Angola Vizesi

Angola Vizesi

Angola Vizesi

Angola’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, seyahatlerinden ortalama 2 hafta öncesinde vize almaları gereklidir.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize almaları zorunludur ancak Angola’ya seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 27 Temmuz 2021 tarihi itibariyle yapacakları seyahatlere vize muafiyeti getirilmiştir.

Siz değer ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Angola vizesi nasıl alınır? Başvuru için neler yapılması gerekir? Hangi evraklar gereklidir? Şahsen gelinmesi zorunlu mudur? Angola vizesi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız, aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaprove.com üzerinden veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi yolcularımızın Ankara Angola Büyükelçiliğinden vize alması gerekmektedir. Vize başvuruları için öncelikle seyahat amacı doğrultusunda vize türü belirlenmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için kişilerin vize türü ve çalışma durumuna uygu olarak birtakım evraklar hazırlaması gereklidir.

Angola vizesi için Türkiye’deki ilgili temsilcilik üzerinden başvuru yapılır. Bölge ayrımı kuralı ve aracı kurumu yoktur. Angola Hükümeti ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler için diğer Afrika ülkelerinin aksine, e-vize olarak değil pasaporta basılan standart vize vermektedir. Bunun için hazırlanan evrakların hepsi ilgili temsilciğe eksiksiz ve güncel olarak sunulması önemlidir.

Vize başvuruları için kişilerin Angola Büyükelçiliğine şahsen gelmeleri ve parmak izi beyanında bulunmaları gereklidir.

Angola Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Vize başvurusu için evrakların eksiksiz ve güncel olarak randevu günü ilgili temsilciğe sunulması gerekmektedir. Eksik veya hatalı evraklı başvuruların işleme alınmamaktadır.

 1. Angola vize başvuru formu
 2. Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 9 ay geçerlilik süresi ve boş sayfası olması gereklidir.)
 3. 2 Adet biyometrik fotoğraf (güncel, arka fonu beyaz olmalıdır.)
 4. Sarı Humma aşı kartı
 5. Angola’daki firmadan davet mektubu (Örnek davetiye isteyiniz.
 6. Davetiye gönderen firmanın, resmî gazetesi (Diario da Republica), Firma lisans belgesi Alvara, Davetiye imzalayan kişi kimlik fotokopisi/ pasaport fotokopisi (Vatandaş  değilse oturum belgesi)
 7. Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak, seyahat amacı, seyahat tarihi, masrafların kimin tarafından karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.)
 8. Banka dökümü (ıslak imzalı kaşeli olarak)

Elçilik her başvuru kendi içerisinde değerlendirdiği için gerekli görmesi durumlarda ek evrak talep edebilir.

Angola Vize Türleri Nelerdir?

Angola seyahatleri için Türkiye’den genellikle iş birlikleri, anlaşmalar veya toplantılar için ticari vize tercih edilmektedir. Vizeler kişilerin seyahat amacına uygun olarak belirlenir. Doğru başvuru yapmak vize alırken oldukça önemlidir.

Vize başvurusu için hazırlanan evrakları seyahat amacına uygun olarak hazırlanması, elçiliklerin başvuru sahibinin seyahat amacını inandırıcı bulması ve vize onayı vermesi için evrakların tutarlı olması gerekmektedir.

Angola Turistik Vizesi

Angola vize başvurularında turistik olarak seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği vize türüdür.

Angola turistik vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklarda standart başvurulardan farklı olarak uçak rezervasyonu ve satın alınmış otel belgesi istenmektedir. Otel belgesinin ödeme makbuzu zorunlu belgedir. Ayrıca Angola turistik seyahat etmek isteyen kişilerden kalacakları her gün için günlük 300 USD bakiye gösteren banka dökümü sunmaları zorunludur.

Angola Ticari Vizesi

Angola’ya ticari, iş görüşmeleri, toplantılar, sözleşmeler veya fuar katılımı veya ziyaretçisi olarak planlanan tüm seyahatler için ticari vize alınması gereklidir. Ticari vizeler için davet mektubu sunulması zorunludur. Davetiye dışında davet eden firmanın ve imza yetkilisinin birtakım evraklar sunması gerekmektedir.

