Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi
Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’deki yetkili temsilciliklerinden vize onayı almaları gerekmektedir. Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları yapacakları seyahatler için Burkina Faso vizesi almaları gereklidir. 

Diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişiler resmi ziyaretleri için 90 güne kadar vize muafiyeti uygulanmaktadır.

Burkina Faso Vizesi Nasıl Alınır?

Burkina Faso vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun olarak vize kategorisi belirlenmelidir. Doğru vize kategorisinde vize başvurusunda bulunmak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için oldukça önemlidir. 

Seyahat amacına uygun olarak hazırlanan dosyalar incelediğinde tüm evrakların uygun ve eksiksiz olması gerekmektedir. 

Vize türleri seyahat amacına uygun olarak 3 kategoride alınabilmektedir. Bu kategorilerden sizlere uygun olanı ayrıca sizin çalışma durumunuza uygun olarak hazırlanması gereken evraklar belirlenir.

Başvuru için hazırlanan evrakları asıllar Visa Prove şubelerimize teslim edildiğinde Ankara Burkina Faso Büyükelçiliğinden randevu alınıp başvuru işleme aldırılmaktadır. Vize başvuru işlemleri için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir tüm işlemler Visa Prove uzmanları tarafından sizin adınıza tamamlanmaktadır.

Burkina Faso Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Başvuru için vize türü ve kişilerin çalışma durumlarına uygun olarak kişiye özel hazırladığımız evrak listeleri tarafınıza mail ortamında veya Whatsapp üzerinden iletilmektedir.

Burkina Faso Vize Başvuru Evrakları

Vize başvuru işlemleri için hazırlanması gereken evraklar seyahat türüne göre değişebilir genel hatları ile hazırlanması gereken evrakları inceleyelim:

 1. Pasaport (Seyahat dönüş itibariyle en az altı ay geçerliliği ve karşılıklı iki boş sayfası olan) ve renkli fotokopisi
 2. 2 Adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
 3. Vize talep dilekçesi
 4. Başvuru formu
 5. Otel rezervasyonu
 6. Davet mektubu
 7. Sarı Humma aşı kartı (Aslı seyahat ederken yanınızda olmalı.)
 8. Yabancı uyruklu kişiler için oturum kartı fotokopisi

Vize başvuru işlemleri için konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir.

Burkina Faso Vize Türleri Nelerdir?

Burkina Faso başvuru işlemleri için seyahat amacınıza uygun olarak vize türünüzü Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde sizler için en uygun vize türü belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Burkina Faso vizeleri seyahat süresi ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. Bu süreler seyahat amacına uygun olarak evraklar hazırlanıp alınabilmektedir.

 • 3 Aylık, Tek Girişli Turistik Vize
 • 3 Aylık, Tek Girişli Ticari Vize
 • 3 Aylık, Çok Girişli Ticari Vize
 • 1 Yıllık, Çok Girişli Ticari Vize

Burkina Faso Turistik Vizesi

Burkina Faso’ya turistik seyahat amacıyla gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği vize türüdür. Bu vize için otel rezervasyonu, uçak rezervasyonu sunulması gerekmektedir.

Burkina Faso Ticari Vizesi

Ticari iş görüşmeleri, toplantılar ve fuar gibi iş amaçlı tüm seyahat türleri için Burkina Faso ticari vizesi alınması gereklidir. Ticari vize başvuruları için karşı firma ya da kurumdan davet mektubu alınması gerekmektedir.

Burkina Faso Çalışma Vizesi

Burkina Faso’ya çalışma, proje amacıyla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Burkina Faso’daki firma ve çalışma bakanlığından çalışma izni belgesi ve iş sözleşmesi gelmiş olması gerekmektedir. Sözleşmeler ve bakanlık onayı alındıktan sonra Ankara Burkina Faso Büyükelçiliğinden çalışma vizesi başvurusu yapılmaktadır.

