Haziran 14, 2022

ABD Randevusu Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere şu aralar İlgili ülkeye seyahat etmek için gereksinim duyulan B1/B2 İş, Turizm, Ziyaret amaçlı yapılan vize başvuruları için randevular ne yazık ki ileri tarihe veriliyor. Fakat başvuru işlemlerinin başlatılması için hiçbir engel yok. Abd B1/B2 kategorisinde yapılan başvurularda en başvuru belli aşamadan oluşmaktadır:

1) Temsilciliğin yönlendirdiği web sitesinden DS 160 formunuzun doldurulması.

2) Doldurulan DS 160 formu numarası referans alınarak ilgili web sitesi portalı aracılığıyla Konsolosluk vize harcınızın ödemesi.

3) Temsilcilik tarafından verilen randevu tarihinde ilgili istenilen yerde, önceden hazırlanmış evraklar ile hazır bulunmak.

ABD temsilcililerinden alınan randevular şu an için en erken Şubat 2023 tarihine verilmektedir. Konsolosluk harçlarınız yatırılıp; Randevunuzun şimdiden alınması sizin için doğru karar olacaktır.

• Randevuların her geçen gün daha da ileri tarihe verildiğini unutmamakta fayda var.

• Randevunuz oluşturulduktan sonra Konsolosluk tarafından gelecek ‘’ Randevunun yakın tarihe alındığına dair mail ‘’ beklenir.

• Yeni randevu tarihi referans alınarak, randevuya 7-10 gün kala temsilcilerimiz sizinle iletişime geçer ve durumunuzu referans alarak tarafımıza ulaştırmanız gereken evrak listesi tarafınıza mail atılır.

Evraklarınız tarafımıza ulaştırıldıktan sonra randevu gününe kadar revize edilerek başvuruya hazır hale getirilir.

• Randevu günü temsilcimiz sizi ilgili temsilcilikte karşılar ve başvurunuz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button