Bahreyn E-Vize

bahreyn e-vize

Bahreyn E-Vize

Bahreyn’e turistik, ticari kısa süreli tüm seyahatler için Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi vatandaşların seyahat etmeden ortalama 1 hafta öncesinden Bahreyn E-vize almaları gereklidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar yapacakları seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamız Bahreyn E-vizesi nasıl alınır? Başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir? Seyahatten kaç günde önce vize başvurusunun işleme alınması gerekir? Gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız, aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. 

Bahreyn E-Vize Nasıl Alınır?

Bahreyn elektronik başvurular için Bahreyn Krallığı pasaport ve ikamet işlemleri resmî web sitesi üzerinden online olarak işlemler başlatılmaktadır. Seyahat amacına ve süresine uygun olarak gerekli evrakların başvuru öncesinden eksiksiz olarak hazır olması gereklidir.

Resmi web sitesi üzerinden işlemler ilk olarak vize türü ve kişinin uyruğu seçilerek başlatılmaktadır. Türkiye’den başvurular genellikle turistik veya ticari olarak tercih edilmektedir. 

Bahreyn Krallığından bir davet mektubu alınması durumunda Bahreyn ticari e-vize olarak başvuru yapılabilir. 

Davetiyesiz ziyaret amaçlı seyahatler için Bahreyn turistik e-vize tercih edilebilmektedir.

Başvuru tamamlanabilmesi için gerekli evrakların taratılmış olarak başvuruya hazır hale getirilmesi gereklidir. Başvuru formu tamamlandıktan sonra gerekli yüklemeler yapılarak ödeme yapılmaktadır.

Bahreyn E-Vize Başvuru Evrakları

Elektronik vize başvurusu, onlarca evrak hazırlanıp konsolosluklara gidilmesine gerek kalmadan tüm işlemleri bilgisayar ortamında hazırlanıp kolaylıkla işleme alınmasını sağlamaktadır. İşlemlerin hızlı ve doğru sonuca ulaşması için evrakların eksiksiz olarak incelenmesi gereklidir. Online başvurular en kolay görünen ancak en çok hata yapılan vize türleridir. Başvurularda Türkiye’deki ilgili resmi makamların e-vizeler için bir hizmeti olmadığından tüm başvurulardan başvuru sahibi sorumlu tutulmaktadır.

Vize sonuçlandıktan sonra pasaport ile vize arasındaki en ufak uyumsuzluk kişinin ülkeye seyahatini kısıtlamaktadır.

Elektronik vizelerde tek yetkili merci ilgili ülkenin Göç İdaresidir. 

Bahreyn E-Vize için Evraklar:

 1. Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalıdır.)
 2. Otel-Uçak rezervasyonu
 3. Banka Dökümü (Geriye dönük 3 aylık en az 1000$ bakiyesi olan)
 4. Kişisel ve mesleki bilgiler

Bahreyn Kaç Günlük E-Vize Alınır?

Bahreyn elektronik vizeleri, kişiler seyahat süresi ve ihtiyaç durumlarında göre farklı kategorilerde temin edilebilmektedir. Seyahat amacı, kalış süresi ve giriş sayısına bağlı olarak 3 kategorinden ize alınabilmektedir. Bunlar:

14 Günlük Tek Girişli Vize

Elektronik kısa süreli vizeler sonuçlandığı tarihten itibaren başlatılır ve 90 gün geçerliliği olmaktadır. 90 gün içerisinde ülkeye giriş sağladığında 14 gün kalış süresi başlatılmaktadır. 

Turistik, ticari tek girişli 14 günü aşmayan tüm seyahatler için bu vize tercih edilebilmektedir.

90 Gün Çok Girişli Vize

90 gün içerisinde Bahreyn Krallığını birden fazla seyahat etmek isteyen yolcuların tercih edebileceği bir vize türüdür. 90 gün geçerliliği olup ülkeye giriş sağlandığında +30 gün kalış hakkı başlatılmaktadır. 

1 Yıllık Çok Girişli Vize

Bahreyn Krallığına yıl içerisinde sık sık seyahat edecek olan kişilerin tercih edebileceği vize türüdür. Çok girişli olarak temin edilebilir ve giriş tarihinden itibaren 1 yıl çok girişli olarak geçerliliğini korumaktadır. Ülkeye her girişte maksimum kalış süresi 90 günü aşmamalıdır.

Elektronik tüm vizeler için uzatmalar Bahreyn Göç İdaresi NPRA veya online olarak yapılabilmektedir. 

Başvuru sahipleri uygun kategoride vize almadıkları sürece bu vizeler ile ücretli veya ücretsiz hiçbir işte çalışamazlar.

Bahreyn Turistik E-Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Bahreyn elektronik vize ödemeleri Bahreyn Krallığının para birimi olan Bahreyn Dinarı üzerinden alınmaktadır. Ödemeler online form tamamlanıp gerekli yüklemeler yapıldıktan sonra aynı sistem üzerinden kredi kartları ile yapılabilmektedir.

Bahreyn vize harcı iki aşamadan oluşur. İlk aşamada başvuru ücreti olarak ödemenin bir kısmı temin edilir ve başvuru işlemleri başlatılmış olur.

İkinci aşama olarak başvuru işlemi olumlu sonuçlanması durumunda kalan ödeme talebi için mail iletilmektedir. Kalan ödeme yapıldığında sonuçlanan elektronik vize mail olarak tarafımıza iletilmektedir. 

Bahreyn E-Vize Harcı

Vize Türü

Başvuru Ücreti

Vize Harcı

14 Günlük Tek Giriş

4.000 BD

5.000 BD

90 Gün Çok Giriş

4.000 BD

12.000 BD

1 Yıllık Çok Giriş

4.000 BD

44.000 BD

Visa Prove Bahreyn E-vize işlemleri için danışmanlık ücreti KDV dahil 47,2 $’dir.

Bahreyn E-Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru için ikinci ödeme talep edildiğinde aynı gün içerisinde vize sonucu gönderilmektedir.

Yabancılar Bahreyn’e Turistik Vize Alabilir mi?

Elektronik vize sistemleri tüm vize işlemlerinde kolaylık sağlaması adına dünyanın her yerinden başvuru kabul etmektedir yalnızca kişilerin pasaportları E-vizeye uygun olması gereklidir. 

Bahreyn E-Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bahreyn E-vizelerde, yüklenen evrakların çözünürlük ve boyutları istenilen boyutta olmalıdır. Pasaport bulanık veya eksik taratılması durumunda başvuru olumsuz sonuçlanabilmektedir. 

Yüklenen evraklar arasında otel, uçak ve banka dökümü güncel ve seyahat tarihleri ile tutarlı olması önemlidir. 

Bahreyn vizeleri sonuçlandığı tarih itibariyle başlatılır ve kişiler ülkeye giriş yaptıklarında kalacak gün sayısı başlatılmaktadır. Vizeler tek girişli ve çok girişli olarak alınabilmektedir. Ancak alınan vizenin türü ve süresine dikkat edilmesi gereklidir. 

Vize alınırken kişilerin Bahreyn Krallığı dışında olması zorunludur. Ülkeden ayrılmadan yeni vize başvurusu yapılamaz yalnızca uzatma yapılabilir. 

Bahreyn Vizesi için Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Vize başvuruları için konsolosluk/ büyükelçilik gerekli görmediği sürece satın alınması zorunlu değildir. Gerekli gördüğü durumlarda ilgili birimler kişilerden bilet satın alınmasını talep etme hakkına sahiptir.

Bahreyn E-vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için bizlere ulaşılabilirsiniz.

bahreyn e-vize iletişim

Bahreyn Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button