Kuveyt Vizesi

Kuveyt Vizesi

Kuveyt vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar, başvuru için gerekli şartlar ve ücretler gibi vize için gereken tüm bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kuveyt vize işlemleri için Visa Prove uzman kadrosu sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sayfamızı inceleyip aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaprove.com veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi

Kuveyt’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi tüm vatandaşlarımızın seyahatlerinden önce elektronik vize almaları gerekmektedir. Kuveyt vizesi E-vize olarak verilir ve seyahat etmeden en geç 3 iş günü öncesinde işleme alınması tavsiye edilmektedir.

Kuveyt’e seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşların Kuveyt seyahatleri için 90 güne kadar vize muafiyeti uygulanmaktadır. Bu pasaportları sahip yolcuların ülkeye giriş şartları sağladıktan sonra vize almalarına gerek kalmadan seyahat edilebilmektedir. 

Kuveyt vizesi elektronik PDF olarak alınabildiği için evrak asılları ile hiç uğraşılmasına gerek kalmadan online olarak işlemleri başlatılmaktadır.

Kuveyt Vize İstiyor mu? Kapıda vize var mı? Gibi tüm sorularınızın kolaylıkla cevaplayabilmemiz için bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Kuveyt hükümeti Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Bu vizelerde kapı vizesi veya elektronik E-Vize olarak alınabilmektedir. 

Kuveyt vizesi Türkiye’deki yetkili temsilciliklerden değil Kuveyt’teki Göç İdaresi tarafından verilmektedir. Dolayısıyla seyahatinize en geç 3 iş günü başvuru yapılması tavsiye edilir. Kuveyt vizelerinde direkt olarak ulaşabileceğiniz bir kurum/ Konsolosluk olmadığı ve konsolosluğun vize işlemleri konusunda hizmet vermediği için seyahati riske atmamak adına işlemlerin öncesinde tamamlanması gerekmektedir.

Kuveyt’e Vize var mı?

Kuveyt Hükümeti Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus pasaport sahibi kişilere transit vize dahil tüm geçişler için vize uygulamaktadır. 

1 Kasım 2013 tarihinden itibaren kapı vizesi uygulaması Türk vatandaşlarına açılmıştır ancak Kuveyt havalimanı güvenlik soruşturma, yoğunluk durumu bu işlemlerin uzun zaman aldığı için seyahat etmek isteyen kişilere e-vize almalarını önermektedir. Elektronik vize dahi olsa ülkeye giriş yapılmasını garanti edemediği için vize almadan girişlerde oldukça sorunlar yaşandığı belirtmek isteriz. 

Kuveyt E-Vize pasaporta basılan diğer vizelerden farklı olarak tamamen online ortamında alınabilen bir elektronik vize türüdür. Başvurular online olarak yapılır birkaç evrak yüklemesi ile tamamlanmaktadır. 

Başvurular Kuveyt Göç İdaresi resmî web sitesi üzerinden giriş yapılarak online başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru için forma yazılan mail adresinin doğru yazıldığından emin olunması önemlidir çünkü vize sonuçlandığında sistem üzerinden otomatik mail gelmektedir. Vize mail olarak gelir ve çıktısı alınarak seyahat edilebilir.

Kuveyt Gitmek için Gerekli Evraklar

Kuveyt seyahatleri için öncelikle elektronik vize onayın gelmiş olması gerekmektedir. Elektronik vize ile ülkeye giriş yapılabilmektedir. 

Kuveyt elektronik vizesi için evrakların asılarını uzmanlarımız göremediği için pasaportunuzun karşılıklı iki boş sayfası olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. 

Bunun yanında Kuveyt’e giriş yaparken pasaportunuzda İsrail vizesi veya İsrail’e giriş kaşesi bulunmaması gerekmektedir. Kuveyt’e giriş yaparken pasaport kontrolü sırasında geçerli vizeniz olsa dahi İsrail giriş veya vizeleri görülmesi durumunda sizleri ülkeye almama durumları mevcuttur.

Kuveyt E-Vize için Gerekli Evraklar

 •  Pasaport taraması (Renkli, seyahat dönüş itibariyle en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olan)
 •  Kimlik fotokopisi
 •  Varsa Otel Rezervasyonu
 •  Medeni Hal Bilgisi

Ülkeye girişlerde geçerli vizenin çıktısı, gidiş dönüş uçak biletleri, kalacak yer ve seyahati karşılayacak bütçeniz olduğunu kanıtlayan belgeleri görmek isteyebilirler. 

Kuveyt Turist Vizesi

Kuveyt turist vizesi turistik seyahatler için oldukça tercih edilen bir ülkedir. Turistik, ticari, çalışma amaçlı gibi birçok alanda Türkiye’den ve dünyadan birçok ziyaret alan bir ülkedir. Turistik amacıyla gitmek isteyen kişilerin elektronik vize almaları yeterlidir. 

Kuveyt Vize Nasıl Alınır?

