Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi

2023 yılında Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan bordo ve yeşil Türk pasaportu sahipleri, konsolosluk aracılığıyla Hindistan vizesi başvurusu yapmalıdır.

Hindistan Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Hindistan vizesi sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızda çeşitli sebeplerle Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan Türk pasaportu sahiplerinin vize başvuru sürecine dair tüm ayrıntıları paylaşacağız.

Hindistan Vize İstiyor mu?

2023 yılında Hindistan, umuma mahsus (bordo) ve hususi (yeşil) pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Başvurular, kişinin Türkiye’deki ikamet adresine göre Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu ya da Hindistan Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

Dikkat!

Yalnızca aşağıdaki illerde ikamet eden kişiler Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler:

Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Sakarya, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale.

İkamet adresi yukarıdaki iller dışındaki herkes başvurusunu Hindistan Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla yapmalıdır. Bu ayrıma dikkat etmediğiniz taktirde başvurunuz işleme bile alınmayacaktır.

Hindistan Vize Ücreti

Hindistan vize ücreti 2023 yılında turizm amacıyla yapılacak başvurularda 103 Dolar, ticari amaçla yapılacak başvurularda ise 123 Dolar olarak ödenmektedir. Ödemeler nakit ve Amerikan Doları şeklinde yapılır. Farklı vize türlerinde farklı vize ücretleri ortaya çıkmaktadır. Konuyla ilgili tüm ayrıntılar için lütfen Hindistan Vize Ücreti sayfamızı inceleyiniz.

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat amaçlarına uygun kategoride vize başvurusu yapmalıdırlar. Uygun vize tipinin belirlenmesinin ardından Hindistan devletinin resmî web sitesinden online başvuru formu doldurulur, randevu tarihi ve saati belirlenir. Randevu gününde başvuru sahibi ilgili Hindistan temsilciliğinde gerekli evraklarıyla hazır bulunur. Yapılan görüşme sonrasında vize onaylandığında, başvuru sahibine pasaport teslim tarihi verilir. Konuyla ilgili tüm detaylar için lütfen Hindistan Vize Başvurusu sayfamıza göz atın.

Hindistan Vize Türleri

Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği kategoriler arasında en çok talep edilen Hindistan vize türleri, turist vizesi ve ticari vizedir. Aşağıdaki liste, Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği Hindistan vize türleri listesidir:

 • Hindistan Turist Vizesi
 • Hindistan Ticari Vize
 • Hindistan Medikal Vize
 • Hindistan Çalışma Vizesi
 • Hindistan Öğrenci Vizesi
 • Hindistan Araştırma Vizesi
 • Hindistan Stajyer Vizesi
 • Hindistan Aile Birleşimi Vizesi (Eş Vizesi)
 • Hindistan Konferans Vizesi
 • Hindistan Transit Vizesi
 • Hindistan Gazeteci Vizesi
 • Hindistan Film (Çekim) Vizesi
 • Hindistan Dağcılık Vizesi
 • Hindistan e-vize

Hindistan Turist Vizesi 

Bireysel ya da tur aracılığıyla turizm, tanıdık ziyareti, yoga eğitimi, festival vb. kısa süreli seyahatleriniz için Hindistan turistik vize başvurusu yapmalısınız.

Hindistan Ticari Vize

Hindistan’a iş görüşmesi, toplantı, fuar, işle ilgili eğitim, makine montajı vb. sebeplerle kısa süreli olarak seyahat etmek istiyorsanız Hindistan ticari vize başvurusu yapmalısınız.

Hindistan oturma izni ve Hindistan çalışma vizesi ayrıntıları başta olmak üzere diğer tüm başvuru şekilleri için lütfen Hindistan Vize Türleri sayfamızı inceleyiniz.

Hindistan Vize

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hindistan vizesi, istisnai durumlar haricinde randevu günü sonuçlanmaktadır. Öğleden önce başvuru gerçekleşir, öğleden sonra vizeli pasaportlar dağıtılır. Hindistan vizesi pasaport dağıtım saatleri 2023 yılında saat 15 ila 17 arasında yapılmaktadır. Yabancı pasaport sahiplerinin ya da karışık bir dosyaya sahip kişilerin başvuruları 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Vizenin geçerliliği, verildiği tarihten itibaren başlamaktadır. Her vize başvurusu, kendi esasına göre değerlendirilir ve Hindistan temsilcilikleri, başvurunun değerlendirilmesi sırasında herhangi bir aşamada ek bilgi ya da evrak isteyebilir. Gerekli evraklar ve ücretin kabul edilmiş olması, vize verilmesini garanti etmez. Türkiye'de ikamet sahibi olmayan yabancılar başvuruya uygun değildir. Yalnızca ikamet (oturum) izni olan yabancıların vize başvuruları kabul edilir.