Burkina Faso Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Akraba, arkadaş ziyaretleri için Burkina Faso’dan davetiye temin edilerek başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Başvuru için kişilerin şahsen gelmelerine gerek kalmadan davetiye dışındaki diğer kişisel evraklar ile başvuru işleme alınır ve ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu

Başvuru formları konsoloslukların dosyanın akıbetine karar verebilmek için ve başvuru yapacak kişiyi tanımak için ilk baktığı belgedir. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve güncel olması önemlidir. 

İletişim bilgileri, davet eden firma, kalınacak yer, pasaport numarası ve diğer tüm kişilerin bilgilerin eksiksiz olarak İngilizce doldurulması gerekmektedir. 

Alınacak vize türü ve giriş sayısı formda belirtilen yerlere yazılarak ödenmesi gereken harç miktarı buna bağlı olarak belirlenmektedir. 

Başvuru formu tek sayfadan oluşan PDF üzerinden doldurulmaktadır. Başvuru formunda yazan bilgilerin tümü başvuru için hazırlanan evraklar ile uyumlu olması gerekmektedir. 

Burkina Faso Vize Ücreti 2023

Vize başvuru işlemleri için seyahat amacı ve süresine göre belirlenen dosyanın harç ödemeleri Ankara Burkina Faso Büyükelçiliğinden nakit ve TL olarak yapılmaktadır. Ödemeleri başvuru işleme alındığından Elçilik tarafından dosyayı inceler ve eksik veya güncellenmesi gereken belge yoksa harç ödemesi tarafımızdan yapılmaktadır. 

Başvuru için ödenmesi gereken harçlar sürekli olarak güncellenmekte olup başvurudan önce mutlaka teyit alınması gerekmektedir.

 • 3 Aylık, Tek Girişli Turistik Vize 1020 TL,
 • 3 Aylık, Tek Girişli Ticari Vize 1020 TL,
 • 3 Aylık, Çok Girişli Ticari Vize 1350 TL
 • 1 Yıllık, Çok Girişli Ticari Vize 1950 TL

Başvuru için Visa Prove sizin adınıza tüm işlemleri tamamlamada yetkili aracı kurumdur. Tüm işlemleri için danışmanlık ücreti 40 €+ KDV’dir..

Burkina Faso Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyen kişiler, elektronik vize veya kapı vizesi bulunmadığı için direkt olarak pasaporta basılı standart vize almak durumundadır. Burkina Faso başvuruları Türkiye’den Ankara Büyükelçiliği tarafından direkt olarak alınmaktadır. Başvuru için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir tüm işlemleri kurumumuz tarafından tamamlanmaktadır.

Başvuru günü evrakların eksiksiz ve güncel olarak sunulması önemlidir, eksik olan belgeler ile başvuru kabul edilmemektedir.

Başvurular hafta içi her gün 09:30 ve 11:30 arasında kabul edilmektedir. Bu saatler dışında başvuru alınmamaktadır.

Sonuçlanan vizeleri 3 iş günü sonrasında öğleden sonra 13:30 ve 15:30 arasında teslim edilmektedir.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru işlemleri direkt olarak konsolosluktan yapılıp başvurudan sonra ortalama 3 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Bu sürelere Burkina Faso ve Türkiye’deki resmî tatilleri dahil değildir.

Vize başvurularının sonuçlandırma süreleri tamamen Büyükelçiliğin inisiyatifinde olup süreler değişiklik gösterebilmektedir.

Burkina Faso Seyahat Etmek için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burkina Faso vizesi başvuru ve seyahatleri için vize işlemleri tamamlandıktan sonra seyahat ederken sınır birliklerinde aşı kartlarının aslı istenmektedir. 

Sağlık Bakanlık Bakanlığı önerilerince seyahat etmeden önce Sarı humma zorunlu olarak onun dışında Hepatit A, Çocuk felci aşısı, Tetanoz aşılarının yapılması tavsiye edilir. 

Uluslararası aşı kartının aslı seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir.

Burkina Faso vizesi hakkında detaylı bilgi ve başvuru işlemleri başlamak için bizlere ulaşabilirsiniz.

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button