Angola Ticari Vize

angola ticari vize

Angola Ticari Vize

Angola’ya ticari iş görüşme, toplantı, fuar veya pazar araştırma amaçlı seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahatlerinden en geç 15 gün öncesinden Angola ticari vize başvurusunda bulunması gereklidir.

Angola’ya kısa süreli ticari amaçlı ziyaretler için ilgili kurumlardan davet mektubu temin edilerek başvuru yapılabilmektedir.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Angola ticari vizelerde dikkat edilmesi gereken hususlar, evraklar ve ticari vize ücretleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemleri için bizlere info@visaprove.com veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Angola Ticari Vize Nasıl Alınır?

Başvuru işlemleri için öncelikle davet mektubu gelmesi zorunludur. Angola elçiliği randevu ile başvuruları kabul etmektedir. Randevu almadan önce davet mektubunun ilgili firmaya mail ortamında iletilmesi yeterlidir. 

Başvuru işlemlerini başlatmak için ilk olarak tarafınıza iletilen davet mektubunu Visa Prove temsilcilerimize ulaştırdığınızda sizin ve elçiliğin uygunluk durumuna göre randevu alınmaktadır. 

Randevu alırken, davet mektubu yanında ilgili firmanın resmi evrakları ve ilgili kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi istenmektedir. Randevu almadan önce bu belgeleri davet eden firmadan temin etmeniz gerekmektedir. Eksik evrak ile randevu alınamamaktadır.

Belgelerin eksiksiz ve güncel olarak randevu günü ve saati belirlendikten sonra randevu günü şahsen kişilerin gelmeleri zorunlu tutulmuş ancak pasaport teslimi için beklemeniz gerekmektedir. Sonuçlanan vizelerin teslimi kurumumuz tarafından alınıp sizlere ulaştırılmaktadır.

Angola Ticari Vize Başvuru Evrakları

Ticari başvurular için ilk aşamada gelen Angola davetiyesi ve beraberinde istenilen evrakların mail ortamında sizlere iletilmiş olması gerekmektedir. 

 1. Pasaport (En az 9 ay geçerli süresi, karşılıklı 2 boş sayfası olmalıdır.)
 2. Başvuru formu (Kurumumuz tarafından hazırlanmaktadır. Randevu günü imzalamanız yeterlidir.)
 3.  2 Adet fotoğraf (Son 6 ay çekilmiş 35×40 ölçüsünde)
 4. Renkli pasaport fotokopisi (Aslı üzerinden çekilmelidir, ekran görüntüsü kabul edilmemektedir.)
 5. Davetiye İçeriği:
 6. Davet mektubu (Seyahat amacı, seyahat tarihleri yazılı olan)
 7. Davetiye imzalayan kişi kimlik, pasaport fotokopisi
 8. Firmanın resmî gazetesi (Diario da Republica)
 9. Firma lisans belgesi (Alvara)
 10.  Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak seyahat amacı, seyahat edecek kişinin pozisyonu, seyahat tarihleri yazılmalıdır)
 11. Aşı karnesi fotokopisi
 12. Uçak ve otel rezervasyonu
 13. Varsa önceki Angola vize fotokopileri

Başvuru için yukarıdaki evrakların güncel ve eksiksiz olarak randevu günü temsilciğe sunulması gerekmektedir. Eksik veya güncel olmayan evraklar işleme alınmamaktadır.

Angola Kaç Günlük Ticari Vizesi Alınır?

Ticari seyahatlerde, elçilik kişilerin seyahat amacı ve süresine göre belirli süreleri kapsayan vize verebilmektedir. Bu süreler 30 gün tek girişli ve 90 gün çok girişil olarak verilebilmektedir.

Angola Ticari Davetiye Nasıl Olmalı?

Angola vize alabilmek için en önemli evrak davet mektubudur. Davet mektubu, elciğin talep ettiği formatta hazırlanmalıdır. Davetiye gönderen kurum davetiye dışında da şirketin resmi evraklarını sunmaları zorunlu tutulmuştur. 

