Benin E-Vize

benin e-vize

Benin E-Vize

Benin Cumhuriyeti Hükümeti, ülkesine seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişiler için 2018 yılı itibariyle Benin E-vize uygulamasını başlatmıştır. Türk vatandaşları Benin seyahatleri için vakit kaybetmeden, onlarca evrak hazırlamadan online olarak tüm evrakları taratıp ileterek başvuru yapabilmektedir.

Benin elektronik vizesi, belirtilen seyahat tarihinden başlatılarak 30 günlük veya 90 günlük alınabilmektedir. 

Benin Turistik Vize Nasıl Alınır?

Turistik olarak seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden ortalama 1 hafta öncesinde vize işlemlerini başlatması tavsiye edilmektedir. Başvuru için tüm işlemleri online olarak başlatılabilir. 

Başvuru için hazırlanması gereken evrakları tarafınıza mail olarak iletilmektedir. Elektronik vize başvurularında evrakların asılları gelmesine gerek kalmadan, belgelerin yüksek çözünürlüğü tarayıcıdan taratılıp, mail olarak iletilmesi başvuru işlemlerini başlatmak için yeterli ilk adım olacaktır.

Benin Turistik Vize Başvuru Evrakları

Benin turistik vize başvuru evrakları, elektronik olarak hazırlanıp tarafımıza mail olarak iletmesi yeterli olacaktır.

Benin turistik e-vizelerde hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (Renkli olarak, seyahat dönüş tarihinden itibaren en az altı ay geçerli süresi olmalıdır)
 2. Otel- Uçak rezervasyonları
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Kişisel bilgiler 

Benin Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

Benin elektronik vize, kişilerin seyahat amacına uygun olarak iki türlü olarak temin edilebilmektedir. Elektronik vizeler talep edildiği tarih itibariyle başlatılır ve talebe uygun olarak tek girişli, çok girişli 30 günlük veya 90 günlük olarak alınabilmektedir.

Benin Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Başvurular Benin Cumhuriyeti Hükümeti Göç ve Göçmenlik Müdürlüğünün bağlı bulunduğu web sitesi üzeninden online olarak alınabilmektedir. Tüm dünya vatandaşlarının vakit kaybetmeden kolaylıkla vizelerini alabilmeleri için Benin Hükümeti elektronik vize uygulamasını başlatmıştır.

Benin E-Vize Başvuru Formu

Benin elektronik vize başvurularında öncelikle mail adresi akreditasyonu gereklidir. Mail adresi akreditasyonu tamamlandıktan sonra verilen link ile hesaba giriş yapılmaktadır. Bu verilen linkin 2 saat geçerlilik süresi bulunmaktadır. 2 saat içerisinde giriş yapılıp formun tamamlanması gerekmektedir.

Benin e-vize başvuru formu 4 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerdeki bilgilerin eksiksiz ve güncel olarak doldurulması gerekmektedir. 

Bölümler; kişisel bilgiler, seyahat amacına ilişkin bilgiler, vize türü, vize harcı ve son olarak pasaport bilgilerini içermektedir.

Girilen bilgilerin sonradan değiştirilmesi mümkün olmadığı için gidiş dönüş tarihi, kişisel bilgiler, pasaport bilgileri evraklar ve seyahat tarihi ile tutarlı olması önemlidir. Hatalı veya eksik girilen bilgilerle alınan vizeler ile sınır birliklerinden giriş yapılamamaktadır.

Benin E-Vize Türleri

Benin’e seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının, Benin vizeleri için seyahat amacı doğrultusunda doğru kategoriden vize alınması oldukça önemlidir. 

Benin vize türleri için birçok alternatif Göç idaresi tarafından hizmete sunulmuştur. Seyahat nedenine uygun kategoriden başvuru yapılması, ülkeye girişlerde bu vize türünü desteleyen belgeler ile sağlanmaktadır.

Benin elektronik alınabilecek e-vize türleri olarak, konferans, kültürel, eğitim, aile arkadaş ziyareti, sağlık, sportif faaliyetler, transit gibi birçok kategoriden alınmaktadır. 

Türkiye’den en çok tercih edilen vize türleri Benin turistik e-vize ve Benin ticari e-vize’dir.

