Burundi Turistik Vize

burundi turistik vize

Burundi Turistik Vize

Burundi Cumhuriyeti, Doğu Afrika ile Afrika büyük Gölleri arasında, ekvatoral iklime sahip bir Afrika ülkesidir. Burundi turistik vize almak isteyen yolcularımızın kişilerin seyahatlerinden ortalama 15 gün öncesinden işlemleri başlatmaları gerekmektedir.

Burundi’ye seyahat etmek etmeyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. 

Burundi Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti bulunmadığı için tüm pasaport türlerine vize uygulanmaktadır.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda, Burundi turistik vize nasıl alınır? Başvuru için hangi şartların sağlanması gereklidir? Başvuru için evraklar ve harç miktarları nedir? Gibi aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Burundi Turistik Vize Nasıl Alınır?

Turistik vize başvuruları için öncelikle seyahat amacına uygun olarak evrakların hazırlanması gerekmektedir. Turistik vizelerde genellikle satın alınmış tur veya bireysel olarak otel rezervasyonu sunularak alınabilmektedir. Başvuru için hazırlanan evrakların asıllarını kurumumuz kargo/kurye veya şahsen teslim edildiğinde evraklarınız incelenmektedir. 

Başvuru için evrakların kontrolü sağlanır, güncellenmesi veya eksik belge var ise tarafınıza bilgi verilerek dosya başvuruya hazır hale getirilmektedir. 

Burundi vize başvuruları için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu olmadığı için tüm işlemleri Visa Prove temsilcilerimiz sizin adınıza tamamlamaktadır.

Burundi Turistik Vize Başvuru Evrakları

Turistik vize başvuruları için öncelikle seyahat amacına uygun hazırlanması gereken evrakları kişiye özel hazırlanan evrak listelerimiz tarafınıza mail veya Whatsapp ortamında iletilmektedir. 

Burundi turistik vize başvuruları için standart gerekli evraklar:

 1. Pasaport (En az 6 ay geçerli süresi olmalıdır)
 2. 2 Adet güncel biyometrik fotoğraf
 3. Vize talep dilekçesi (Seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafların kimin tarafından karşılanacağına dair İngilizce niyet mektubu)
 4. Otel ve uçak rezervasyonu veya satın alınmış tur programı
 5. Sarı Humma aşı kartı

Burundi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Burundi vize başvuruları Türkiye’deki tek yetkili makam olan Ankara Burundi Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır. Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Tüm başvuru işlemlerinizi sizin adınıza Visa Prove temsilcileriniz tamamlamaktadır.

Burundi Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda kişilerin görüşmeye/ mülakata çağırma inisiyatifine sahiptir.

Başvurular hafta içi öğleden önce saat 10:00 ile 16:00 arasında kabul edilmektedir. Sonuçlanan vize başvuruları yine hafta içi 13:00 ile 16:00 arasında teslim edilmektedir.

Burundi Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, kişilerin ilgili temsilciliğe kendilerini seyahat amacını ve kişisel bilgilerinin detaylı olarak sunulduğu belgedir. Başvuru formundaki bilgiler büyük harfe, İngilizce olarak doldurulması gereklidir. 

Başvuru formu Burundi vizesi için 2 adet olarak çıktı alınması gereklidir. Formlarda kişilerin seyahat amacı, seyahat tarihleri ve kişisel bilgilerin eksiksiz ve güncel olarak doldurulması önemlidir. Elçilik gerekli gördüğü durumlarda kişileri arayabilir veya ek evrak talebinde bulunmak için mail iletebilmektedir. 

Başvuru formunda yazılan bilgiler ile dosyadaki evrakları tutarlı olması önemlidir. 

Burundi Turistik Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Burundi turistik vizelerde, ödenmesi gereken Burundi vize harcı büyükelçilik tarafından Burundi hükümeti adına alınmaktadır. Ödemeler döviz olarak randevu günü nakit ödenmektedir. Ödenmesi gereken harçlar vize türüne göre değişiklik gösterebilir. 

Burundi vizeleri tek girişli veya çok girişli olarak talep edilebilir ancak giriş sayıları, ücretleri etkilememektedir.

Her şey dahil Burundi vize ücret 150$+ KDV olarak belirlenmiştir.

Burundi Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Burundi Büyükelçiliği turistik başvuruları işleme alındıktan sonra ortalama 15 günde sonuçlanmaktadır. Seyahat planı yapmadan önce ve Ankara il dışından başvuru yapacak yolcularımızın kargo süreleri, Burundi Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti resmî tatilleri göz önünde bulundurarak işlemleri başlatması tavsiye edilmektedir.

Sonuçlanma süreleri Büyükelçiliğin inisiyatifinde olduğu için değişiklik gösterebilmektedir.

Yabancılar Burundi’ye Turistik Vize Alabilir mi?

Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşların, seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evraklar ve ikamet izni fotokopisiyle başvuruları işleme alınmaktadır. 

Türk vatandaşlarının randevu günü şahsen gelinmeleri zorunlu tutulmamıştır. Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu kişilerin vatandaşlıklarına göre Büyükelçiliğin kişileri şahsen görüşmeye çağırma yetkisi mevcuttur.

Burundi Turistik Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Burundi turistik vize başvuruları değerlendirmeleri Burundi Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır başvuru için kişilerin şahsen gelinmesi zorunlu tutulmamıştır ancak gerekli durumlarda büyükelçilik mülakat yapma yetkisine sahip olduğu bilinmelidir.

Ankara dışından başvuru yapacak kişilerin kargo sürelerini de başvuru süresine eklemeleri gerekmektedir. 

Başvuruların sonuçlanma süreleri ortalama 15 günde sonuçlanır ancak bu süreler büyükelçiliğin inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Seyahat planlamadan ortalama 1 ay öncesinden vize başvurusu için harekete geçilmesi tavsiye edilir.

Burundi Turistik Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Vize başvuruları için genellikle hiçbir konsolosluk gerekli görmediği sürece otel veya uçak bileti satın alınmasını tavsiye etmemektedir. 

Vizelerin sonuçlanma süreleri ve verilecek vize kararı Büyükelçiliğin inisiyatifinde olduğu için satın alınmış biletler bu kararı etkilememektedir. 

Burundi turistik seyahatleri için aşağıdaki ülke vatandaşları vizeden muaftır:

 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti,
 • Ruanda,
 • Uganda,
 • Tanzanya,
 • Kenya.

Burundi turistik vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar, ücretler, vize hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

burundi turistik vize i̇letişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button