Kuveyt E-Vize

Kuveyt E-Vize almak için hazırlanması gereken evraklar, başvuru için gerekli şartlar ve ücretler gibi vize için gereken tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kuveyt vize işlemleri için Visa Prove uzman kadrosu sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sayfamızı inceleyip aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaprove.com veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

kuveyt e-vize

Kuveyt E-Vize

Kuveyt’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin ülkeye girişten önce Kuveyt Göç İdaresi onaylı elektronik vize almaları gerekmektedir.  Kuveyt’e E-Vize var mı? Kuveyt vizesi hemen çıkıyor mu? Kuveyt Vize İstiyor mu?  gibi tüm sorularınızı cevabını bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Kuveyt seyahatleri için yaklaşık 51 ülke vatandaşına elektronik vize uygulaması ile kolaylıkla vize alma imkânı getirilmiştir. Elektronik vizeler için online olarak gönderilen evraklarla başvuru işleme alınır ve ortalama 3 iş gününde sonuçlanır.

Kuveyt Vizesi

Turistik seyahatler için tercih edilen Arap ülkelerinden biridir, ülke dünyanın en zengin ülkelerinden sayılabilecek milli gelire sahiptir. Ülkede alışveriş, çöl iklimi,     son dönemlerde sportif etkinliklerde ev sahipliği yaptığı için oldukça fazla ziyaretçi almaya başlamıştır. Kuveyt’e seyahat etmek isteyen Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Kuveyt vizesi online olarak kolaylıkla alabileceğiniz, ülkeye giriş yaparken çıktısını aldığınız vizenizi ve seyahat amacınızı kanıtlayan diğer belgeleri sunarak giriş yapabileceğiniz bir ülkedir.

Kuveyt vizesi sonuçlandığı tarih itibariyle başlatılır ve 30 gün geçerlilik süresi vardır. 30 gün içerisinde ülkeye tek sefer giriş yapabilirsiniz ve giriş yapıldığında ülkede +90 gün daha kalma hakkınız mevcuttur.

Kuveyt Vize Nasıl Alınır?

Kuveyt vizesine başvuru yapmak için öncelikle seyahat amacınızı Visa Prove uzmanlarımız ile paylaşarak uygun kategoride vize almak için vize türünüzü belirleyebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisi için hazırlanması gereken evrakları mail ortamında talep edebilirsiniz. Başvuru için hazırlanan gerekli evrakların tamamı scan olarak tarafımıza iletmeniz başvuru işlemlerini başlatmanız için yeterli ilk adım olacaktır.

Turistik amaçlı seyahatler için online olarak alınabilen elektronik Kuveyt Turist Vizesi için hazırlanan evraklar tarafımıza iletildiğinde evraklar kontrol edilir. Evraklarda güncellenmesi gereken, hatalı, eksik veya net okunaklı olmayan belge var ise tarafınıza bilgi verilir.

Evrakların net, okunaklı olarak taratılmış olması önemlidir. Kuveyt vizesi için evraklar tarama olarak başvuru formu tamamlanıp sisteme yüklenmektedir. Bulanık veya hatalı olan belgeler ile başvuru vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
Başvuru işleme aldıktan sonra ortalama 1/3 iş gününde sonuçlanmaktadır bu süre zarfında başvurunuz Kuveyt Göç İdaresi tarafından değerlendirip karar verilmektedir. Türkiye’deki temsilciliklerin vize işlemi yapmadığı için tek muhatabınız Kuveyt Göç İdaresi olmaktadır. Resmî kurumlara ulaşmanız zor olabileceğinden ötürü başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması vizenin sonucu için oldukça önemlidir.

Kuveyt E-Vize için Gerekli Evraklar

E-vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar turistik olarak seyahat edildiği için kişisel evrakların yanında varsa otel rezervasyonu gerekmektedir. Vize için zorunlu olmasa bile ülkeye girişlerde gidiş dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu, seyahati karşılayacak bakiyeyi göstermeniz gerekmektedir.

 • Pasaport (Renkli olarak, planlanan seyahat dönüş itibariyle en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 • Kimlik Fotokopisi (Medeni hal yazmıyorsa medeni hal bilgisi)
 • Var ise Otel Rezervasyonu, Uçak rezervasyonu

Kuveyt E-Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuveyt vize başvurusu Kuveyt Hükümetinin Göç İdaresine bağlı sistem üzerinden tüm dünyanın aynı anda başvuru yaptığı panel üzerinden işleme alınmaktadır. Sisteme kayıt olmadan başvuru yapılabilmektedir.