Davetiye gelmeden önce elçilik randevu talebi oluşturamamaktadır. Kişilerin tarafına iletilen davet mektupları ile elçiliği mail atılarak gerekli kontrol yapılmaktadır. Elçilik davetiye uygun gördüğü takdirde randevu oluşturmaktadır.

Davetiye üzerinde davet edilen kişilerin pasaport bilgileri, seyahat amacı, seyahat tarihi, seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağı, varsa konaklama bilgileri güncel tarihli olarak yer almalıdır.

Angola Turistik Vize Var mı?

Angola’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından davetiye temini zorunlu tutulmuştur. Türk vatandaşlarına şuan turistik vize verilememektedir.

Angola Ticari Vize Talep Dilekçesi Nasıl Olmalı?

Ticari vizelerde, vize talep dilekçeleri kişilerin ve şirketlerin kendilerini ifade ettikleri en önemli evraktır. Angola Elçiliği de dilekçelere oldukça dikkat etmektedir. Dilekçe içeriğinde mutlaka bulunması gereken ibareler elçilik tarafından açıkça belirtilmiştir.

Çalıştığınız firmanızın veya sahibi olduğunuz firmanızın, antetli kaşeli ıslak imzalı kağıdına, İngilizce olarak:

Angola Büyükelçiliği, Vize bölümü Dikkatine, kişinin çalıştığı pozisyon (Genel müdür, Satış, vs işe girişte olduğu gibi) ve Angola seyahat amacı, tarihleri ve seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağına dair detayların yazılması gereklidir.

Angola Ticari Vize Ücretleri 2023’de Ne Kadar?

Ticari vize işlem ücretleri randevudan önce kurumumuz tarafından pasaport numarası ile sizin adınıza ilgili bankada döviz olarak ödenmektedir. Elçilik harcı standart vize için 70 $ olarak belirlenmiştir.

Visa Prove danışmanlık ücreti KDV dahil 47$’dir.

Angola Vize Başvuruları Nereden Yapılır?

Başvuru işlemleri Türkiye’deki yetkili resmi makam olan Ankara Angola Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır. Angola vizeleri için başka aracı kurum veya şirket yoktur tek yetkili merci elçiliktir. Randevular ücretsiz olarak online ortamda alınabilmektedir. 

Visa Prove başvuru işlemleri için sizlere randevu temin etme, dosya hazırlama, eksik evrakların kontrolünü sağlayıp başvuruya uygun hale getirmek için danışmanlık veren bir kurumdur. Randevu günü elçilikte sizleri karışlama ve sonuçlandığında teslim almada yetkili danışmanlık ofisidir.

Angola Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Başvurular randevudan sonra ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Sonuçlanma süreleri kişilere ve konsolosluğun inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Vize sonuçlanmadan otel rezervasyonu ve uçak bileti satın alınması tavsiye edilmemektedir.

Angola Cumhuriyeti resmî tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmî tatiller iş gününden sayılmamaktadır.

Yabancılar Angola’ya Ticari Vize Alabilir mi?

Türkiye’de çalışma izni olan yabancı uyruklu kişilerin, ilgili ülkedeki kurum ya da şirketlerden davetiye temin etmesi ve Türkiye’de çalışıyor olması durumunda vize başvurusun bulunabilmektedirler.

Angola Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Vize başvuruların en önemli detay daveti zorunluluğu ve şartlarıdır. Başvuru yaparken hem davetiyenin hem de şirket evraklarının güncel olması gerekmektedir. Tarihi eski olan davet mektupları işleme alınmamaktadır.

Angola vizelerinde kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu tutulduğu için diğer Afrika ülkelerinin vizeleri ile karıştırılmamalıdır. 

Angola Ticari Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Angola elçiliği ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerden öncelikle davet mektubu talep etmektedir. Vize sonuçlanmadan otel uçak bileti satın alınması zorunlu tutulmamıştır.

Angola ticari vize hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

angola ticari vize iletişim

Angola Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button