Dubai

Dubai-vizesi

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi almak için hazırlanan bu sayfada Türkiye Cumhuriyetinden Birleşik Arap Emirlikleri ülkesine farklı amaçlarla yapmak istediğiniz seyahatlerde ihtiyaç duyacağınız vizeler için ne gibi prosedürlerle karşı karşıya kalacağınızı anlatacağız.

Başvurusunu yapmayı düşündüğünüz vize başvuruları için daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz eğer; Bizlere info@visaprove.com veya İletişim sayfamızda yer alan kurumsal hatlarımız aracılığıyla ulaşabileceğinizi unutmayın lütfen.

Dubai vizesi almak için hazırlanması gereken evrakları, başvuru için gerekli şartlar, ücretler gibi vize için gereken tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sayfamızı inceleyip aklınıza takılan tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi olarak 7 emirlikte geçerli olan elektronik vize, BAE Göç İdaresi (Immigration Office) tarafından ülkeye seyahat etmeden önce alınması gereken ön onaydır. Vize Dubai vizesi veya Abu Dhabi vizesi olarak da bilinir.

BAE Vize İşlemleri  

Dubai veya 7 emirliklere seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en az altı ay süresi olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olmaları gereklidir. Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin Türkiye’ye uyguladığı vize prosedürü gereği ülkelerine seyahat etmeden önce kişilerin vize alması gerekmektedir. Hususi Yeşil pasaport, Hizmet Gri Pasaport ve Diplomatik Siyah Pasaport hamilleri kişiler Dubai seyahatlerinde 180 günde 90 günü aşmama şartı ile vizeden muaf tutulmuştur. Seyahat amacını kanıtlayan belgeler ile vize almadan seyahat edebilirler.

Başvurular ve gelen vize onayı e-posta ortamında tamamlanır. Vize işlemleri ortalama 3 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır. Başvuru için evrak toplamadan, konsolosluklara gidilmesine gerek olmadan direkt olarak e-posta üzerinden yapılır. Vize onayı BAE Göç İdaresi tarafından e-posta olarak iletilir, barkodlu olarak gelen vizenin çıktısı alınıp ülkeye seyahat edilebilir.

Dubai Vizesi Nereden Alınıyor?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Bordo pasaport sahibi kişiler seyahatlerinden önce online olarak başvuru yapıp Dubai elektronik vizesi alması gereklidir. Bu vize Türkiye’de yetkili aracı kurumlar üzerinden alınmaktadır. Türkiye’de BAE’nin ilgili temsilcilikleri BAE İstanbul Başkonsolosluğu ve BAE Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemi kabul etmediği için vizeler BAE Göç idaresi (Immigration Office) tarafından verilmektedir. Göç idaresinin yetkilendirdiği akreditasyonu olan aracı kurumlar tarafından scan olarak iletilen evraklar ile başvuru yapılır.

Dubai Vizesi için Hangi Evraklar Gerekli?

Dubai vize başvurusu için en az altı ay geçerlilik süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaportun kişisel bilgilerin olduğu sayfanın renkli taratılmış görüntüsü yeterlidir. Görüntüsü net olmayan, yeterli süresi olmayan, hasarlı pasaport veya barkodu okunmayan pasaportların başvuruları işleme alınamamaktadır. Vize için ayrıca fotoğraf gerekli görülmediği sürece istenmez, pasaport üzerindeki fotoğraf kullanılır ancak bu fotoğraf eski, soluk veya net olmaması durumunda biometrik arka fonu beyaz fotoğraf istenebilir.

Dubai vizesi pasaporta basılan bir vize olmadığı için şahsen gelinmesine gerek kalmadan, pasaportun aslı gerekmediği için kargo veya kurye işlemleri ile uğraşmadan sadece e-posta yoluyla vize alınabilir. Seyahat amacına uygun olarak belirlenen vize türü ile başvuru yapılabilir.

Başvuru yaparken Visa Prove uzmanlarına mutlaka danışarak kalacak gün sayısı bilgisi verilerek vize türü belirlenmesi için destek alınıp uygun kategori seçilmelidir. Yetersiz süreli veya yanlış kullanım gibi durumlar olmaması için mutlaka destek alarak başvuru yapılması önerilir.

Evraklar arasında BAE hükümeti kuralları gereği vize süre aşımından uygulanan cezai yaptırım için kişilerden geri döneceklerine dair taahhütname alınmaktadır.