Hindistan Vizesi Online Başvuru

Hindistan online vize başvurusu, ülkenin resmî web sitesi olan indianvisaonline.gov.in adresi üzerinden gerçekleşmektedir. Telefon ya da mail ile konsolosluktan randevu alarak başvuru yapılması mümkün değildir. Formun doğru şekilde doldurulması, buna bağlı olarak randevu günü ve saati seçilmesi gerekmektedir. Yanlış doldurulan formlar iptal edilemez, randevu günü ve saatinde de değişiklik yapılamaz. Bu yüzden başvurunuzu Visa Prove uzmanlarının desteğiyle tamamlamanızı öneririz. Detaylı bilgi için lütfen Hindistan Vizesi Online Başvuru sayfamızı inceleyiniz.

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Tamamlanmış formun çıktısı alınarak diğer gerekli evraklarla birlikte konsolosluk ya da büyükelçiliğe sunulur. Başvuru formu, kişisel bilgiler, seyahat bilgileri, iş bilgileri ve aile bilgilerini içermektedir. Online Hindistan vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerin sunulacak olan evraklarla tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Bitirilen formda değişiklik yapma şansınız yoktur. Visa Prove aracılığıyla yapacağınız bir Hindistan vizesi başvurunuzda formunuz uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır. Hindistan Vize Başvuru Formu sayfamıza göz atarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Her ülkenin vize başvurusunda olduğu gibi, bu ülke için yapılacak başvurularda da gerekli evraklar kişinin seyahat amacı ve şahsi durumuna göre şekillenmektedir. En çok talep edilen vize türlerinden biri olan Hindistan turist vizesi için gerekli evrakları sıralamak gerekirse;

 • Randevu ve Başvuru Formu
 • Pasaport
 • 2 adet, doğru ölçülerde biyometrik fotoğraf
 • İkamet belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Gerekli bakiyeye sahip, güncel Banka Hesap Dökümü
 • Otel ve Uçuş dokümanları
 • Diğer gerekli fotokopiler
 • Eğer kişi çalışan ise, çalışma durumunu ve izni gösteren yazı
 • Yazıyı imzalayan kişinin yetkili olduğunu gösteren evrak
 • Şirketin resmi evrakları

Bu listenin yalnızca genel bilgi amacıyla verildiğini ve çalışan kişi örneğinden yola çıkıldığını belirtiriz. Doğru ve eksiksiz liste, uzmanlarımız tarafından, sizin durumunuza uygun şekilde verilecektir.

Hindistan vize evrakları, vize fotoğraf ölçüsü ve vize dilekçe örneği konularında detaylar için lütfen Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar sayfamızı inceleyiniz.

Hindistan Vize Randevu

Hindistan vize randevusu, online başvuru formunun doldurulmasının ardından açılacak takvimden oluşturulmaktadır. Randevular sabah 9 ile öğlen 12 arasında verilir. Seçilen randevu tarihi ve saati değiştirilmemektedir. Konsolosluktan telefon ya da mail aracılığıyla randevu alınmamaktadır. Visa Prove ile yürüteceğiniz vize işleminizde form, evrak düzeni, randevu vb. gibi tüm işlemler uzmanlarımız tarafından tamamlanacaktır.

Hindistan Vize Başvuru Merkezi

Hindistan, vize başvurularında aracı kurum kullanmamaktadır. Hindistan Vize Başvuru Merkezi doğrudan konsolosluk ya da büyükelçiliktir. Başvurular şahsen yapılır. Üçüncü kişiler yardımcı olamaz. Başvuru sahibinin randevu günü bizzat konsolosluk ya da büyükelçilikte hazır bulunması gerekmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, Visa Prove yalnızca profesyonellerden oluşan kadrosuyla tüm Hindistan vizesi işlemlerinizde bir telefon kadar yanınızda. Süreçle ilgili daha detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vizesi İletişim

Hindistan Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button