Burkina Faso Turistik Vize

burkina faso turistik vize

Burkina Faso Turistik Vize

Burkina Faso’ya turistik seyahat, tur programı veya bireysel geziler için seyahat etmek isteyen Diplomatik pasaport (Siyah) sahipleri hariç Türk vatandaşlarının ilgili temsilcilikten Burkina Faso turistik vize almaları gereklidir.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda, Burkina Faso vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar, 2023 güncel vize harç bilgileri ve vize süreleri aklınıza takılan tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız. 

Burkina Faso Turistik Vize Nasıl Alınır?

Başvuru işlemleri, kişilerin seyahat amacı ve çalışma pozisyonuna uygun olarak hazırlanması gereken evraklar tarafınıza mail ortamında iletilmektedir. Burkina Faso vize başvuruları için hazırlanan evrakların asıllarını ofislerimize şahsen veya kargo/ kurye yolu ile teslim edebilirsiniz. 

Turistik vize başvuruların seyahat süresi ve giriş sayısına bağlı olarak 3 kategoriden alınabilir. Tercih edilen vize türüne uygun olarak hazırlanması gereken evraklar ve ödenmesi gereken harç miktarı belirlenmektedir.

Evrakların eksiksiz ve güncel olarak Türkiye’deki vize işlemleri için tek yetkili resmi kurum Ankara Burkina Faso Büyükelçiliğine sunulur. Vize başvurularınız şahsen gelinmesine gerek kalmadan tüm işlemler Visa Prove uzmanları tarafından başlatılır ve sonuçlandığında teslim alınıp yine tarafınıza ulaştırılmaktadır. 

Burkina Faso Turistik Vize Başvuru Evrakları

Başvuru günü evrakların eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Eksik veya hatalı belgeler ile başvuru kabul edilmemektedir. Fotokopi çekilmesi gereken evrakların öncesinden çekilmiş olması önemlidir. Başvuru işleme alırken elçilik tarafından fotokopi çekilmemektedir.

Turistik vize başvuru evraklar:

 1. Pasaport (Seyahat dönüş itibariyle en az altı ay geçerliliği ve karşılıklı iki boş sayfası olan) ve renkli fotokopisi
 2. 2 Adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
 3. Vize talep dilekçesi
 4. Başvuru formu
 5. Otel rezervasyonu
 6. Sarı Humma aşı kartı  (Aslı ve fotokopisi)
 7. Yabancı uyruklu kişiler için oturum kartı fotokopisi

Başvuru için hazırlanası gereken evraklar dışında Elçilik gerekli gördüğü durumlar ek evrak talebinde bulunma hakkında sahiptir.

Burkina Faso Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

Burkina Faso’ya seyahatleri için kişilerin tercihlerine göre farklı alternatiflerde vize alınabilmesi mümkündür. Uzun bir tatil planladıysanız veya Afrika bölgesini dolaşıp tekrar Burkina Faso’ya giriş yapmanız gerekiyorsa sizlere en uygun vize türü için Visa Prove uzmanlarımız ile görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burkina Faso Vize Süreleri:

 1. 3 Aylık, Tek Girişli Turistik Vize
 2. 3 Aylık, Çok Girişli Turistik Vize
 3. 1 Yıllık, Çok Girişli Turistik Vize

Vize türleri, giriş sayısı ve süresine göre tercih edilebilir. Seyahat amacına ve kişilerin ihtiyaç durumuna göre başvuru yapılır ancak nihai karar Büyükelçilik tarafından verilmektedir.

Burkina Faso Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen kişilerin için Burkina Faso sınır birliklerinde kapı vizesi veya öncesinde elektronik vize uygulaması bulunmadığı için tüm başvurular direkt olarak ilgili temsilcilikten işleme alınmaktadır.
Burkina Faso vize başvuruları Türkiye’deki vize işlemleri için yetkili resmi makam olan Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. 

Başvurular hafta içi her gün 09:30-11:30 arasında kabul edilmektedir. Bu saatler dışında başvuru yapmak isteyen kişilerin başvurular işleme alınmamaktadır. 

