Cibuti E Vize

cibutii e vize

Cibuti E Vize

Cibuti E vize almak isteyen Umuma Mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatlerden ortalama 1 hafta öncesinden vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Seyahate 72 saatten az kalan yolcuların vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Cibuti hükümeti, ülkesine seyahat etmek isteyen tüm dünya vatandaşları için hızlı ve kolaylık sağlaması adına elektronik vize uygulamasını başlatmıştır.     

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimiz için elektronik vize şartları, evrakları ve sonuçlanma süreleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemleri için bizlere buraya tıklayarak iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Cibuti E Vize Nasıl Alınır?

Vize başvuruları için öncelikle seyahat amacına uygun olarak evrakların hazırlanması gereklidir. Vize için hazırlanan evrakların Visa Prove temsilcilerimize taratıp mail atılması başvuru için yeterli ilk adım olacaktır.

Cibuti e-vizesi online olarak Cibuti Hükümetinin online sistemleri üzerinden alınmaktadır. Başvuru için hazırlanan evrakların yüksek çözünürlüklü ve güncel olarak bizlere iletilmesi gerekmektedir. Cibuti vizesi geleneksel vize olmadığı için tüm işlemleri online olarak yürütülebilmektedir. Sonuçlanan vize yine tarafınıza mail ortamında iletilir ve çıktısını alarak seyahat edebilirsiniz.

Cibuti E Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Cibuti E vize başvuru evrakları scan olarak kurumumuza iletildiğinde evrakların kontrolü sağlanır, eksik veya güncellenmesi gereken belge varsa tarafınıza bilgi verilip işlemler başlatılabilir. Başvuru için kişisel evrakların yanında seyahat amacını kanıtlayan belgelerin de başvurudan önce hazır olması gerekmektedir.

 1. Pasaport (Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli)
 2. Biometrik güncel fotoğraf
 3. Ziyaret edilecek kurum ya da kişi varsa davetiye
 4. Turistik seyahatler için otel ve uçak rezervasyonu
 5. Kimlik fotokopisi

Kaç Günlük Cibuti E Vizesi Alınır?

Cibuti E-vizesi vize sonuçlandırıldığı tarih itibariyle başlatılır ve 90 gün geçerli süresi bulunmaktadır. 90 günlük vize süresince kullanılmayan vizeler geçersiz sayılmaktadır.

Başvuru için talep edilen vize süresi iki kategoriden alınmaktadır.

 • Transit vize 14 günlük,
 • Elektronik ziyaret vizesi 90 güne kadar geçerli seyahatler için.

Cibuti seyahatleri için elektronik vizelerde verilen maksimum vizesi süresi 90 gündür. 90 günden fazla kalmak isteyen yolcularımızın Cibuti’den oturum vizesi alması gerekmektedir.

Cibuti E Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Elektronik vize başvuruları ilgili ülkenin resmi kurumunun göç idaresine bağlı web siteleri üzerinden yapılmaktadır. Başvurular Türkiye’deki temsilciliklerden bağımsız olarak verilmektedir. Vize başvuruları online olarak yapıldığı için bilgileri ve seyahat için doldurulan bilgilerin sonradan değiştirilmesi mümkün değildir.

Cibuti E Vize Online Başvuru Formu

Cibuti E vize online başvuru formu, Cibuti Göç İdaresine bağlı resmî web sitesi üzerinden başvuru kabul etmektedir. Tüm dünya vatandaşları aynı web sitesi üzerinden elektronik vizelerini alabilir. Başvuru için seyahat amacını kanıtlayan belgelerin öncesinde yüksek çözünürlüklü tarayıcıdan taratılması gereklidir. Başvuru için gerekli rezervasyonlar yapılmadı ise mutlaka öncesinden pdf olarak hazır bulunması gereklidir.

