Cezayir Ziyaret Vizesi

cezayir ziyaret vizesi

Cezayir Ziyaret Vizesi

Cezayir ziyaret vizesi, Cezayir’de birinci derece akrabası olan veya arkadaşları olan kişilerin Cezayir seyahatleri için alması gereken vize türüdür. Cezayir vize başvuruları için siz değerli ziyaretçilerimize bu sayfamızda, vize başvuru evrakları, sonuçlanma süreleri ve ücretler hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Aklınıza takılan tüm sorular veya başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Cezayir’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) veya yabancı uyruklu vatandaşların vize başvuruları Türkiye’deki ilgili temsilcilik tarafından işleme alınır ve belirtilen sürelerde sonuçlandırılmaktadır.

Cezayir Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vize işlemleri için öncelikle seyahat amacı ve çalışma durumuna uygun olarak evrakların hazırlanması gereklidir. Başvuru türü seyahat amacına göre belirlenir.

Visa Prove temsilcilerimiz vize başvurunuz için sizlere özel hazırlanan evrak listeleri ile şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm işlemleri sizin adınıza tamamlamada akredite olan aracı kurumdur.

Ziyaret vizelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus davetiyedir. Davetiyenin kimin tarafından hazırlandığı dosyanın akıbetini belirlemektedir. Talep edilen vize süreleri de buna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Cezayir Aile Arkadaş Ziyaret Vize Başvuru Evrakları

Aile arkadaş ziyareti vize başvuruları resmi davet mektubu ile alınmaktadır. Davetiyeler ilgili resmi makam tarafından tasdiklenmiş olarak tarafınıza mail ortamında gelebilir.

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olması gereklidir.)
 2. 2 Adet fotoğraf,
 3. Başvuru formu,
 4. Belediye onaylı resmi davetiye,
 5. Davet gönderen kişi Cezayir kimlik fotokopisi, yabancı uyruklu ise pasaport ve oturum kartı fotokopisi,
 6. Davet eden kişi birinci derece akraba ise aile bağlarını gösteren kanıt (evlenme cüzdanı, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, doğum belgesi).

Başvuru için talep edilen evraklar dışında konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir.

Cezayir Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

Cezayir hükümeti ülkesine kısa süreli C tipi vize başvuruları için maksimum kalış süresini 90 gün olarak belirlemiştir. Vize başvurularında talep edilen vize süresi gelen davetiyeye göre belirlenmektedir.

Davetiyeler 30 gün tek girişli veya 90 gün çok girişli olarak temin edilebilir. Gelen davetiye uygun olarak vize başvurusunda bulunulabilir.

Cezayir Konsolosluğu, ilk vizelerde genellikle 30 gün tek girişli olarak davetiye temin edilmesini tavsiye etmektedir.

Cezayir vizeler talep edildiği günden değil, sonuçlandığın günden itibaren başlatılmaktadır. İleri tarihli seyahat yapacak kişilerin sonuçlanma sürelerini ve vize başlangıç tarihini göz önünden bulundurarak seyahat planı yapması tavsiye edilmektedir.

Cezayir Ziyaret Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’deki yetkili temsilcilik İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu veya Ankara Cezayir Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır.

Başvuru için randevu alınması zorunlu değildir hafta içi 09:00 ile 11:00 arasında yapılmaktadır. Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir vekaleten işlemler yaptırılabilir ancak konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda kişileri şahsen görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir.

Cezayir Ziyaret Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, konsolosluklar kişileri tanımak ve seyahat amacını anlamak için ilk olarak baktıkları belgedir diyebiliriz. Başvuru formunda yazan bilgiler güncel, eksiksiz ve doğru yazılmalıdır. Konsolosluk/Büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda kişi veya kurumlar ile iletişime geçmek isteyebilir.

Başvuru formu büyük harflerle İngilizce ve iki adet olarak hazırlanması gerekmektedir. Form üzerinde yazan bilgilerin dosya içeriğiyle ile tutarlı olması önemlidir.

Cezayir Ziyaret Vizesi Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Cezayir konsolosluğu Cezayir Hükümeti adına ülkedeki temsilciklerden vize başvuru harçlarını döviz nakit olarak talep etmektedir. Ödemeler randevu günü yapılmaktadır. Öncesinde veya sonrasına havale/kredi kartı/ TL olarak kabul edilmemektedir.

Ödenmesi gereken harçlar vize süresi ve giriş sayısına göre belirlenir.

Cezayir Vize Harcı:

 • 30 Günlük Tek Girişli Vize Harcı 100 € + KDV,
 • 90 Günlük Çok Girişli Vize Harcı 150 € + KDV olarak belirlenmiştir.

Ödemeler Visa Prove danışmanlık ücreti dahildir.

Cezayir Ziyaret Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vize başvuruları, randevusuz olarak evraklar hazır olduğunda ilk iş günü işleme alınmaktadır. Başvuru gününden sonra ortalama 3 iş gününde sonuçlanması beklenir. Sonuçlanma sürelerinde Türkiye Cumhuriyeti ve Cezayir Hükümetinin resmî tatilleri iş gününde sayılmamaktadır.

Sonuçlanan vizeler konsolosluktan 15:00 ve 16:00 arasında teslim edilmektedir.

Yabancılar Cezayir Ziyaret Vizesi Alabilir mi?

Türkiye’de yasal ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlarımızın, seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evraklar ile başvuruları işleme alınabilmektedir.

Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir ancak konsolosluk yabancı uyruklu kişileri gerekli gördüğü durumlarda mülakata çağırma yetkisine sahiptir.

Cezayir Ziyaret Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cezayir vize başvurularında en çok karşılaşılan sorun vizelerin sonuçlandığı günden başlatılmasıdır. Seyahat planı yaptıktan sonra eğer yakın tarihli ise hemen başvuru yapılması gerekir ancak ileri tarihli bir seyahat planı var ise vize sonuçlanma tarihine göre planlamalıdır çünkü seyahat etmeden vizeniz bitebilir. Vize bitiş süresi pasaportun üzerinde yazıldığı gibi verilmektedir. Geçerlilik tarihinden sonra vizenin kullanılması mümkün değildir. Cezayir vizesinin geçerlilik tarihi yoktur yani son gün ülkeye giriş yaptığınızda +30 gün verilmemektedir.

Cezayir Ziyaret Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Cezayir vizelerinde, konsolosluk özel olarak talep etmediği sürede otel uçak bileti satın alınması zorunlu değildir. Başvuru için rezervasyonlar yeterli olmaktadır.

Cezayir ziyaret vizesi hakkında güncel bilgi ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

cezayir ziyaret vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button