Temmuz 13, 2022

Tuna’nın İncisi Budapeşte

Budapeşte! Macaristan’ın başkenti, bazılarına göre dünyanın en romantik şehri. Birkaç yüzyıl öncesine kadar Tuna’nın iki yakasında iki ayrı şehirden oluşurdu Budapeşte: Buda ve Peşte şehirleri. Sonraları bu iki şehir birleşip ortaya bu muazzam şehri koymuşlar; Budapeşte!
• Gidildiğinde Tuna nehrinin üzerinin üzerinde tekne turu yapılması şiddetle tavsiye edilir. Hele ki bu tutu gece vakti, her iki yakayı birleştiren köprülerin ışıklandırması eşliğinde yapıyorsanız değmeyin keyfinize!
• Kimilerine göre dünyanın en Nostalji şehri. Peşte kısmında görebileceğiniz ‘Zeytin dalı tutan kadın heykeli’ anlayacağınız üzere barışa ne kadar değer verdiklerinin ne denli temsilcisi olduklarının göstergesi. Görmeye, hissetmeye değer bir şehir Budapeşte!
Bilindiği üzere Budapeşte şehrinin Başkenti olduğu Macaristan ülkesine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahat etmeden önce vizelerini edinmek durumundadırlar.
• Macaristan ülkesi; Avrupa Birliğine üye bir ülkedir ve Schengen Antlaşmasına imza atmış bir ülkedir.
• Edindiğiniz Macaristan Vizesi, Schengen Statüsüne sahip bir vizedir. Vizeniz ‘’Çoklu’’ girişli bir vize ise, ilk girişinizi Macaristan’a yaptıktan sonra vize süreniz el verdiğince diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz.
• Macaristan vize başvuruları, başvuru yapıldıktan sonra 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularının ‘’Planlanan seyahat tarihi referans alınarak’’ vakitlice yapılmasında fayda var.
Visa Prove; Türk vatandaşlarının veya Türkiye’de ikame izni olan diğer dünya ülkeleri vatandaşlarının farklı ülkelere seyahat ederken ihtiyaç duydukları vizeleri almalarında profesyonel danışmanlık veren bir kurumdur.

Dünya ülkelerine seyahat ederken ihtiyaç duyduğunuz vizeler konusunda dilediğiniz zaman tarafımıza ulaşabileceğinizi unutmamanızda fayda var. Ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın!

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button