6 Aylık Rusya Vize Başvuruları Açıldı!

Mart 6, 2023

6 Aylık Rusya Vize Başvuruları Açıldı!

6 aylık Rusya vize başvuruları açıldı. Uzun zamandır beklenen haber Konsolosluklardan geldi.

Rusya Federasyonu Hükümeti’nin 16 Şubat 2023 tarihli ve 372-r sayılı Kararnamesi gereğince belirli ülke vatandaşları Rusya Federasyonu’nun otel veya başka bir konaklama yerlerinin rezervasyon onayı ile çok girişli 6 aya kadar turist vizesine başvuru yapılabileceğiniz açıkladı. 19 ülke için geçerli olan yeni düzenlemede ülkemiz de yer aldı.

Rusya Federasyonu’na seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahatlerinden ortalama 2 hafta öncesinden vize başvuru işlemlerini başlatmaları tavsiye edilmektedir.

Rusya Vizeleri Nelerdi?

Rusya vizeleri davetiyeli ziyaret vizeleri ve turistik, ticari ziyaretler olarak farklı kategorilerinden alınabilmekteydi. Rusya turistik vizelerde, önceki dönemde maksimum 30 günlük alınabilmekteydi. Bu süreler biraz daha esnetilerek 3 aylık tek girişli ve iki girişli olarak yenilenmişti. Duyurulan bu son haber ile artık 6 aylık çok girişli olarak Rusya turist vizesi alınabilecek.

6 Aylık Çok Girişli Vize

Rusya vizesi Türkiye’deki yetkili konsoloslukların talep ettiği birkaç evrak ile alınabilmektedir. Davetiyeli başvurularda resmi davetiye ve telex belgesi yeterli olurken turistik vizelerde voucher belgesi zorunlu tutulmuştur.

6 Aylık vizelerde de önemli olan evrak, voucher belgesidir. Voucher belgesi Rusya Federasyonu göç idaresine akredite olan aracı kurumlar üzerinden ıslak imzalı kaşeli olarak temin edilmektedir. Voucher belgesi olmayan başvurular veya Booking.com üzerinden yapılan otel rezervasyonları maalesef kabul edilmemektedir.

6 Aylık Rusya Vize Evrakları Nelerdir?

  • Pasaport (Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az altı ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası bulunmalıdır.)
  • 2 adet güncel biometrik 35*45 ölçülerinde fotoğraf
  • Voucher belgesi (Kurumumuz tarafından temin edilmektedir.)

Rusya’ya sık sık seyahat edecek olan kişiler, davetiyesi olmayıp her seyahati için vize almak durumunda kalan kişiler için avantajlı, alternatif olarak sunulan 6 aylık Rusya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve işlemleri başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button