Başvurular işleme alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Sonuçlanan vizeler yine hafta içi öğleden sonra 13:30 15:30 saatleri aralığında teslim edilmektedir. 

Burkina Faso vize başvuruları için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. İl dışından başvuru yapacak kişilerin kargo süreleri göz önünde bulundurarak seyahat planı yapılması tavsiye edilmektedir. Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı olmadan tüm işlemler tarafımızdan sizin adınıza tamamlanmaktadır. 

Burkina Faso Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, kişilerin seyahat amacı iş hayatı ve kişisel bilgileri içerdiği için çok dikkatli doldurması gerekmektedir. Başvuru formundaki bilgiler büyük harfle eksiksiz, okunaklı ve güncel olarak doldurulması gereklidir.

Başvuru formlarında diğer bir dikkat edilecek husus, imza atılması için ayrılan bölüm içerisinde atılan imzanın taşmaması gerektiğidir. 

Başvuru formlarında statünüzü değil mesleğinizi yazılması gereklidir. (Sadece yönetici, müdür, işveren, şirket sahibi, director, manager, staff gibi ünvanlar kabul edilememektedir.)

Burkina Faso Turistik Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Burkina Faso turistik vize harçları, büyükelçilik tarafından vize süresi ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. Tercih edilen vize süresi ve giriş sayısına göre ödenmesi gereken harçlar:

 1. 3 Aylık, Tek Girişli Ticari Vize 1020 TL,
 2. 3 Aylık, Çok Girişli Ticari Vize 1350 TL
 3. 1 Yıllık, Çok Girişli Ticari Vize 1950 TL

Başvuru için Visa Prove sizin adınıza tüm işlemleri tamamlamada yetkili aracı kurumdur. Tüm işlemler için danışmanlık ücreti 40 €+ KDV’dir.

Burkina Faso Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso Turistik vize başvuruları, Büyükelçiliğin resmî tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî tatilleri göz önünde bulundurularak ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. 

Pasaport teslim saati hafta içi 13:30- 15:30 saatleri aralığında yapılmaktadır. Ankara il dışında başvuru yapacak kişilerin Ankara’ya şahsen gelmelerine gerek olmadan direkt olarak Visa Prove aracılığıyla başvurularını işleme aldırabilmektedir. Elçilikler kargo yoluyla başvuru kabul etmediği için dosyaların elden teslim edilmesi gereklidir.

Yabancılar Burkina Faso’ya Turistik Vize Alabilir mi?

Türkiye’de ikamet izni olan ve vize alması gereken yabancı uyruklu vatandaşların Burkina Faso’ya turistik amaçlı seyahatleri için vize başvuruları yapılmaktadır. Türkiye’de yabancı uyruklu statüsünde olduğu için Türk vatandaşlarından farklı olarak evrak, ücret ve sonuçlanma süreleri Elçiliğin inisiyatifine göre farklılık göstermektedir. Visa Prove olarak tüm vize süreci için danışmanlık vermekteyiz.

Burkina Faso Turistik Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru günü evrakların eksiksiz ve güncel olması önemlidir. Eksik evrakla başvuru kabul edilmemektedir. Randevu esnasında eksik fotokopi eksik çıkması durumunda dahi elçilik tarafından kopya çekilemediği için başvuru iptal edilip işleme alınmamaktadır.

Belirtilen başvuru saatleri dışında başvuru kabulü ya da pasaport teslimi kesinlikle yapılmamaktadır. Seyahat tarihini, resmî tatilleri ve kargo süresini hesaba katara planlamak oldukça önemlidir.

Burkina Faso Turistik Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Turistik vize başvuruları için otel veya uçak bileti satın alınması zorunlu değildir. Başvuru için rezervasyon gösterilmesi yeterli olacaktır. Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınması tavsiye edilmemektedir. Sonuçlanma süreleri ve vize onay için nihai karar Burkina Faso Büyükelçiliği inisiyatifinde olduğu unutulmamalıdır.

Burkina Faso turistik vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

burkina faso turistik vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button