Burkina Faso Ticari Vize

burkina faso ticari vize

Burkina Faso Ticari Vize

Burkina Faso ticari vize, ticari amaçlı toplantı, fuar katılımı veya ziyareti, pazar araştırmaları gibi iş amaçlı tüm seyahatler için alınan vize türüdür. 

Burkina Faso’ya ticari amaçlı seyahat edecek olan, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Burkina Faso başvuru işlemleri, ücretleri ve çıkış süreleri gibi tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Burkina Faso Ticari Vize Nasıl Alınır?

Burkina Faso’da ticari olarak iş birliği, toplantı veya fuar amacıyla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları veya Türkiye’de çalışma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların davetiye mektubu ile vize alabilir. Başvuru için davetiyenin mail ortamında gelmesi yeterlidir. Davetiye ve Türkiye’de çalışma hayatı sürdüren kişilerin şirket evrakları ve diğer kişisel evrakları ile kişilerin şahsen gelmelerine gerek kalmadan Visa Prove uzmanları tarafından başvuru işleme alınmaktadır. 

Başvurular yalnızca Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği üzerinden işleme alınmaktadır. Başvuru için şahsen gelinmesi zorunlu değildir ancak gerekli durumlar Burkina Faso elçiliği kişileri görüşme çağırma yetkisine sahiptir.

Başvuru için seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evrakları ofislerimize şahsen veya kargo/ kurye yoluyla ulaştırmanız başvuru için yeterli ilk adım olacaktır. Evraklar uzmanlarımız tarafından incelenip eksik veya güncellenmesi gereken belgeniz var ise mutlaka bilgi verilir ve dosyanız başvuruya hazır hale getirilmektedir. 

Başvuru işlemlerinden sonra vize sonuçlandığında yine kurumumuz tarafından sizin adınıza teslim alınıp talep edilen adrese kurye/kargo veya ofislerimize şahsen alınabilmektedir.

Burkina Faso Ticari Vize Başvuru Evrakları

Ticari amaçlı seyahatler için uygun kategoriden vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Ticari seyahatler için iletişim olunan kişi ya da kurumlardan davet mektubu temin edilmesi gereklidir.  

Evraklar seyahat amacı yanında kişinin çalışma pozisyonuna göre farklılık göstermektedir. Aşağıda standart evrak listesini inceleyebilirsiniz. 

 1. Pasaport (Seyahat dönüş itibariyle en az altı geçerliliği ve karşılıklı iki boş sayfası olan) ve pasaportun renkli fotokopisi
 2. 2 Adet fotoğraf
 3. Niyet mektubu
 4. Davetiye (İmza atan kişinin kimlik veya oturum kartı fotokopisi)
 5. Otel rezervasyonu
 6. Sarı Humma aşı kartı aslı ve fotokopisi
 7. Yabancı uyruklu kişiler için oturum kartı fotokopisi

Burkina Faso Kaç Günlük Ticari Vizesi Alınır?

Ticari seyahatlerde gelen davetiye mektubuna ve kişilerin seyahat ihtiyaç durumuna bağlı olarak temin edilebilecek vize süre ve giriş sayıları çeşitlidir. Seyahat süresi ve sıklığına uygun olarak tercih edilebilir vizeler:

 1. 3 Aylık, Tek Girişli Ticari Vize
 2. 3 Aylık, Çok Girişli Ticari Vize
 3. 1 Yıllık, Çok Girişli Ticari Vize

Vize türleri, giriş sayısı ve süresine göre tercih edilebilir. Gelen davetiyeye bağlı olarak, seyahat amacı ve kişilerin ihtiyaç durumuna göre başvuru yapılır ancak nihai karar Büyükelçilik tarafından verilmektedir. 

Burkina Faso Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, elektronik vize veya kapı vizesi bulunmadığı için direkt olarak pasaporta basılı vize almak durumundadır. Burkina Faso başvuruları Türkiye’deki tüm şehirlerden bölge ayrımı kuralı olmadan direkt olarak Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır. 

Başvurular hafta içi her gün 09:30 ve 11:30 arasında kabul edilmektedir. Bu saatler dışında başvurular kabul edilmemektedir. Sonuçlanan vizeler yine hafta içi öğleden sonra teslim edilmektedir.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu

Başvuru formları, kişilerin seyahat amacını, kişisel bilgiler ve çalışma hayatı hakkında bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulduğu belgedir. Başvuru formları elçilik/konsoloslukların kişileri tanımak için ilk olarak inceledikleri evraktır. 

Burkina Faso vize başvuru formu üzerinde yazan bilgiler, evraklar ile tutarlı olması oldukça önemlidir. Başvuru formunda yazılanlar başvuru dosyasındaki evraklar ile uyumlu olarak hazırlanması gereklidir.

Formlar PDF üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce olarak doldurulmaktadır. 

Burkina Faso Ticari Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Burkina Faso ticari vize harçları, büyükelçilik tarafından vize süresi ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. 

 1. 3 Aylık, Tek Girişli Ticari Vize 1020 TL,
 2. 3 Aylık, Çok Girişli Ticari Vize 1350 TL
 3. 1 Yıllık, Çok Girişli Ticari Vize 1950 TL

Başvuru için Visa Prove sizin adınıza tüm işlemleri tamamlamada yetkili aracı kurumdur. Tüm işlemler için danışmanlık ücreti 40 €+ KDV’dir.

Burkina Faso Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Başvurular için hazırlanan evrakları Ankara il dışında başvuru yapacak kişiler için kargo süreleri hesaba katılarak hareket edilmesi önemlidir. Şahsen gelinmesine gerek kalmadan alınan vizeler için başvurular ilgili temsilcilikten işleme alınır ve ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. 

Yabancılar Burkina Faso’ya Ticari Vize Alabilir mi?

Türkiye’de çalışma izni olan yabancı uyruklu kişilerin ticari davetiye temin etmeleri durumunda Türkiye’den başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Oturum kartı süreleri seyahat dönüş itibariyle en az 90 gün süresi olması gerekmektedir. 

Seyahat amacı ve süresine göre hazırlanması gereken evraklar ve ücretler hakkında güncel bilgi için Visa Prove müşteri temsilcileriniz ile görüşebilirsiniz.

Burkina Faso Ticari Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ticari vize başvurularında, davetiye temini zorunludur. Davetiye mail olarak gelebilir ancak kişilerim şahsi evraklarının asılları gereklidir. Burkina Faso vizesi pasaporta basılan standart vize olduğu için pasaport içerisinde karşılıklı iki boş sayfa bulunması gerekmektedir. 

Başvurular ortalama 3 iş gününde sonuçlanabilir ancak bu süreler Büyükelçiliğin inisiyatifine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir bu yüzden seyahatinize en geç 2 hafta öncesinden işlemlerin başlatılması tavsiye edilmektedir.

Burkina Faso Ticari Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Vize başvuruları için otel uçak satın alınması zorunlu değildir. İlgili temsilcilikler gerekli gördüğü durumlarda talep edilebilir ancak vize için zorunlu belge değildir. Seyahat amacını kanıtlayan otel ve uçak rezervasyonu sunulması yeterlidir.

Burkina Faso ticari vize başvuruları için hazırlanması gereken güncel evraklar, ücret bilgisi ve sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

burkina faso ticari vize iletişim

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button