48 Saatlik Dubai Vizesi

48 saatlik dubai vizesi

48 Saatlik Dubai Vizesi

48 Saatlik Dubai Vizesi  başvuruları BAE konsolosluk ve Elçilikleri resmi olarak vize hizmeti vermediği için Visa Prove bu vizeyi almak için akredite olan aracı kurumlar üzerinden vize başvurunuzu işleme aldırır.

Vize başvuruları BAE Göç İdaresi tarafından onaylanır ve elektronik onay olarak iletilir. Başvuru için aracı kurum olarak tüm işlemlerinizi uzmanlarımız ile iletişime geçerek başlatabilirsiniz. 

48 saatlik Dubai vizesi Birleşik Arap Emirlikler 7 emirlikteki şehirlerindeki herhangi bir havalimanından aktarma yapacak yolcuların tercih edebileceği vize türüdür. Ülke içerisinde havalimanı değişimi, şehir değişimi veya diğer uçuşu beklerken ülke içerisinde vakit geçirmek isteyen kişiler 48 saatlik tek girişli transit vize alması gereklidir. BAE normalde Türkiye’den Umuma Mahsus Bordo pasaport sahibi kişilerden 24 saati aşmayacak ve terminal değişikliği yapmayacak kişilerden transit vize istememektedir.

Türkiye’den Dubai seyahat etmek isteyen Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin Türkiye’ye uyguladığı vize prosedürü gereği ülkelerine seyahat etmeden önce elektronik vize alması gerekmektedir. Hususi Yeşil pasaport, Hizmet Gri Pasaport ve Diplomatik Siyah Pasaport hamilleri kişiler Dubai seyahatlerinde 180 günde 90 günü aşmama şartı ile vizeden muaf tutulmuştur. Seyahat amacını kanıtlayan belgeler ile vize almadan seyahat edebilirler.

48 saatlik Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaportun (En az altı ay geçerli) kişisel bilgilerin yer aldığı renkli taratılmış ön yüzü
 • Ödeme yapıldığına dair dekont (Günlük kur üzerinden teyit alarak ödeme yapılır.)
 • Dubai vizesi için imzalı taahhütname (Taratıp iletilmektedir.)
 • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden taratılmış oturum kartı
 • Üç ayaklı satın alınmış uçak bileti

Transit vize almak için başvurularda en az altı ay geçerli süresi olan pasaportun taratılmış renkli ön yüzü ve üç ayaklı satın alınmış uçak bileti (Türkiye- Dubai- Avusturalya) sunmaları zorunludur. Vizeler BAE Göç İdaresi tarafından akreditasyonu olan aracı kurumlar üzerinden alınmaktadır. Bu vize tek girişli olduğu için ülkeden çıkış sağlandığında geçerliliğini kaybeder. Dönüş biletleri alınırken buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dubai’den aktarmalı 1-2-3 terminallerden üçüncü bir ülkeye aktarma yapılacaksa bu vizeden alınması gerekmektedir. Başvuru yaparken pasaportun renkli ön yüzü taraması ve uçak biletlilerin iletilmesi yeterlidir. Başvuru işleme alındıktan sonra e-vize en geç üç iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Dubai 48 saatlik elektronik vize diğer vize türlerinden farklı olarak geçerlilik süresi 30 gündür. 30 gün içerisinde bu tek girişli vize ile ülkeye giriş yapılabilir, giriş yapıldığında maksimum kalış süresi 48 saat kalınabilir. Planlanan uçuş saatleri 48 saati geçmeyecek şekilde uçak biletleri ayarlanmalı, süre aşımı söz konusu olması durumunda cezai işlem uygulanmaktadır.

48 saatlik Dubai vizesi için gerekli evrakları, biletleri incelemeleri için Visa Prove uzmanlarına danışarak kişilere uygun vize başvuru türü hakkında detaylı bilgi alınabilir.  Bu vize turistik veya ticari amaçlı seyahatler için kullanılamaz.

Not: Dubai vizeleri BAE Göç İdaresi tarafından işleme alınır ve farklı acenteler üzerinden aynı anda başvuru yapılmamaktadır. Eğer işlemde olan vizeniz varsa veya geçerli vizeniz varsa ya da vizeniz süresi bittiğinden emin değilseniz mutlaka kontrol ettirip sonrasında vize başvurusunda bulunmanız tavsiye edilmektedir. Geçerli vizesi ve işlemde olan vize başvurusu var ise elektronik vize ret verilmektedir.

Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri havale olarak günlük kur üzerinden ödenir. Dubai vizeleri için Türkiye’den bireysel direkt başvuru kabul etmediği için aracı kurumlar üzerinden gerekli ödemeler yapılmaktadır. Başvuru için ödenmesi gereken miktarı günlük kur üzerinden hesaplanarak ödenebilir. Visa prove danışmanlık olarak ödemenizi sizin adınıza ilgili temsilciliklere iletmekte yetkili aracı kurumdur.

Ödeme yapılırken Konsolosluk harçları KDV muaf olduğu için sadece Visa Prove danışmanlık ücreti üzerine KDV eklenmektedir.

 • Dubai 48 saatlik Servis vize ücret 28 $
 • Visa Prove danışmanlık ücreti 40 $+ KDV’dir.

BAE vizesi 7 Emirlik’ler Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resul-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn şehirlerin tamamı için geçerlidir. Genellikle Dubai vizesi olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri vizesi tüm şehirleri için geçerlidir.

Dubai vize başvuru işlemleriniz için Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button