Bulgaristan’a Schengen ile Giriş

Mayıs 17, 2023

Bulgaristan’a Schengen ile Giriş

Bulgaristan’a Schengen ile giriş yapmak isteyen kişilere kısıtlama getirildi!

Bulgaristan Hükümeti, geçerli Schengen vizesi ile ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir haber duyurdu.

Bulgaristan’a geçerli çok girişli Schengen vizesi ile seyahat etmek isteyen kişiler, bu vizeleri ile ilk olarak aldıkları ülkeye giriş çıkış yapmaları gerekmektedir. Bulgaristan üzerinden araç ile asıl ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin Bulgaristan transit vizesi alınması gerekmektedir.

Geçerli Schengen ile Giriş Yapılıyor mu?

Artık geçerli çok girişli Schengen ile alınan ülkeye giriş yapılmadan, Bulgaristan’a girişlere izin verilmeyecektir.

Bulgaristan Hükümeti, ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Bulgaristan 2007 yılı itibariyle Avrupa Birliği üye ülkedir ancak henüz şengen birliğine dahil değildir.

Schengen ülkeleri ve diğer Avrupa Birliği ülkeleri sahip olunan şengen vizesi ile yapılacak ilk seyahatlerde mutlaka ilk olarak alındığı ülkeden giriş yapılması konusunda uyarıda bulundu.

Schengen vizelerinde yaşanan randevu yoğunluğundan kaynaklı gecikmelerden etkilenmemek için randevunuzu şimdiden alın, tatil planlarınız yarım kalmasın.

Bulgaristan’a Schengen ile giriş Schengen vizeleri ve Bulgaristan vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button