Benin Turistik E-Vize

Benin turistik e-vize Benin’e tur veya bireysel olarak turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği vize türüdür. Vizeler 30 günlük tek girişli veya çok girişli, 90 günlük çok girişli olarak alınmaktadır.

Benin turistik vize talep edilen tarihten itibaren başlatılmakta olup 30 veya 90 gün boyunca geçerlilik süresi bulunmaktadır. 

Benin Ticari E-Vize

Ticari toplantı, fuar, pazar araştırmaları veya iş görüşmeleri için Benin Cumhuriyet’inden ticari davet mektubu alan kişilerin Benin ticari e-vize almaları gereklidir. Ticari vize başvuruları için davet gönderen kişi ya da kurum bilgilerin yer aldığı davet mektubu gereklidir. Davetiye içeriğinde seyahat amacı seyahat tarihi, davet eden kurum adı, adresi ve iletişim bilgileri yer almalıdır.

Benin Turistik Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Benin elektronik vize başvuruları için ödenmesi gereken harçlar, vize süresi ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. 

Tercih edilecek vize ve giriş sayısına göre harçlar:

Benin Elektronik Vize Harcı:

 1. 30 Gün Tek Girişli E-Vize 50 €
 2. 30 Gün Çok Girişli E-Vize 75 €
 3. 90 Gün Çok Girişli E-Vize 100 €

Benin elektronik vize başvuruları için Visa Prove danışmanlık ücreti KDV dahil 47,2 Euro’dur.

Benin E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Benin için elektronik vize başvuruları seyahat etmeden en geç 1 hafta öncesinden işleme aldırılması tavsiye edilmektedir. Başvuruların sonuçlanma süreleri ortalama 1/3 iş günü arasındadır. 

Sonuçlanma süreleri Benin Cumhuriyeti Göç İdaresinin inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Yabancılar Benin’e E-Vize Alabilir mi?

Türkiye’de ikamet izni olan veya Türkiye’de ziyaretçi olarak kısa süreliğine ikamet eden tüm yabancı uyruklu kişilerin, pasaportları elektronik vizeye uygun olması durumunda başvuru yapılabilmektedir.

Benin Turistik Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Benin elektronik vize başvurularında, ilgili temsilcilikler evraklarınızın aslını görmeden online olarak başvuru yapıldığı için girilen tüm bilgiler, başvuru sahiplerinin sorumluluklarındadır. Başvuru formuna yazılan bilgiler vize üzerine yazıldığı için sonradan değiştirilmesi mümkün değildir. Başvuru formlarında yazılan bilgiler, evraklar ve seyahat planı ile tutarlı olması gerekmektedir. 

Vize sonuçlandığında mutlaka isim, soy isim, doğum tarihi, seyahat başlangıç tarihi ve amacı gibi tüm bilgilerin kontrol edilmesi önemlidir. Vize üzerinde yazılan hatalı bilgiler vizeniz geçersiz sayılmasına ve ülkeye giriş yapılmasına engel olmaktadır. 

Ülkeye seyahat ederken, seyahat amacını kanıtlayan belgelerin sınır birliklerine sunulması gerekebilir bundan dolayı otel rezervasyonu ve dönüş bileti sunulması gerekmektedir. 

Benin vize başvurusu için gerekli olmayan Sarı Humma aşı kartı, ülkeye girişlerde sınır polisi tarafından aslının gösterilmesi zorunludur. 

Yurt dışı seyahatlerinde Afrika bölgesine gidecek olan kişilerin gerekli aşılar için T.C Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden güncel bilgilendirmeleri okumaları tavsiye edilir.

Benin Turistik Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Temsilcilikler ülkelerine seyahat etmek isteyen kişilerinden seyahat tarihlerini gösterir rezervasyonları kabul etmektedir.  Vizeler sonuçlanmadan otel uçak satın alınması tavsiye edilmemektedir.

Benin Turistik Vize Uzatma

Benin elektronik vize uzatma kişiler ülke topraklarından ayrılmadan, Benin Göç İdaresinden uygun görülmesi durumunda vize uzatma yapabilmektedir.

Benin E-vize başvuru işlemleri hakkında güncel bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

benin e-vize iletişim

Benin Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button