Senegal Vizesi

Senegal Vizesi

Senegal Vizesi

Batı Afrika hava yolu ulaşımında önemli bir yeri olan Senegal, yer fıstığı ihracatıyla dikkat çekmektedir. İş, eğitim veya turistik bir gezi için Türk vatandaşlarının alabileceği Senegal Vizesi hakkında bütün bilgiler için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip vatandaşları vizeye tabi olmakla birlikte, Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportuna sahip vatandaşlar da vize almak durumundadırlar. Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf tutulacaktır. 

Senegal’e seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları seyahatlerinden ortalama bir hafta öncesinden pasaporta basılan (standart) vize alması gerekmektedir.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal’e hangi amaçla seyahat edecekleri fark etmeksizin umuma mahsus, hususi veya hizmet pasaportuna sahip vatandaşlarımızın Senegal Ankara Büyükelçiliğe’nden vize alması gerekmektedir. Seyahat amacına uygun vize türü de belirlenmelidir. 

Senegal Ankara Büyükelçiliği vize vermekte Türkiye’deki tek yetkili kurumdur. E-vize olarak değil pasaporta basılan (standart) vize olması dolayısıyla hazırlanan bütün evrakların eksiksiz ve geçerlilik süreleri dolmadan ilgili kuruma iletilmesi gerekmektedir. 

Senegal Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Senegal vize başvurusu için gereken evraklar eksiksiz geçerlilik süreleri içerisinde seyahat için belirlenen tarihten en az bir hafta önce Senegal Ankara Büyükelçiliğine sunulması özellikle Ankara dışından yapılan başvurularda posta süreleri sebebiyle önem arz etmektedir. 

 1. Senegal Vizesi için Gerekli Evraklar:
 2. Arka fonu beyaz olan 2 adet vesikalık fotoğraf
 3. Seyahat için gerekli biletlerin rezervasyon bilgileri
 4. Konaklama için yapılan rezervasyon evrakları
 5. Ziyaretin sebebini belirten mektup
 6. Pasaport fotokopisi
 7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 8. Sarı humma aşı kartı

Senegal Vize Türleri Nelerdir?

Senegal Turistik Vizesi

Senegal Turist vizesi vizenizin onaylandığı tarihten başlatılarak 3 ay geçerli vize türüdür. 

Senegal Ticari Vizesi

Şirketiniz için bir iş görüşmesine, fuara katılmak istiyorsanız başvuracağınız vize türü olmakla birlikte ne kadar süreyle vize alınabileceği Senegal Ankara Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir.

Senegal Çalışma Vizesi

Senegal’den bir iş teklifi aldıysanız veya başvuruda bulundaysanız başvurmanız gereken vize türü Senegal Çalışma vizesidir. Senegal’deki işvereniniz tarafından bir davet mektubu da Senegal Ankara Büyükelçiliği tarafından talep edilebilir. 

Senegal Vize Başvuru Formu

Başvuru formu vizelerdeki en önemli evraklardan biri olup konsoloslukların ve büyükelçiliklerin vize talebinde bulunan kişiyi tanımak için göz önünde tuttukları ilk evraktır. Senegal Vizesi başvuru formunda 24 adet soru bulunmaktadır. Başvuru formlarında, kişisel bilgilerin, pasaport ve seyahat amacını kanıtlayan diğer bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurması önemlidir. İlgili temsilcilikler varsa davet eden firma ya da otel rezervasyonu için gerekli gördüğü durumlarda kişi veya kurumlar ile iletişime geçmek isteyebilir.  

Senegal Vize Ücretleri Ne Kadar?

Senegal vize ücreti 80 €+KDV olarak ücretlendirilmekte olup posta ücretleri, danışmanlık ücretleri, kısacası her şey dahil fiyatıdır.

Senegal Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Senegal vize başvurusunu onaylama veya reddetme konusunda yetkili tek kurum Senegal Ankara Büyükelçiliği’dir. E-vize uygulaması olmadığı için evrakların fiziki olarak gönderilmesi veya bireysel olarak büyükelçiliğe gidilmesi gerekmektedir. 

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vize başvuruları ortalama 5 iş gününde neticelenmekte olup bu sürenin uzaması ihtimalinin bulunduğu ve bu inisiyatifin büyükelçilikte olduğu unutulmamalıdır. 

Yabancılar için Senegal Vizesi

Türkiye’de çalışma veya oturma iznine sahip olan yabancı uyruklu kişilerin Senegal’e seyahat etme amacına uygun olarak vize türü belirlenir ve evrak listesi hazırlanır. Kişilerin uyruklarına göre sonuçlanma süreleri, evrak listeleri, ücret bilgisi ve şahsen büyükelçiliğe gitme durumları farklılık gösterebilmektedir.

Senegal vizesi başvuru işlemleri hazırlanması gereken evraklar ve başvuru yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Senegal Vizesi iletişim

Senegal Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button