Online başvuru formu kişisel bilgiler ve seyahat amacını kanıtlayan bilgiler ile doldurulur. Formlar üzerine yazılan bilgiler evraklar ile tutarlı olması oldukça önemlidir. Hatalı veya eksik girilen bilgilerin sonradan değiştirilmesi mümkün olmadığı için başvuruyu olumsuz etkilemesi mümkündür.

Başvuru formunda özellikle kişisel bilgileri, pasaport bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak yazılması gerekmektedir. Pasaport ile tutarsız olarak alınan vizeler, sınır birlikleri tarafından fark edilip ülkeye giriş yapılması engellenmektedir.

Başvuru formu tamamladığında seyahat amacını kanıtlayan belgeler ve kişisel belgelerin sistem üzerinden panele yüklenmesi gerekir. Dolayısıyla başvurudan önce otel ve uçak rezervasyonun yapılmış olması gerekmektedir.

Cibuti E Vize Turistik Vize Ücretleri 2023’te Ne Kadar?

Elektronik vize başvuruları, online olarak kredi kartları ile günlük kur üzerinden ödenmektedir. Ödemeler alınan vizenin süresine göre farklılık gösterir.

Vizeler iki kategoriden temin edilebildiği için ödemeler

 1. Transit vize 60 $,
 2. Kısa süreli standart vize 70 $’dir.

Ücretleri içerisinde Visa Prove Danışmanlık ücreti KDV dahil olarak eklenmiştir.

Cibuti E Vize Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Elektronik vize başvuruları için, göç idaresinin en önemli kuralı seyahat 72 saat süreden az bir vakit var ise başvuru kabul edilmektedir. Bundan dolayı seyahat planı yapıldıktan sonra en geç 3 gün Göç idaresinin kendisine tanıdığı opsiyon gibi 72 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Bu süreleri Cibuti resmî tatiller ve iş günleri dahil değildir. Sonuçlanma süreleri göç idaresi inisiyatifinde olduğu için gecikmeler yaşanabileceğini bundan dolayı en geç 1 hafta öncesinden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınmaması tavsiye edilir. Göç idaresi vize için satın alınmış otel veya uçak bileti talep etmemektedir yalnızca rezervasyon yeterli görülmektedir.

Yabancılar Cibuti E Vize Alabilir mi?

Cibuti’ye seyahat etmek isteyen tüm dünya vatandaşlarının elektronik vize başvurusunda bulunmak hakları mevcuttur. Dünyanın neresinde olursanız olun, elektronik vize başvuruları online olarak kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır.

Cibuti E Vize Turistik Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Cibuti vizelerinde, seyahat tarihi vize sonuçlanma süresi göz önünde bulundurarak başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Seyahatine 3 iş gününde az kalan kişililerin başvuruları maalesef kabul edilmemektedir. Göç idaresi vizeye karar verebilmek adına kendisine 3 iş günü opsiyonu oluşturmuştur.

Başvuru yapılırken formun sonunda evrakların yüklenmesi gerektiği için, yüklenen evraklar öncesinde hazır olması önemlidir. Sistem süresi dolup panelden atmadan işlemlerin hızlıca tamamlanması gerekmektedir.

Cibuti E Vize Turistik Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Vize başvuruları için konsolosluk/büyükelçilik özel olarak talep etmediği sürece otel rezervasyonu ödemesi ve uçak bileti satın alınması zorunlu değildir. Vize sonuçlanmadan satın alım yapılması tavsiye edilmemektedir.

Cibuti E Vize Turistik Vize Uzatma

Elektronik vize başvurusu sonuçlandığı tarih itibariyle 90 gün geçerli olmaktadır. 90 günden fazla kalmak isteyen kişilerin Cibuti Göç İdaresinden oturum işlemleri başlatarak vizelerini uzatmaları gerekmektedir.

Cibuti E vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve vize başvurusunda bulunmak için bizlere ulaşabileceğinizi unutmayın.

cibuti e vize i̇letişim

Cibuti Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button