Hazırlanması Gereken Evraklar:

 • Pasaportun (En az altı ay geçerli) kişisel bilgilerin yer aldığı renkli taratılmış ön yüzü
 • Dubai vizesi için imzalı taahhütname (Taratıp iletilmektedir.)
 • Ödeme yapıldığına dair dekont (Günlük kur üzerinden teyit alarak veya döviz olarak ödeme yapılır.)
 • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden taratılmış oturum kartı

Türk vatandaşları dışında Türkiye’de resmi olarak oturum izni veya çalışma iznini sahip yabancı uyruklu kişiler oturum kartları ile başvuru yapabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri vize türleri başvuru esnasında kişilerin tercihlerine göre belirlenip alınmaktadır. Tercih edilebilir vize türleri için resmi davetiye veya özel bir durum gerekli olmayıp, talep doğrultusunda vize verilir.

BAE vizesi 7 Emirlik’ler Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resul-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn şehirlerin tamamı için geçerlidir. Genellikle Dubai vizesi olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri vizesi tüm şehirleri için geçerlidir.

Dubai Vizesi için Hangi Tür Uygun Olur?

Dünyada en çok ziyaret edilen, ülkenin en çok turistik çeken, şehirlerinden olan Dubai yılda 15 Milyon civarından turist ağırlamaktadır. Dubai’ye turistik seyahat etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri kısa süreli tek girişli vizedir.

Alınacak vizelerin giriş hakkı, kalış süresi, oturum için hangi vizeler tercih edilmesi gerektiği, kısa süreli seyahatler veya sık zamanlı seyahatler için hangi tür vizenin uygun olacağını gibi tüm detaylar Visa Prove uzmanları ile görüşerek kişilerin tercihlerine göre belirlenebilir aşağıda sizler için hazırladığımız bilgi ve önerilerimizi görebilirsiniz.

dubai-vizesi

Dubai Vize Türleri

 • 30 Günlük Kısa Dönem (Short Term-Single ) Tek Girişli Vize

Dubai 30 günlük tek girişli turistik vizesi başvuru sonuçlandığı tarih itibariyle 58 gün geçerlilik süresi başlatılır. Bu süre içerisinde ülkeye tek giriş hakkı verilir ve vize ülkeye girince 30 gün kalma süresi başlar. 58 gün içerisinde süresince kullanılmayan vizeler geçersiz sayılmaktadır. Kısa süreli ziyaretler için bu vize tercih edilebilir.

 • 30 Günlük Kısa Dönem (Short Term-Multiple) Çok Girişli Vize

Dubai 30 günlük çok girişli turistik vize sonuçlandığı tarih itibariyle 58 gün geçerlilik süresi başlatılır. Bu verilen süre içerisinde ülkeye giriş yapılması gerekmektedir eğer 58 gün içerisinde süresince kullanılmazsa vizeler geçersiz sayılmaktadır.

Ülkeye giriş yapıldığı gün itibariyle 30 gün kalma hakkı başlatılır. Kısa süre içerisinde ülkeye bir defadan fazla giriş çıkış yapılması gerekiyor ise bu vize tercih edilebilir.

 • 90 Gün Uzun Dönem (Long Term- Single) Tek Girişli Vize

Dubai 90 günlük tek girişli vize sonuçlandığı tarih itibariyle 58 gün geçerli olup bu süre zarfında kullanılması gerekmektedir. Verilen tarih aralığında ülkeye giriş yapılmaması durumunda vize geçersiz sayılmaktadır.

Geçerlilik süresi kapsamında ülkeye giriş yapıldığında 90 gün kalma hakkı başlatılır. Bu vize tek girişlidir genellikle oturum (aile birleşimi, eğitim, çalışma izni vb.) almak isteyen kişilerin ülkeden çıkış yapmadan oturum alma sürelerince yeterli olan vize türüdür.

 • 90 Gün Uzun Dönem (Long Term- Multiple) Çok Girişli Vize

Dubai 90 günlük çok girişli vizeler sonuçlandığı tarih itibariyle 58 gün geçerli olup bu süre içerisinde mutlaka kullanılması gerekmektedir. Ülkeye giriş yapıldığı tarih itibariyle 90 gün kalma hakkı başlar. Belirli süre içerisinde kullanılmayan vizeler geçersiz sayılmaktadır.

90 gün çok girişli vizeler genellikle oturum almak isteyen kişilerin bu süre içerisinde yeterli süre olacağı için ve ülkeden giriş çıkış yapabilme rahatlığı sağladığı için tercih edilmektedir.

