Benin Vizesi

Benin Vizesi

Benin Vizesi

Benin vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar, ücret bilgisi, vize türleri ve vize kaç günde çıkar? gibi Benin seyahatleri için yapılması gereken tüm işlemler hakkında detaylı bilgiyi sizler için hazırladığımız sayfamızda inceleyebilir, aklınıza takılan tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.  

Benin için Vize Gerekiyor mu?

Benin’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil)ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahat etmeden ülkeye ülkeye giriş izni olarak elektronik vize almaları gerekmektedir.

11 Aralık 2013 tarihi itibariyle Benin’i ziyaret etmek isteyen Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları, diplomatik ziyaretleri 90 güne kadar vizeden muaf tutulmuştur.

Benin E-Vize

Benin Hükümeti ülkelerine turistik, ticari ziyaretleri artması ve vize alımı kolaylığı açısında tüm dünya vatandaşlarına 23 Nisan 2018 tarihi itibariyle elektronik vize hizmet sunmaya başlamıştır. Elektronik vize ile evrak hazırlığı yapmadan, birçok prosedürler uğraşılmasına gerek kalmadan online olarak tüm işlemler tamamlanabilmektedir. 

Elektronik vize kurumumuz tarafından sizler adına alınmaktadır. Elektronik vize hizmeti için evrakların taratılmış olarak mail atılması yeterlidir.

Benin’e Vize Nasıl Alınır?

Benin elektronik vizesi için seyahat tarihi belirlendikten sonra seyahatinize en geç 7 iş günü öncesinde başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Vize sonuçlanma süreleri ortalama 1/3 iş günüdür ancak riske atmamak adına öncesinden başvuru yapılması önemlidir. 

Başvuru için hazırlanan evrakları mail olarak iletebilir veya ofislerimizi ziyaret ettiğinizde uzmanlarımız taratıp alınabilir. Evrakların seyahat için uygunluğu kontrol edilir ve işleme alınır. 

Elektronik vize sistemi üzerinden başvuru numarası ile vizenin durumu kontrol edilebilir. Vize sonuçlandığında sistem üzerinden mail gelmektedir.

Benin Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Benin vizesi için hazırlanan evrakları kargo/ kurye işlemleri ile uğraşmanız gerek kalmadan online olarak iletebilirsiniz. 

Evrakın yüksek çözünürlük ve okunaklı olarak taratılmış olması gerekmektedir

 1.  Renkli taratılmış pasaport görüntüsü (Dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli süresi olmalıdır.)
 2.  Otel-uçak rezervasyonları
 3.  Kimlik fotokopisi
 4.  İletişim bilgileri

Benin Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat için kalınmak istenen süre ve çok girişli, tek girişli olarak vize alternatifi olan Benin hükümeti, elektronik vize olarak üç farklı vize türü sunmaktadır.

 1.  30 Gün Tek Girişli Vize
 2.  30 Gün Çok Girişli Vize
 3.  90 Gün Çok Girişli Vize

Vize, seyahatinize en uygun kategoriyi seçilerek, gerekli ödemeler yapıldıktan sonra alınabilmektedir.

Benin Vize Başvuru Formu

Benin başvuru formu online olarak sisteme giriş yapılır mail akreditasyonu işleminden sonra doldurmaktadır. Başvuru formu seyahat amacı, süresine uygun olarak başlatılır.

Başvuru formu İngilizce olarak doldurulur, kişisel bilgilerin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gereklidir. Online formlarda sisteme giriş yapıldıktan sonra vize girilen bilgilere bağlı olarak sonuçlanır.
Vizenin üzerinde yazan bilgiler ile pasaportta bilgiler tutarlı olmalıdır aksi takdirde ülkeye girişlerde sınır polisi ülkeye kabul etmeme hakkına sahiptir.

Benin Vize Ücretleri

Vize başvuruları için seyahat amacı ve süresine uygun olarak vize kategorisi belirlenir. Her kategoriye uygun olarak ödenmesi gereken harçlar farklılık gösterebilmektedir.

Seçeceğiniz vize süresi ve giriş sayısı, ödenmesi gereken miktarları belirler.

Ödemeler kredi kartı ile Euro olarak tarafımızdan yapılmaktadır. 

Benin Elektronik Vize Harcı:

 1.  30 Gün Tek Girişli Vize 50 €
 2.  30 Gün Çok Girişli Vize 75 €
 3.  90 Gün Çok Girişli Vize 100 €

Benin vize işlemleri için Visa Prove her şey dahil danışmanlık ücreti 47,2 Euro’dur.

Benin Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Benin vize başvuruları Benin Hükümetinin online sistem üzerinden verilen hizmet ile alınabilmektedir. Başvuru için sisteme giriş yapılır ve online form doldurulur. Online form doldururken kişisel bilgilere ve seyahat bilgilerine dikkat edilmesi gereklidir. 

Başvuru için yazılan mail adresi, vize sonuçlandığında gelen mail adresidir dolayısıyla bilgileri doldururken eksik veya hatalı yazılmaması oldukça önemlidir.

Benin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin vizeleri işleme alındığı tarihten 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlandırmaktadır. Sistemden kaynaklık aksaklıklar yaşanabileceğini unutmamanızı ve seyahat etmeden en geç 3 iş günü öncesinden vize başvurunuzu işleme aldırmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Vize sonuçlanma süreleri Benin Göç İdaresi inisiyatifinde olduğunu unutmayınız.

Benin Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benin vizesi elektronik olarak alındıktan sonra ülkeye girişlerde seyahat amacını kanıtlayan belgeler sunulması gerekmektedir.

Belgeler kalınacak otel bilgisi, dönüş bileti ve seyahati karşılayacak bakiyenin gösterilmesi sınır polisi tarafından istenebilir.

Benin’e seyahat etmek isteyen yolcuların ayrıca Sarı Humma aşı kartın aslı yanlarında olması gerekmektedir. 

Yurt dışı seyahatleri için Afrika bölgesini ziyaret etmek isteyen kişiler T.C Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık genel Müdürlüğü’nden seyahatler için diğer istenen aşıları kontrol etmelidir.   

Benin vizesi almak için gerekli şartlar, evraklar ve ücretleri hakkında detaylı bilgilendirme için bizlere ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi iletişim

Benin Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button