Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vizesi

Arapçada “iki denizin arasında” kalan anlamına gelen kelimeden adını alan Bahreyn Krallığı’nın en büyük kenti ve başkenti Manama’dır. Kuzeybatısında 1986 yılında hizmete açılan ve 25 km uzunluğu olan Kral Fahd Geçidi adıyla Suudi Arabistan Krallığı’na karayolu bulunmaktadır. 3 büyük adadan oluşan Bahreyn Krallığı’nın toprakları tarihte Asur, Babil, Yunan, Pers, Portekiz ve İranlıların işgallerine uğramış ve yönetimlerine geçmiştir. Ekonomik olarak bakıldığında petrol ve inci üretimi ile dikkatleri çekmektedir. 

Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip vatandaşlarımız 90 güne kadar vizeden muaf bir şekilde Bahreyn Krallığı’na seyahat edebilmekteyken Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) pasaport hamili vatandaşlarımız seyahatlerinden önce Bahreyn vizesi almak durumundadırlar. 

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız turistik amaçlarla seyahat edeceklerse e-vize veya kapıda vize uygulamasından faydalanabilirler. Ticari amaçlarla seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Ayrıca kapıda vize uygulamasında faydalanabilecek olsa bile havaalanında bekleyerek vakit kaybetmek istemeyen vatandaşlarımız e-vize uygulaması ile bu soruna çözüm bulabilmektedirler. 

Bahreyn Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Vize alınması için vize türüne ve süresine göre farklı uygulamalar bulunmakta olup e-vize veya kapıda vize uygulamasından yararlanılacak olsa dahi bazı evrakların temini gerekmektedir. Ayrıca Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız ticari amaçlarla yapacakları seyahatleri için büyükelçiliğe başvuru yapmak durumunda olduklarından aşağıdaki belgelerin eksiksiz ve doğru olması önem arz etmektedir. 

 1.  En az 6 ay geçerliliği olmak kaydıyla pasaportunuzun taratılmış e-belgesi veya açık ve anlaşılabilir fotoğrafı,
 2.  Kimliğinizin tartılmış e-belgesi veya açık ve anlaşılabilir fotoğrafı,
 3.  Vize başvuru ücretinin ödemesini gerçekleştirdiğinize dair dekont,
 4.  Kişisel bilgileriniz (ev ve iş adresiniz gibi),
 5.  Banka hesap dökümleriniz,
 6.  Seyahatinize uygun yolculuk ve konaklama rezervasyonlarınızın belgeleri gerekmektedir. 
 7. Son üç aylık banka dökümü (Minimum 1000$ bakiyesi olan) taratılmış

Bahreyn Vize Türleri Nelerdir?

1. Bahreyn E-Vizesi

Bahreyn’e seyahat edecek bütün vatandaşlarımızın 2 haftalık tek giriş, 1 yıllık çok giriş (90 gün kalış) ve 3 aylık çok giriş (30 gün kalış) vizelerine Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden e-vize başvurusunda bulunmaları mümkündür. Bu vize sayesinde iş görüşmelerinizi yapabilir, konferanslara ve sergilere katılabilir, akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı ziyaret edebilir ve turistik bir gezi yapabilirsiniz. 

2. Bahreyn Standart Vizesi

Bahreyn’e seyahat etmek isteyen, bu seyahatini ticari amaçlarla yapacak olan ve pasaporta basılan standart vize uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 1 aylık çok giriş (2 hafta kalış) vizesine başvuruda bulunabilirler. Bu vizeye başvurulabilmesi veya vizenin alınabilmesi için Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Firmamız aracılığıyla da bu iletişimi sağlayabilirsiniz.

3. Bahreyn Kapı Vizesi

Pasaporta basılan standart vize uygulamasından veya e-vize uygulamasından yararlanmak istemeyen vatandaşlarımız gerekli belgeleriyle birlikte Bahreyn’de yer alan uluslararası havaalanlarında bulunan vize ofislerinden vize alabilmektedirler. 2 haftalık tek giriş veya 3 aylık çok giriş (30 gün kalış) vizelerini alabilecek olan vatandaşlarımız seyahat ihtiyaçlarını da bu şekilde karşılamış olacaktır. 

Bahreyn Vize Başvuru Formu

Bahreyn vize başvuru formu e-vize uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için çevrimiçi olarak Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği internet sitesinden doldurulmaktadır. Kapıda vize uygulamasından yararlanacak vatandaşlarımız ise bu formu Bahreyn’e giriş yapmak istedikleri uluslararası havaalanında dolduracaklardır. Pasaporta basılan standart vize almak isteyen vatandaşlarımız ise formu doldurarak büyükelçiliğe iletilmesini sağlayacaklardır. Başvuru formunun büyükelçiliğin sizin hakkınızdaki ilk izlenimi olacağını, e-vize başvurusunda bulunurken dikkatli olunması gerektiğini unutmamanız ve formu eksiksiz olarak doldurmanız önerilmektedir. 

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri, vizenin süresi ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. 

En çok tercih edilen kısa süreli tüm seyahatler için kullanılan vizesi 2 haftalık tek girişli vize 9 BD harç ödemesi bulunmaktadır. 

İkinci alternatif olarak davetiyesi olan kişiler için 1 yıl çok girişli olarak temin edilebilen Bahreyn vize harcı 44 BD olarak belirlenmiştir.

Visa Prove Bahreyn E-vize işlemleri için danışmanlık ücreti KDV dahil 47 USD olarak belirlenmiştir.

Bahreyn Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Bahreyn vize başvurularınızı eğer e-vize uygulamasından yararlanmak istiyorsanız Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği internet sitesinden yapmanız gerekmektedir. Pasaporta basılan standart vize almak istiyorsanız başvurunuzu doğrudan Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir. Ayrıca kapıda vize uygulaması da olan Bahreyn Krallığı, vize başvurularınızı ülkeye giriş yaptığınız uluslararası havaalanlarından da kabul etmektedir. Lakin alınmak istenen vizenin türüne ve süresine göre başvuru noktalarının değişiklik göstermekte olduğu unutulmamalıdır. 

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

E-vize uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ve pasaporta basılan standart başvuruda bulunan vatandaşlarımızın başvuruları ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kapıda vize uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ise başvurularının sonuçlanmasının aynı gün içerisinde olacağı ön görülmekte olup bu konudaki tasarruf Bahreyn’e giriş yapılan uluslararası havaalanında yer alan vize ofislerinde görevli olan kişilere aittir.

E-vize uygulamasından yararlanacak olan ya da pasaporta basılan standart vize almak isteyen vatandaşlarımızın başvuru süresinin inisiyatifi ise Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği’ndedir. Başvurunun onaylanma süresinin değişebileceği göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden vize başvurusunda bulunmaları önerilmektedir. 

Yabancılar için Bahreyn Vizesi

Türkiye’de yaşayan oturma ve çalışma iznine sahip yabancı kişilerin bütün vize türlerine başvurmaları mümkündür. Ancak başvurunun ne kadar sürede veya olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlanacağı büyükelçilik inisiyatifinde olup başvuruda bulunan yabancı kişinin uyruğuna, seyahat amacına veya talep ettiği vize süresine göre değişiklik göstermektedir. 

Bahreyn vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

bahreyn vizesi iletişim

Bahreyn Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button