 • 48 Saatlik BAE Transit Vize

Dubai 48 saatlik transit tek girişli vize sonuçlandığı tarih itibariyle 30 gün geçerli olup ülkeye giriş yapıldığında 48 saatlik vize başlatılır. Bu vizeyi alabilmek için Dubai’den üçüncü bir ülkeye terminal değişikliği yapılması gerekiyorsa bu biletleri sunarak alınabilecek bir vize türüdür.

 • 96 Saatlik BAE Vize

Dubai 96 saatlik transit tek girişli vize sonuçlandığı tarih itibariyle 30 gün geçerli olup ülkeye giriş yapıldığında 96 saat kalma hakkı başlatılır. Bu vizeden alabilmek için Dubai’den aktarmalı olarak uçuş yapacak kişilerin satın alınmış biletleri başvuruya ekleyerek alınabilmektedir.

 • Cruise Vizesi

Dubai Cruise vizesi Dubai’de 7 emirlikte geçerli olup satın alınmış gemi turu varsa alınabilen bir vize türüdür. Dubai’den gemiye katılım olması durumunda standart vizeler giriş yapılması yasak olduğu için mutlaka çok girişli Cruise vizesi alınması gerekmektedir.

 • 14 Günlük Dubai Servis Vizesi

14 günlük Dubai vizesi ülkeye giriş yapıldığı tarihten itibaren 14 gün kalış hakkı veren bir vizedir. Genellikle limanlara katılım amaçlı kullanılmaktadır.

 • BAE Vize Uzatma

Dubai vize uzatma, geçerli vizenin Dubai’den ayrılmadan uzatma ihtiyacı olması halinde alınmaktadır. Vize bitimine 7 iş günü kala eğer ülkeden kesinlikle çıkış yapılamıyorsa mutlaka vizenin temin edildiği aracı kurumlar üzerinden uzatılması gerekmektedir.

Cezai işlem uygulanmaması için süre aşımı yapmadan en geç 7 iş günü öncesinde vizenin uzatılmış olması gerekmektedir. Yasal süreç içerisinde girilmesi durumunda vize uzatımı yapılmamakta olup ülkeden çıkış yapılması zorunludur.

 • Marhaba Services

Dubai Marhaba services hizmetleri Dubai’ye giriş yapıldığı ilk andan itibaren kişisel ve kusursuz hizmet sağlamaktadır.

Terminalde karşılama, kapılarda ve güvenlik kontrollerinde sıra beklemeden geçiş, el bagajları dahil havalimanından  otele kadar şoför hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda VIP dinlenme salonları kullanımı, çocuk özel oyun alanı, yiyecek ve içecek servis imkânı mevcuttur.

Dubai Vize Ücretleri 

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden önce ön onay alarak ülkeye giriş yapmaları mümkündür. Genellikle Dubai vizesi olarak anılan BAE vizesi elektronik olarak alınabilmektedir.

Dubai harç ödemeleri Türkiye’de temsilcilikler üzerinden temin edilemediği için BAE Göç İdaresine akredite olan aracı kurumlar üzerinden başvuru yapılmaktadır. Ödemeleri aracı kurum olan acenteler üzerinden yapılır. Bireysel olarak ödeme yapıp başvuru yapılamamaktadır. Dubai vize başvuruları için güvenilir, uzman ve yetkili aracı kurumlar tercih edilmelidir.

Dubai vize başvuruları için ödenmesi gereken harçlar vizelerin türlerine göre belirlenir. Vizeler uzun süreli, kısa süreli, tek girişli veya çok girişli gibi birçok kategoride temin edilmektedir.

Vize Harçları: 

 • 30 Gün Tek Girişli Kısa Dönem Vize Ücreti: 85 $,
 • 30 Gün Çok Girişli Kısa Dönem Vize Ücreti: 210$,
 • 90 Gün Tek girişli Uzun Dönem Vize Ücreti: 225 $
 • 90 Gün Çok Girişli Uzun Dönem Vize Ücreti: 518 $
 • 48 Saatlik Dubai Servis Vizesi: 28 $
 • 96 saatlik Dubai Vizesi: 57 $
 • Cruise vize Ücreti: 125 $
 • 14 günlük Dubai Servis Vizesi: 125 $

Dubai vize başvurusunu ek ücret ödenerek Dubai ekspres vize seçeneği tercih edilebilir. Başvuru yapmadan önce ilgili temsilciliye bilgi verilmesi yeterlidir. Resmî tatiller dışındaki günlerde hızlı vize almak için kullanılabilir. Konsolosluk harçlarına ek olarak 40 $ ile başvuru ekspres olarak işleme alınmaktadır.