Angola Vize Başvuru Formu

Vize başvuru işlemleri için Angola Büyükelçiliğinin, başvurularda ilk olarak kişinin seyahat amacı kişisel bilgileri ve seyahat için tüm detaylı bilgilerin yer aldığı başvuru formunu incelemektedir. Başvuru formu üzerinde yazan bilgiler güncel ve doğru olması oldukça önemlidir. Ayrıca başvuru formu, seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evraklar ile tutarlı olması gerekmektedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, davet eden kurum, kalacak yer bilgisi veya kişisel iletişim bilgilerinin doğru girildiğinden emin olunması gereklidir. Elçilikler gerekli gördüğü durumlarda kişi veya kurumlar ile iletişime geçmek isteyebilir.

Angola Vizesi 2

Angola Vize Ücretleri

Angola vize başvuru işlemleri için Ankara Büyükelçiliği ödemeleri randevu günü Elçiliğin yetkilendirdiği bankadan döviz olarak kurumumuz tarafından ödenmektedir. Ödemeler vizelerin türü ve giriş sayısına göre farklılık gösterir.

Angola Tek Girişli Vize Başvuru Ücreti: 155 USD

Ücret içerisinde konsolosluk harcı, Visa Prove danışmanlık ücreti ve KDV dahildir.

Angola Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Angola vize başvuruları, Türkiye’den tek yetkili temsilcik olarak Angola Ankara Büyülediğinden işleme alınmaktadır. Angola vizelerinde kişilerin şahsen gelmeleri zorunludur ve elçilik randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Seyahat amacına göre, belirli evraklar ilgili temsilciliğe, tarafımızdan iletilip randevu alınmaktadır. Ticari vize başvuruların davet mektubu ve diğer gerekli belgeler randevu almak için zorunlu belgedir.

Randevu günü biyometrik beyan için elçilik şahsen çağırmaktadır. Parmak izi beyanı her başvuru için zorunlu tutulmuştur.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola vize başvuruları, temsilcilik tarafından randevu alınarak işleme alınır ve ortalama sonuçlanma süresi 7/10 iş günüdür.

Sonuçlanma süreleri başvuru sahibine ve elçiliğin inisiyatifine göre değişkenlik gösterebilir. İlgili temsilcilik başvuru için ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptir. Ayrıca alınan vizeler ülkeye giriş hakkını garantilemez, sınır birlik polisleri kişilerin vizeleri ile seyahat amacı doğrultusunda evrakları görmek isteyebilir bundan dolayı seyahat ederken yanınızda bulundurmanız gereken evrakları vizenizi aldıktan sonra temsilcilerimiz ile iletişime geçtiğinizde bilgi alabilirsiniz.

Angola Evrak Tasdik İşlemi

Angola evrak tasdik işlemi, Angola Cumhuriyeti’nde kullanılmak üzere hazırlanan evrakların, Türkiye’den resmi temsilciklerden onaylatılarak ilgili ülkede geçerli olması sağlanması anlamına gelir.

Angola evrak tasdik işlemi, Ankara Angola Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır. Evrak tasdik işlemi için öncelikle elçilikten randevu alınması gereklidir. Randevu günü evrakların eksiksiz olarak hazırlanmış olması önemlidir.

Tasdik İşlemleri Süreci:

 • İngilizce veya Portekizce diline yeminli tercüman tarafından noter onaylı çevirisi yapılır,
 • İlgili belge, Dışişleri ve Valilikten onaylatılır,
 • Evraklar arkalı önlü çeviri yapılmamalıdır, elçilik sayfa başı işlem alır ve ödemeler sayfa başı yapılır,
 • Tasdik için ödenmesi gereken miktar randevu günü temsilcilik tarafından belirlenir,
 • Başvurular hafta içi 12:00 ve 15:00 arasında tarafımızdan yapılmaktadır.
 • Teslimi aynı gün veya 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Angola vizesi nasıl alınır? Angola tasdik işlemleri nasıl yapılır, Angola vizesi için hangi evrakları gereklidir? Tüm vize işlemleri ve tasdik işlemleri için aklınıza takılan tüm sorular için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Angola İletişim

Angola Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button