San Marino Vizesi

San Marino Vizesi

San Marino’ya seyahat planı olan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacakları vize olan San Marino vizesi hakkında detaylar yazımızdadır.

San Marino Vizesi

Giuseppe Garibaldi’nin çabalarıyla gerçekleşen İtalya’nın Birleşmesine katılmayan San Marino, halen daha bağımsızlığını korumaktadır.

Denize kıyısı olmayıp ve tek sınır komşusu İtalya olan San Marino, 1600 yılından bu yana aynı anayasayı yürürlükte tutmaktadır.

Üniter parlamenter diarşik bir rejim ile yönetilmekte olan ülkenin, ülkesi dışında iki farklı alanda toprağı bulunmaktadır. Bunlardan biri San Marino’ya 90 km uzaklıktaki San Marino Grand Prix’i ve 16 km uzaklıktaki Federico Fellini Uluslararası Havalimanı’dır.

San Marino Hükümeti’nin uyguladığı bir vize tarifesi bulunmamakla beraber ülkemizden vize almak isteyen vatandaşlarımız vize temsili anlaşması gereği İtalya Cumhuriyeti’nin resmi temsilcilikleri aracılığıyla başvuruda bulunmalılardır.

Avrupa Birliği üyesi veya Schengen Antlaşması’nın taraf ülkelerinden biri olmamasına rağmen San Marino Hükümeti’nin İtalya Hükümeti ile yaptığı anlaşma gereği geçerli bir Schengen vizesine ya da İtalya vizesine sahip olan kişilerin San Marino vizesine ihtiyaçları yoktur.

Schengen statülü bir vize olmamasına rağmen aynı şartlar geçerli olup Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmemekteyken, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımızın vize almaları gerekmektedir.

San Marino Vizesi İletişim

San Marino Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button