Dubai Vize İşlem Süresi

BAE Göç İdaresi sistem yoğunluk durumlarına göre daha erken sonuçlanabilir veya sonuçlanma süreleri inisiyatifinde olarak uzatılabilir.

Daha önce ülkelerine seyahat eden kişilerin süre aşımı, kural ilahili veya daha önce bu gibi işlemler uygulanan kişiler ile isim benzerliğinden gibi cezai işlem uygulanan kişilerin sonuçlanma süreleri veya sonuçlarına daha geç karar verilebileceği için çıkış sürelerinde farklılıklar görülebilir.

Acil seyahatler için ekspres vize seçeneği kullanılabilir ancak BAE resmî tatilleri ve hafta sonu (Cuma-Cumartesi) ekspres vize seçeneği çok sağlıklı kullanılmayabilir. Cuma Cumartesi BAE hafta tatili olarak bilinir ancak Göç İdaresi işlemleri tamamen durdurmadan sınırlı da olsa nöbetli hizmet vermeye devam etmektedir.

Vize 7 Emirlikte geçerli elektronik olarak e-posta ortamında renkli pasaport taraması ile işleme alınmış olup ortama 48 saat ile 96 saat arasında sonuçlanmaktadır. Dubai vizesi çözünürlüğü yüksek, pasaportun kişisel bilgilerin olduğu sayfanın renkli taraması başvuru için yeterlidir.

Yabancılar için Dubai Vizesi

Türkiye’de oturum veya çalışma izni ile ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Dubai seyahatleri için vizeye ihtiyaçları olması durumunda Visa Prove üzerinden başvurular işleme alınmaktadır. Başvuru için Türk vatandaşlarından farklı olarak ikamet izni taratılmış olarak iletilmesi yeterlidir.

Seyahat sonrası en az altı ay geçerli pasaport süresi ve en az 90 gün oturum hakkı olan oturum kartı veya çalışma izni kartı gerekmektedir.

Yabancılardan çalıştıkları iş yerinden taahhütname, Türkiye’de oturum kartı (aile birleşimi eş üzerinden, eğitim üzerinden) ikamet eden yabancılar için bireysel taahhütname sunmaları gerekmektedir.

Yabancılarda harç ödemeleri vatandaşlıklarına göre değişiklik gösterebilir. Ödeme yapılmadan önce mutlaka uzmanlarımıza danışarak konsolosluk harcı için teyit alınması gerekmektedir.

Yabancı Uyruklular İçin Dubai Vize Evraklar:

 1. En az altı ay geçerli, renkli taratılmış pasaportun ön yüzü
 2. Çalışan kişilerin firmalarından imzalanmış taahhütname belgesi veya bireysel taahhütname
 3. Ödeme yapıldığına dair dekont (Günlük kur üzerinden teyit alarak ödeme yapılır.)
 4. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden taratılmış ikamet izni. (Oturum kartı, çalışma izni)

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’deki İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliğinden ülkelerinde kullanılmak istenen belgelerin Türkiye’den resmi onay alma işlemidir. Belgelerin Dubai’de resmi olarak geçerli sayılması için ilgili temsilciğin o belgeyi tasdik etmesi gerekmektedir.

Hangi Evraklar Tasdik Yapılabilir?

Evrakların statüsüne göre işlemler ve ücretler değişiklik gösterebilir. Oturum aile birleşimi işlemleri için genellikle Formül A, Formül B belgeleri Valilik onayı yapıldıktan sonra tasdik yapılabilir.

Çalışma izni için Diploma, transkript belgeleri gibi karşı firmanın istediği tüm belgeler tasdik yapılabilir.

Ticari işlemler için, fatura, sözleşme gibi ticari değeri olan belgeler farklı statüde olduğu için ödemeler diğer tasdik işlemlerine göre farklılık göstermektedir.

Dubai tasdik yapabilmek için öncelikle ilgili belgenin Türkçe olmaması, Arapça veya İngilizce olarak noter onaylı tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Belgeler noter onaylı çeviri yapıldıktan sonra valilikten onay alınması gerekmektedir. Dubai tasdik işlemleri İstanbul veya Ankara’dan yapıldığı için il dışından gelen belgeler öncelikle bağlı oldukları Valilikten onay almalı ayrıca İstanbul veya Ankara Valiliklerinden yeniden onay alınması gerekmektedir.

Dubai vizesi ve diğer tüm işlemler için Visa Prove uzmanlarımızdan destek almak için bizlere +90 (530) 405 35 57 numaralarımızdan ulaşabilir veya info@visaprove.com maillerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi İletişim

VisaProve WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Call Now Button