96 Saatlik Dubai Vizesi

96 saatlik dubai vizesi

96 Saatlik Dubai Vizesi

96 Saatlik Dubai vize başvuruları BAE konsolosluk ve Elçilikleri resmi olarak vize hizmeti vermediği için Visa Prove bu vizeyi almak için akredite olan aracı kurumlar üzerinden vize başvurunuzu işleme aldırır. Vize başvuruları BAE Göç İdaresi tarafından onaylanır ve elektronik onay olarak iletilir. Başvuru için aracı kurum olarak tüm işlemlerinizi uzmanlarımız ile iletişime geçerek başlatabilirsiniz.

96 saatlik Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikteki şehirlerde 24 saatten fazla 96 saatten az kalacak yolcuların tercih edebileceği bir transit vize türüdür. Bu vize başvuru yapıldığı tarihten itibaren ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize diğer Dubai vizelerine göre farklılık göstererek 30 gün geçerliliği olup, 96 saat kalış hakkı vermektedir. Tek girişli bu vizeyi alması gereken kişiler Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden aktarma yapacak yolcular, terminal değişimi, ülke içerisinde şehir değişimi veya diğer uçuşu beklerken ülke içerisinde vakit geçirmek için tercih edebileceği transit vize türüdür.

Türkiye’den Dubai seyahat etmek isteyen Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin Türkiye’ye uyguladığı vize prosedürü gereği ülkelerine seyahat etmeden önce elektronik vize alması gerekmektedir. Hususi Yeşil pasaport, Hizmet Gri Pasaport ve Diplomatik Siyah Pasaport hamilleri kişiler Dubai seyahatlerinde 180 günde 90 günü aşmama şartı ile vizeden muaf tutulmuştur. Seyahat amacını kanıtlayan belgeler ile vize almadan seyahat edebilirler.

96 Saatlik BAE Vize için Gerekli Evraklar

 • Pasaportun (En az altı ay geçerli) kişisel bilgilerin yer aldığı renkli taratılmış ön yüzü
 • Ödeme yapıldığına dair dekont (Günlük kur üzerinden teyit alarak ödeme yapılır.)
 • Dubai vizesi için imzalı taahhütname (Taratıp iletilmektedir.)
 • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerden taratılmış oturum kartı
 • Üç ayaklı satın alınmış uçak bileti

96 saatlik transit Dubai vize başvuru için 3 ayaklı satın alınmış uçak bileti ve en az altı ay geçerliliği bulunan Umuma Mahsus Bordo pasaportun renkli taratılmış ön yüzü yeterledir. 3 ayaklı (Türkiye- Dubai- Avusturalya) satın alınmış uçak biletleri aradaki bekleme sürelere uygun olarak alınabilir.

Vizeler BAE Göç İdaresi tarafından akreditasyonu olan aracı kurumlar üzerinden alınabilmektedir. Başvuru için tarama olarak hazırlanan belgeler mail ortamın iletilerek işlemleri başlatılabilir.

96 saatlik Dubai vizesi tek girişli olduğu için ülkeye giriş yapıldığında geçerliliğini yitirmektedir. Uçak biletlerinde Dubai üzerinden dönüş yapılacak ise veya belirlenen saatlerin yeterli gelmeme durumu söz konusu ise mutlaka Visa Prove uzmanlarına danışarak uygun vize almak için destek alınması gerekmektedir. 30 gün içerisinde bu tek girişli vize kullanılması gerekir, belirlenen sürelerde kullanılmaz ise vize geçersiz sayılmaktadır. Tek girişli vize ile ülkeye giriş yapılabilir, giriş yapıldığında maksimum kalış süresi 96 saat kalınabilir. Planlanan uçuş saatleri 96 saati geçmeyecek şekilde uçak biletleri ayarlanmalı, süre aşımı söz konusu olması durumunda cezai işlem uygulanmaktadır.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen umuma Mahsus Bordo pasaport sahibi kişilerin 24 saatten az ve terminal değişikliği olmayacağı durumlarda vize almadan transit geçiş yapılabilir.

Transit vizeler turistik veya ticari amaçlı seyahatler için kullanılamaz.

Not: Dubai vizeleri BAE Göç İdaresi tarafından işleme alınır ve farklı acenteler üzerinden aynı anda başvuru yapılmamaktadır. Eğer işlemde olan vizeniz varsa veya geçerli vizeniz varsa ya da vizeniz süresi bittiğinden emin değilseniz mutlaka kontrol ettirip sonrasında vize başvurusunda bulunmanız tavsiye edilmektedir. Geçerli vizesi ve işlemde olan vize başvurusu var ise elektronik vize ret verilmektedir.

Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri havale olarak günlük kur üzerinden ödenir. Dubai vizeleri için Türkiye’den bireysel direkt başvuru kabul etmediği için aracı kurumlar üzerinden gerekli ödemeler yapılmaktadır. Başvuru için ödenmesi gereken miktarı günlük kur üzerinden hesaplanarak ödenebilir. Visa prove danışmanlık olarak ödemenizi sizin adınıza ilgili temsilciliklere iletmekte yetkili aracı kurumdur.

Ödeme yapılırken Konsolosluk harçları KDV muaf olduğu için sadece Visa Prove danışmanlık ücreti üzerine KDV eklenmektedir.

 • Dubai 96 saatlik vize ücreti 57 $
 • Visa Prove danışmanlık ücreti 40 $+ KDV’dir.

BAE vizesi 7 Emirlik’ler Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resul-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn şehirlerin tamamı için geçerlidir. Genellikle Dubai vizesi olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri vizesi tüm şehirleri için geçerlidir.

Dubai vize başvuru işlemleriniz için Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button