Etiyopya Vize Ücreti

etiyopya-vize-ücreti

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti vize türlerine göre ve kişilerin uyruklarına göre farklılık gösterebilmektedir. Etiyopya’ya seyahat etmek isteyen yolcularımızın Türkiye’nin ve dünyanın neresinde ikamet edildiğine bakılmaksızın vize isteyen herkese alınabilen bir vizedir. Başvuru için bölge ayrımı olmadan tüm işlemeleri online olarak tarafımızdan tamamlanabilmektedir.

Başvuru için hazırlanması gereken evraklar ve ücretleri tarafımıza ilettiğinizde başvurunuz ilk iş günü işleme alınır ve ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Başvuru için ödenmesi gereken miktarlar kişilerin almak istedikleri vize türlerine ve sürelerine göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru için Etiyopya konsolosluk harcı dışında ek bir ödeme olmamaktadır. Tercihen yolcularımız Etiyopya’ya seyahat ederken önerilen seyahat sağlık sigortası firmamızdan talep edebilmektedirler.

Etiyopya için seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir ancak salgın hastalık, Sarı Humma, Covid-19 gibi pandemi dönemlerinde veya normal tüm zamanlarda seyahat sağlık tavsiye edilmektedir.

Etiyopya Turistik Vize Harcı

SÜRESI TÜRÜ GIRIŞ SAYISI HARÇ
30 Gün Turistik E-vize Single (Tek Giriş) 82 USD
90 Gün Turistik E-vize Multiple (Çok Giriş) 202 USD

Etiyopya Ticari Vize Harcı

SÜRESI TÜRÜ GIRIŞ SAYISI HARÇ
30 GÜN Ticari E-vize Single (Tek Giriş) 62 USD
SÜRESI TÜRÜ GIRIŞ SAYISI HARÇ
90 GÜN Ticari E-vize Multiple (Çok Giriş) 152 USD

Etiyopya danışmanlık ücreti tüm vize türleri için sabit olup 40 USD+ KDV’dir. Ödenmesi gereken miktarlar TL olarak günlük kur üzerinden, döviz cinsinden hesaplarımıza ödeme yapabilirsiniz.

Etiyopya vizeniz için seyahat süresi kadar kişinin yaş durumu ve tercih ettiği sigorta türüne göre ücretler farklılık göstermektedir. Sigorta işlemleriniz vize için zorunlu olmadığından vizeniz sonuçlandıktan sonra müşteri temsilciniz ile iletişime geçtiğinizde mailinize kolayca talep edebilir vizeniz gibi çıktısını alıp seyahat edebilirsiniz.

Başvuru için ödenen miktarlarının başvuru iptali durumunda, vizenin olumsuz sonuçlanması veya seyahat edilmemesi durumunda gibi hiçbir nedenden ötürü Etiyopya vize harcı iadesi Etiyopya Hükümeti Göç İdaresi kararınca kesinlikle yapılmamaktadır.

Etiyopya vize ücreti , süreleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button