklı olarak Konsolosluk/ Büyükelçilik kişilerin nadidende olsa mülakata çağırma talep edebilir.

Yabancı uyruklu kişilerde mülakat durumu ve sonuçlanma süreleri Türk vatandaşlarından farklı olabileceği için sonuçlanma süreleri yine Konsolosluk inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Cezayir Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cezayir ticari vize başvuruları için, dikkat edilmesi gereken en önemli husus davetiyenizdir. Davetiyeler mutlaka ilgili kurumun bağlı olduğu belediyeden onaylatılması gerekmektedir. Belediye onayı olmayan başvurular işleme alınmamaktadır.

Cezayir ticari vize başvuruları hakkında detaylı güncel bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

cezayir ticari vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button