Burundi Ticari Vize

burundi ticari vize

Burundi Ticari Vize

Burundi’ye ticari toplantı, fuar, pazar araştırmaları gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen yolcularımızın, seyahatlerinden ortalama 2 hafta önce Burundi ticari vize başvurusunda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti ile Burundi Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti olmadığı için tüm pasaport türlerine vize uygulanmaktadır.

Burundi Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari amaçlı tüm seyahatler için doğru başvuru yapılması adına mutlaka ticari vize kategorisinden işleme alınması gerekmektedir. Ticari vizelerde, Türkiye’deki firmanın iletişim olduğu firma üzerinden alınan davet mektubu başvuru için yeterli ilk adım olacaktır.

Burundi vizeleri için hazırlanması gereken evraklar kişilerin çalışma pozisyonlarına uygun olarak tarafımızca sizlere iletilmektedir.

Başvurular Ankara Burundi Büyükelçiliği tarafından işleme alınmakta olup ortalama 2 haftada sonuçlanmaktadır.

İşlemler kurumumuz tarafından sizin adınıza başlatılır ve sonuçlandığında şahsen gelmenize gerek kalmadan teslim alınıp tarafınıza kargo/ kurye veya ofislerimizden teslim edilmektedir.

Burundi Ticari Vize Başvuru Evrakları

Ticari amaçlı seyahatler için Burundi Cumhuriyeti’ndeki davet eden kurum ya da kişilerin davet mektuplarını mail ortamında scan olarak temin etmeniz gerekmektedir. Ticari davetiye geldikten sonra kişilerin kişisel evrakları ve çalışma evrakları ile başvuru işlemler başlatılabilir.

Burundi ticari vize için genel evrak listesi:

 1. Pasaport (En az 6 ay geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 2. 2 Adet güncel fotoğraf
 3. Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak Elçiliğe hitaben seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafların nasıl karışlanacağına dair detayların yer aldığı)
 4. Davetiye
 5. Başvuru formu
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 7. Sarı Humma aşı kartı aslı ve fotokopisi
 8. Yabancı uyruklu kişiler için oturum kartı fotokopisi

Hazırlanması gereken evraklar, eksiksiz ve güncel olarak başvuru günü ilgili temsilciliğe teslim edilmektedir. Hatalı veya eksik evrak ile başvuru kabul edilmemektedir.

Güncellenmesi gereken veya eksik belgeniz var ise tarafınıza bilgi verilmektedir. Visa Prove başvurudan önce evraklarınızın kontrolünü sağlar ve başvuruya hazır hale getirmektedir.

Burundi Kaç Günlük Ticari Vizesi Alınır?

Burundi seyahatleri için, gelen davetiye süresine bağlı olarak hazırlanan dosya, büyükelçiliğin standart vize prosedüründe verilen tek tip vizesi 90 günlük olarak verilmektedir. Vizeler kişilerin ihtiyaç durumuna göre belirlenebilir. Gelen davetiye belirli sürelerde birden fazla seyahat olacağını belirtmiş ise çok girişli vize talep edilebilmektedir.

Genelde verilen standart vize 90 gün tek girişli vize tipidir.

Burundi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Burundi vize başvuruları, Türkiye’den yetkili resmi kurum olan Ankara Burundi Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır. Başvurular randevusuz olarak hafta içi 10:00-16:00 arasında kabul edilir. Başvuru işleme alındıktan sonra ortalama 15 günde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanan vizeler yine hafta içi 13:00-16:00 arasında teslim edilmektedir.

Vize başvuruları için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir ancak Elçilik kişileri şahsen görüşmeye çağırabilmektedir.

Temsilcilerimiz Burundi vize başvurularınız için konsolosluk gerekli görmediği sürece sizin adınıza tüm işlemleri tamamlamaktadır.

Burundi Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, kişilerin seyahat amacı, seyahat süresi, giriş sayısı ve kişisel/ çalışma hayatı hakkında bilgilerin doldurulduğu belgedir. Başvuru formları ilgili temsilciliklerin en çok dikkat ettikleri yer denilebilir. Form içerisinde doldurulan bilgilerin güncel, geçerli ve doğru ayrıca hazırlanan dosyadaki evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir.

Başvuru formu İngilizce, büyük harf ile 2 adet olarak hazırlanmaktadır.

Burundi E-Vize mi?

Birçok Afrika ülkesi elektronik vize uygulamasına geçiş sağlamıştır. Ancak Burundi Cumhuriyeti vize başvuruları için henüz E-vize uygulamasını yürürlüğe koymadığı için pasaporta basılan standart vize prosedürü uygulanmaktadır.

Burundi Ticari Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Burundi ticari amaçlı seyahatler için hazırlanması gereken evraklar, turistik vizelerden farklı olarak davetiye mektubu temin edilmesi gereklidir. Ticari davetiyelerde vize süresi ve giriş sayısı belirtilmelidir.

Burundi Elçiliği talep edilen vize süresi ve giriş sayısı için sabit harç uygulamakta olup her şey dahil 150 $+ KDV olarak belirlenmiştir.

Burundi Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuruları için randevu oluşturmadan, hafta içi her gün başvuru yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Burundi Cumhuriyeti resmî tatilleri göz önünden bulundurup işleme alınır ve minimum 15 günde sonuçlandırılmaktadır.

Vize başvurularının sonuçlanma süreleri ve kişileri mülakata çağırma durumları büyükelçiliğin inisiyatife bağlı olduğu için bu süreler değişiklik gösterebilir.

Yabancılar Burundi’ye Ticari Vize Alabilir mi?

Türkiye’de ikamet izni olana yabancı uyruklu vatandaşların, Burundi’ye ticari seyahatleri için vize başvuruları Ankara Burundi Büyükelçiliğinden işleme alınabilmektedir. Başvuru için ikamet izni süresinin seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay süresi olması gerekmektedir.

Burundi Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Burundi ticari vize başvuruları için, iletişimde olunan kişi ya da kurum tarafından gelen davetiye ile işlemleri başlatılmaktadır. Gelen davetiye mail ortamında scan olarak temin edilebilir aslı gelmesi zorunlu değildir.

Burundi vize başvuruları için elçilik kişileri parmak izi beyanı veya mülakat için şahsen başvuruya gidilmesi zorunlu değildir ancak gerekli durumlarda talep etme hakkında sahiptir.

Başvuru işleme alındıktan sonra ortalama 15 gün sonuçlanma süresi bulunmaktadır. Ankara il dışında başvuru yapacak kişilerin kargo sürelerini hesaba katmak gereklidir.

Burundi Ticari Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Burundi Elçiliği vize başvuruları için seyahat amacına uygun olarak evraklar talep etmektedir. Ticari seyahatlerde davetiye temin edilmesi zorunludur ancak vize başvurusu için otel veya uçak bileti satın alınması zorunlu değildir. Vize sonuçlanmadan otel uçak bileti alınması tavsiye edilmemektedir.

Burundi ticari vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

burundi ticari vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button