Başvurunun takibi için başvuru numarası verilir ve sonucu verilen mail adresine gönderilmektedir.

Online olarak işleme alınan başvuru formu tamamladığında kişisel evrakların sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Kuveyt vizesi en kolay alınan vize türlerinden ancak en kolay ret yine Kuveyt vizesinden alınmaktadır. En ufak hatalarda maalesef olumsuz dönüş yaptıklarını belirtmek isteriz.

Kuveyt E-Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt vizeleri genellikle 1/3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır ancak nihai karar Kuveyt Göç İdaresi tarafından verildiği için resmî tatiller, ülkenin resmi bayramlar iş gününde sayılmamaktadır. Sonuçlanma süreleri net olarak belli olmayıp kişilere göre de farklılık gösterebilmektedir.

Vize sonuçlanmadan uçak bileti veya otel rezervasyonu yaptırılmaması tavsiye edilir. Vize 30 gün geçerli olduğu için planlanan seyahatten en geç 3 iş günü öncesinden vizeniz almanızı tavsiye etmekteyiz.

Kuveyt E-Vize Başvurusu online olarak Visa Prove uzmanları tarafından işleme alınır ve sonuçlandığında tarafınıza mail ortamın iletilmektedir. Başvuru yapılabilmesi için hazırladığınız evrakların mail veya Whatsapp üzerinden bizlere ulaştırmanız yeterlidir.

Kuveyt E-Vize Başvuru Formu

Kuveyt E-Vize başvuru formu 8 bölümden oluşan, kalacağınız yer, kişisel bilgileriniz, seyahat amacı, pasaport bilgilerinin detaylı olarak doldurulduğu online başvuru formudur. Form tüm bilgelerinizi tamamladıktan kredi kartı bilgilerinizi ve pasaport, aşı kartı gibi bazı kişisel evrakların yüklenmesi gerekmektedir.

Başvuru formlarını sizlerden aldığımız bilgilere ve evraklara dayanarak detaylıca inceledikten sonra eksik veya güncellenmesi gereken belgeniz yok ise işleme alınmaktadır.

Eksik bilgi veya hatalı belgeler ile yapılan başvurular maalesef olumsuz sonuçlanmaktadır.

Kuveyt Vize Ücreti 2023

Kuveyt vize başvuruları için vize bedeli harcı Türk vatandaşları için ödenmemektedir. Kuveyt vizesi alabilmeniz için uzmanlarımızdan yardım aldığınızda tüm evrakları mail olarak iletmeniz yeterli olacaktır. Visa Prove Kuveyt elektronik vize başvurusu için sadece danışmanlık ücreti talep etmektedir.

 • Kuveyt Vize İşlem Bedeli: 30 USD+ KDV’dir.

Kuveyt E-Vize Şartları

Kuveyt’e seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport asılları kendilerine olacağı için bazı kontrolleri kendilerinin yapmaları gerekmektedir.

Pasaport en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir, ayrıca pasaportta yırtık, ıslanmış veya delinmiş olarak geçersiz sayılabilecek kusurların olmaması gerekmektedir.

Bunların yanında Kuveyt’e giriş yaparken pasaportunuzun İsrail kaşesi veya daha önceden alınmış İsrail vizesi varsa geçerli vizeniz olsa dahi sizi ülkeye almamaktadırlar.

Kuveyt vizesi 30 günlük tek girişli olarak verilmektedir. 30 gün geçerlilik süresince istediğiniz zaman ülkeye giriş yapabilirsiniz ayrıca ülkeye giriş yapınca +90 gün daha ülkede kalma hakkınız bulunmaktadır.

Yabancılar için Kuveyt E-Vizesi

Kuveyt Vize İşlemleri 51 ülke vatandaşına online olarak verilen elektronik vize türüdür. Vize başvurusu yapılacak pasaportun elektronik vizeye uygunluğu kontrol edildikten sonra işleme alınabilmektedir.

Elektronik vize almaya uygunsa başvuru için hazırlanması gereken evrakları taratıp mail ortamında bizlere iletilmesi yeterlidir. Elektronik olarak sonuçlanan vizenin çıktısı ve seyahat için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kolaylıkla seyahat edilmektedir.

Kuveyt E-Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

kuveyt e-vize

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button