Kuveyt Evrak Tasdik

kuveyt evrak tasdik

Kuveyt Evrak Tasdik

Kuveyt Evrak Tasdik işlemleri için gereken evraklar, başvuru için gerekli şartlar ve ücretler gibi aklınıza takılan tüm bilgilere sayfamızdan veya bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

Ülkelerin tasdik işlemleri için Visa Prove uzman kadrosu sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sayfamızı inceleyip aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaprove.com veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tasdik işlemleri evrakların farklı ülkelerde resmi olarak geçerli sayılabilmesi ülkenin temsilciliğinden tasdiklenmesi anlamına gelmektedir. Belgenin yasal olarak başka ülkelerde kullanılabilmesi için belirli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Temsilciğinde imza ve mührü ile belgenin gerçekliği kanıtlanmış olup diğer ülkedeki resmi makam ve kurumlar tarafından güvenliliği şüphe olmaksızın kabul edilmesini sağlamaktadır.

Kuveyt Evrak Tasdik İşlemi Nedir? 

Kuveyt ülkesi için yapılan evrak tasdik işlemleri Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından kategorilendirilmiştir. Evraklar içeriğinde bilgilere göre iki kategoriye ayrılır bunlar şahsi sayılabilecek evraklar ve ticari amaçlı evraklardır.

Bu farklılık neden var? Konsolosluktuk evrakları işleme alırken belgenin statüsüne göre işlem yapar ve ödemeler belgelerin yine statüsüne göre belirlenmektedir.

Kuveyt’te kullanılmak istenen kişisel evrakların tasdik işlemleri Kuveyt Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır.  Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde belgelerinizin taramalarını mail olarak iletip evrakınızın işlemleri için ödenmesi gereken harç ve süreler hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz.

 • Diploma
 • Evlenme Cüzdanı
 • Doğum Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Bekarlık Belgesi
 • Öğrenci Belgesi
 • Ehliyet
 • Sağlık Raporu

Yukarıda örnekleri iletilen evrakların statüsünde sayılabilecek tüm evraklar şahsi evrak olarak geçmektedir. Bu belgelerin asılları ve noter onaylı çevirileri ile Kuveyt Konsolosluğundan tasdik işlemleri yapabilirsiniz.

Tasdik işlemleri başlatmak için öncelikle sırasıyla birkaç işlem yapılması gerekmektedir. Konsolosluk evrak asıllarını direkt olarak kabul etmemektedir. Evrakların tasdik yapılabilmesi için Türkiye’deki resmî kurumlardan onaylatılması zorunludur.

Tasdik işlemleri için Türkçe dilindeki evraklar kabul edilmemektedir. Evrakların konsolosluk tarafından tasdik yapılabilmesi ve Kuveyt’te kullanılabilmesi için çeviri yapılması gerekmektedir. Bazı resmî belgeler çok dilli hazırlandığı için çeviri gerekli değildir ancak yine de resmi onay gereklidir.

Şahsi İşlemler Nasıl Başlatılır?

 1. Tasdik yapılacak evrakın aslı tarafımıza iletilir,
 2. Noter onaylı yeminli tercüman işlemi yapılır (Kurumumuzdan yaptırabilirsiniz.)
 3. Çevirisi tamamlanan evrak İstanbul/ Ankara Valiliği tarafından onaylatılır,
 4. İstanbul veya Ankara dışındaki illerde yapılan noter onaylı çevirilerin kendi illerindeki Valilikten onaylatması zorunludur. İl dışı valilik onayı olan belgelerin yine İstanbul veya Ankara Valilikten tarafımızdan onaylatılmaktadır.
 5. Çeviri ve resmi kurum onayları tamamlandıktan sonraki ilk iş günü evrak Konsolosluk için vekalet vermeniz veya şahsen gelmenize gerek kalmadan tarafımızdan işleme alınmaktadır.
 6. Tasdik işlemleri öğleden önce 09:30-11.00 arasında kabul edilir ve aynı gün sonuçlandırılmaktadır. (Sonuçlanma süreleri Konsolosluk inisiyatifinde olup imza yetkilisi olmaması durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.)
 7. Tasdik işlemi tamamlanan evraklarınızı ofislerimiz teslim alabilir veya tarafınıza kargo/kurye yoluyla gönderim yapılabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti ile Kuveyt Devleti arasındaki ticari iş birlikleri için evrakların iki ülke arasında resmi onayların yapılması için ilgili ülkenin temsilciliklerinden onaylatılması gerekmektedir. Bu işlemler ürün gönderme, satın alma, sözleşmeler gibi tüm ticari işlemlerin geçerli sayılabilmesi için onaylatılması anlamına gelmektedir.

 • Menşei Şahadetnamesi,
 • Fatura (İnvoice),
 • Yetki Belgesi
 • Satış sertifikaları
 • Şirket evrakları,
 • Sözleşme,
 • Üretim Belgesi

Yukarıda görebileceğiniz üzere benzeri tüm evrakların işlemleri Konsolosluk tarafından ticari evrak statüsünde değerlendirilip tasdiklenmektedir.

