Burundi Vizesi

Burundi Vizesi

Burundi Vizesi

Afrika kıtasının doğusunda yer alan resmi adıyla Burundi Cumhuriyeti, denize kıyısı olmayan Demokratik Kongo ve Tanzanya gibi ülkelere komşu bir ülkedir.  Burundi Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve vize alması gereken yabancı uyruklu kişiler Türkiye’den Burundi vizesi alabilmektedir.

Burundi’ye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi herkesin vize alması gerekmektedir. Burundi Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında tüm pasaportlara vize uygulanmakta olup, vize muafiyeti uygulanmamaktadır. 

Bu sayfamızda sizlere Burundi vizesi için neler yapılması gerekir? Kaç günde sonuçlanır? Vize harçları ne kadardır? Gibi aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız ayrıca başvuru için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Burundi Vize Nasıl Alınır?

Burundi vize başvuru işlemleri için öncelikle hangi neden ile seyahat edilmek isteniyorsa ona uygun olarak vize türünün belirlenmesi gereklidir. Vizeler için seyahat amacı ve kişilerin çalışma durumuna uygun olarak evrak listeleri hazırlanmaktadır. 

Başvuru için hazırlanan evraklar başvuruya hazır hale getirilir ve kurumumuz tarafından sizin adınıza Ankara Burundi Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır. Vize başvuru işlemleri için kişilerin şahsen gelmeleri elçilik gerekli görmediği sürece zorunlu olmayıp, tüm işlemleri sizin adınıza kurumumuz tarafından tamamlanmaktadır. 

Burundi Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Burundi vize başvuruları için öncelikle seyahat amacına uygun olarak vize türü birlikte belirlenir. Vize türüne uygun olarak ve kişilerin mesleki durumlarına bağlı olarak evrak listesi hazırlanır. 

Evrakların asıllarını kurumumuza teslim edebilir veya kargo/ kurye yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Burundi vizeleri için Elçilikleri gelmenize gerek kalmadığı için öncesinde tüm evrakların eksiksiz ve güncel olarak bizlere ulaştırılması önemlidir.

Seyahat süresince tüm masrafları karşılayan seyahat sağlık sigortası yaptırılması ve Sağlık bakanlığının aşı için önerdiği aşıların yapılması gereklidir.

Burundi Vize Başvuru Evrakları 2023

 1.  Pasaport (En az 6 ay süresi olan)
 2.  2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 3.  Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak Elçiliğe hitaben seyahat amacı ve masraflarının yazıldığı)
 4. Turistik ziyaretler için otel rezervasyonu 
 5. Ticari amaçlı ziyaretler için davet mektubu
 6.  Nüfus cüzdanı fotokopisi
 7.  Vize başvuru formu
 8.  Sarı Humma aşı kartı

Burundi Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat etmek için ilgili ülkelerin temsilciliklerinden giriş izni almak amacıyla yapılan başvurular için seyahatin amacına uygun olarak vize türü belirlenmektedir. Vize türüne uygun olarak elçiliklerin talep ettikleri birtakım evraklar mevcuttur, bu evrakların seyahat amacına uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Vize türü belirlenmesi için bizlere hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Sizlerin mesleki durumlarına uygun olarak evraklar elçiliklere bağlı olarak belirlenir ve başvuruya hazır hale getirilir.

Burundi Ticari Vizesi

Burundi’ye ticari görüşmeler, fuarlar, iş birlikleri, ürün satış, toplantı gibi ticari amacıyla ile karşı taraftan iletişimde olduğunuz kişi ya da kurumlardan davet mektubu alarak Burundi ticari vizesi alınmaktadır.

Burundi Turistik Vize

Burundi’yi turistik olarak gezmek isteyen kişilerin geçerli otel rezervasyonları ile alabileceği vize türüdür. Tüm turistik amaçlı kültürel, etkinlikler için Burundi turistik vize alınmaktadır.

Burundi Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Burundi Cumhuriyeti’nde akrabası olan veya arkadaşları olan kişilerin ilgili kişilerden davet mektubu temin ederek alabileceği vize türüdür.

Tüm davetli başvurular için davetiyelerin taramaları ve oturum kartı/ kimlik fotokopisi yeterlidir. 

Burundi Vizesi 2

Burundi Vize Başvuru Formu

Vize başvuru işlemi için elçiliklerin dosyanızı tanımlayabilmesi için ilk olarak kontrol sağladıkları belge başvuru formudur. Başvuru formu tüm seyahat amacı, kişinin iletişim bilgileri ve konaklama, seyahat masraflarının belirtildiği yerdir.

Elciklerin öncelikle başvuru formunuzu inceler ve ona uygun olarak hazırlanan evraklar ile doğrulamasını yapmaktadır. Bu yüzden başvuru formunun oldukça dikkatli ve dosyadaki evraklar ile uyumlu olarak doldurulması gereklidir.

Başvuru formu İngilizce olarak kurumumuz tarafından doldurulmaktadır. Formunda kişisel bilgileri, seyahat amacı, aile bilgileri gibi tüm detayların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. 

Burundi Vize Ücretleri

Burundi vize harç ödemeleri randevu günü nakit döviz cinsinden ödenmektedir. Başvuru işleme alındığından elçilik ödeme alıp başvuruyu tamamlamaktadır. 

Burundi vize hizmetleri için Visa Prove uzmanları tüm işlemleri sizin gelmenize gerek kalmadan tamamlamada yetkili aracı kurumdur. Başvuru Burundi vize harcı dahil danışmanlık ücreti 150 $+ KDV'dir. 

Başvuru için kişilerin yaş durumuna göre seyahat sağlık sigortası kesilir ve ücret bilgisi tarafınıza verilmektedir. 

Burundi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’de Burundi vize işlemleri için ilgili temsilcilik Ankara Burundi Büyükelçiliğidir. Başvurular aracı toplama merkezi olmadan direkt olarak elçilikten yapılmaktadır. Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir yalnızca elçilik özle durumlarda veya kişileri mülakata çağırması durumunda gelinmesi gerekmektedir. 

Standart başvuruları kişilerin başvuru yaparken veya sonuçlandığında teslim alırken gelmeleri zorunlu değildir.

Burundi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuruları ilgili temsilcikten işleme alındıktan sonra ortalama 2 haftada sonuçlanmaktadır. Sonuçlanma süreleri elçiliğin inisiyatifinde olup süreler değişiklik gösterebilmektedir. 

Yabancılar için Burundi Vizesi

Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşların seyahat amacı ve türüne uygun olarak vize başvurusunda bulunma hakları mevcuttur. Kişilerin uyruklarına göre vize gerekli görülüyor ise elçilikten başvuru işleme alınmaktadır. Türk vatandaşlarından farklı olarak, ücretler, evraklar ve sonuçlanma süreleri farklılık gösterebilir.

Burundi seyahatleri için aşağıdaki ülke vatandaşları vize uygulamasından muaftır:

 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti;
 • Ruanda,
 • Uganda,
 • Tanzanya,
 • Kenya.

Burundi vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilir başvurunuzu en hızlı şekilde işleme aldırabilirsiniz.

burundi vizesi iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button