Kuveyt vize başvurusu için hazırladığınız tüm evrakları yüksek çözünürlük yazıcınızdan veya telefonunuzda taratıp tarafımıza mail veya whatsapp numaralarımızdan ilemeniz yeterlidir. Başvuru için evraklarınızın uzmanlarımız tarafından kontrol edilir evraklarınız geçerli ve güncel ise başvurunuz işleme alınmaktadır. 

Eğer güncellenmesi gereken evrakınız varsa tarafınıza mutlaka bilgi verilmektedir. Kuveyt Vize İşlemleri online olarak başlatılır. Kuveyt Göçmen Büro tarafından işleme alınan vizeler için tüm bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Online başvuru formundaki bilgiler ülkeye girişlerde hatalı veya eksik görülmesi durumunda vizelerin iptali veya ülkeye alınmama durumu olabilir. 

Online başvuru yapıldıktan ortalama 24 saat ile 72 saat arasında sonuçlanma süresi vardır. Vizeler Göç İdaresinin inisiyatifinde olduğu için vizeler sonuçlanmadan uçak bileti alınmasını tavsiye etmemekteyiz.

Kuveyt E-Vize Başvurusu sonuçlandığı günden itibaren başlatılır ve 30 gün geçerli tek girişli olarak verilmektedir. 30 gün içerisinde Kuveyt E-Vize ile ülkeye giriş yapıldığında +90 gün uzatma hakkı tanınmıştır.

Kuveyt Vize Ücreti 2022

Kuveyt vize başvuruları ücretler 30 USD+ KDV’dir. Ödemeler TL ya döviz hesaplarımızdan USD olarak havale veya kredi kartlarınız ile mail order sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Kuveyt Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuveyt vize başvuruları online olarak tüm dünyanın erişebileceği web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Siteye üyelik oluşturmadan giriş yapılabilir ancak başvuru sonucu gelmesi için mail adresi verilir bu yüzden verilen mail adresinin güncel ve kullanılabilir olması gerekir çünkü vizeler mail olarak gelmektedir.

Başvuru formu tamamlandığında evrak yüklemesi gerekmektedir. Evrakların yüksek çözünürlükte ve okunaklı olması gerekmektedir. Bulanık, eksik, yırtık, yan gibi hatalardan kaynaklı başvuruların olumsuz gelme ihtimali oldukça yüksektir.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt vize başvuruları seyahat planı yapmadan önce alınması tavsiye edilmektedir. Vizeler ortalama 1-3 iş günü arasında sonuçlanır ancak isim benzerliği ya da daha önce gidip sorun yaşama gibi durumlarınız söz konusu ise mutlaka öncesinde başvuru işleme aldırmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Güvenlik soruşturmasına takılan başvuruların sonuçlanma süreleri Göç İdaresi inisiyatifindedir.

Kuveyt Vize Şartları

Kuveyt’e 51 ülke vatandaşı elektronik vize alabilme hakkında sahiptir. Kuveyt’e vizeden muaf olup kimlik ile girebilen Bahreyn, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ülkeleridir. Ülkeye girişte seyahat amacını kanıtlayan diğer belgeler ile giriş yapabilirler. Kuveyt’ girişleri vizeli veya direkt olarak yasaklı olan Afganistan, Etiyopya, İran, Irak, Pakistan, Suriye ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişleri yasaklanmıştır. 

Yabancılar için Kuveyt Vizesi

Türkiye’de oturumu olan veya geçici oturumu olan kişilere vize alınmaktadır. Seyahat etmek isteyen kişinin uyruğu Elektronik vize alabilecek ülkelerden olup olmadığı kontrol edilerek tarafımızdan vize alınabilmektedir.

Elektronik vize almaya uygunsa başvuru için hazırlanması gereken evrakları taratıp mail ortamında bizlere iletilmesi yeterli olacaktır. Elektronik olarak sonuçlanan vizenin çıktısı ile kolaylıkla seyahat edilmektedir. 

Kuveyt Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Kuveyt çalışma izni başvuruları için öncelikle Kuveyt’te anlaşma yapılan firma sponsorluğunda Kuveyt İçişleri Bakanlığından çalışma izni/vize onayı alınması gerekmektedir.  Sponsor olarak kurum 30 gün vizeyi kişinin pasaport fotokopisi alabilmektedir. Geçici 30 günlük vize ile ülkeye giriş yapıldığında vize süresi bitmeden Kuveyt Çalışma İzni ikamet izni alması gerekmektedir.

Kuveyt Evrak Tasdik İşlemleri

Kuveyt’e çalışmaya, diploma, aile birleşimi, eğitim, doğum gibi resmi dairelerde kullanılmak üzere Kuveyt’te geçerliğini koruyabilmesi için Türkiye’deki temsilciliklerden bu belgelerin onaylatılması gerekmektedir. Evrak tasdik işlemleri Visa Prove uzmanlarımız tarafından işleme alınır ve maksimum 3 iş gününde sonuçlandırılmaktadır.

Kuveyt vizesi ve Evrak tasdik işlemleri için konsolosluktan önce yapılması gereken işlemler ve ücretler hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button