Konsolosluklar Türkiye’den alınan herhangi bir belgenin direkt tasdikini yapmamaktadır. Evrakların belirli işlemlerden geçmesi ve güvenilirliği Türkiye’deki resmî kurumlardan tarafından onaylatılması gerekmektedir. Ticari statüdeki evrakların Valilik tarafından onaylatılabilmesi için Noter onaylı Yeminli Tercümanlıktan tercüme edilmesi gerekmektedir. Tercüme işlemlerinden sonra firmanın bağlı olduğu Ticaret Odasından evrakın onaylatılması ardından Valilik onaylamaktadır.

Ticari İşlemler Nasıl Yapılır?

 1. Tasdik yapılacak evrakın aslı tarafımıza iletilir,
 2. Noter onaylı yeminli tercüman işlemi yapılır (Kurumumuzdan yaptırabilirsiniz.)
 3. Çevirisi tamamlanan evrak bağlı olduğu Ticaret Odasından ve İstanbul/ Ankara Valiliği tarafından onaylatılır,
 4. İstanbul veya Ankara dışındaki illerde yapılan noter onaylı çevirilerin kendi illerindeki Valilikten ve bağlı oldukları Ticaret Odasından onaylatması zorunludur. İl dışı valilik onayı olan belgelerin yine İstanbul veya Ankara Valilikten tarafımızdan onaylatılmaktadır.
 5. Çeviri ve resmi kurum onayları tamamlandıktan sonraki ilk iş günü evrak Konsolosluk için vekalet vermeniz veya şahsen gelmenize gerek kalmadan tarafımızdan işleme alınmaktadır.
 6. Tasdik işlemleri öğleden önce 09:30-11.00 arasında kabul edilir ve aynı gün sonuçlandırılmaktadır. (Sonuçlanma süreleri Konsolosluk inisiyatifinde olup imza yetkilisi olmaması durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.)
 7. Tasdik işlemi tamamlanan evraklarınızı ofislerimiz teslim alabilir veya tarafınıza kargo/kurye yoluyla gönderim yapılabilmektedir.

Kuveyt Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

Kuveyt Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri hafta içi öğleden önce başvuruları kabul etmektedir. Tasdik işlemleri belgelerin içeriği sayfa sayısına ve sayfaların devamlılık durumuna göre belirli işlemler uygulanmaktadır. Eğer evraklar birden fazla sayfa ve farklı bilgiler içeriyorsa her sayfa için ayrı ücret alınmaktadır.

Sayfalar birbirinin devam niteliğinde (Sözleşme gibi) ise noter onaylı çeviri yaptırılırken tek kulak olarak yaptırıp tek sayfa işlem ücreti ödenebilir.

Kuveyt Evrak Tasdik Harç Ücretleri 

Kuveyt Başkonsolosluğu evrakları ticari veya şahsi evraklar olarak iki statüde incelediği için ücret ödemeleri de evrakların statüsüne göre belirlenmektedir. Ödenmesi gereken miktarlar başvuru günü TL olarak Konsolosluğun hesabına yatırılmalıdır.

Ödeme yapılabilmesi için öncelikle konsolosluğun evrakların kontrol etmesi ve ödeme için fiyat bilgisi vermesi gerekmektedir. Konsolosluktan onay alınmadan ödenen harçların iadesi yapılmamaktadır.

Kuveyt Evrak Tasdik Harçlar:

 • Ticari Evraklar Sayfa Başı: 200 $,
 • Şahsi Evraklar Sayfa Başı: 120 $.

Kuveyt Evrak Tasdik Kaç Günde Çıkar?

Tasdik işlemleri direkt olarak konsolosluktan randevu alınmasına, şahsen gelmenize veya vekalet bile vermenize gerek kalmadan tarafımızdan yapılmaktadır. Tasdik işlemleri öğleden önce yapılır ve aynı gün sonuçlandırıp teslim edilmektedir. Ancak konsolosluk işlemleri için imza yetkilisi olmaması durumunda tasdik işlemleri tamamlamadığı için evrak teslim edilememektedir.

Tasdik işlemleri normal şartlarda aynı gün, konsolosluğun inisiyatifinde bazı durumlarda 3 iş gününe kadar sonuçlanmaktadır.

Kuveyt Evrak Tasdik İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasdik işlemleri için öncelikle evrakların çeviri dili önemlidir. Arapça, İngilizce olarak çeviri yapılabilir ancak Arapça çevirilerde en ufak harf hatasının tasdik olan belgenizin geçersiz sayılabilmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı İngilizce noter onaylı çeviri yapılması tavsiye edilmektedir.

Tasdik işlemlerini başlatmak için uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde, evrakınızın statüsü, çeviri işlemleri için bilgilendirme, ödenmesi gereken harçlar, çıkış süresi, valilik onayı, ticari odası onayı gibi tüm süreç hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Kuveyt Evrak Tasdik işlemlerinizi tarafımızdan işleme aldırabilirsiniz.

kuveyt evrak tasdik

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button