Umman Vizesi

Umman Vizesi

Umman Vizesi

Umman vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar, kimlerin Umman vizesi alması gerekir? Umman’a vize var mı? Umman vizesi kaç günde sonuçlanır? Umman turist vizesi ne kadar? gibi aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu sayfamızda bulabilirsiniz. Umman’a seyahat etmek isteyen Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın seyahat etmeden önce vize almaları gerekir. Vize başvurusunun işleme alınabilmesi için pasaport süresinin en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Umman Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Umman’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahatlerinden ortalama 1 hafta öncesinden vize almaları gereklidir. Umman’a seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan vatandaşlar vizeden muaf tutulmuştur. Umman hükümeti ülkelerine seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına e-vize olarak vize vermektedir.

Umman E-Vize

Umman’a vize almak isteyen Türk vatandaşları Umman hükümetinin resmi online sistemi üzerinden kaydolarak vize almaları gerekmektedir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra başvuru için evraklar hazırlanır ve sisteme girişi sağlanır. Umman konsolosluğu pasaporta basılan vizeyi kaldırıp herkesin online olarak kolaylıkla vize alabileceği platformu Türk vatandaşlarına sunmuştur.

Umman Vize Nasıl Alınır?

Umman vize başvuruları için öncelikle seyahat amacı ve türüne uygun olarak evrakların hazırlanması gerekmektedir. Başvuru türü, süresi ve giriş sayısı belirlendikten sonra başvuru kategorisine uygun olarak işlemleri başlatılabilmektedir. Umman e-vizesi sonuçlandığı tarihten itibaren başlatılır ve vize geçerlilik süresi dolmadan ülkeye giriş yapılması gerekmektedir. Başvuru için hazırlanması gereken evrakların asıllarına gerek olmadan online olarak işlemler başlatılır. Tüm evrakların yüksek çözünürlük tarama programları ile taratıp tarafımıza iletilmesi başvuru işlemleri başlatmak için yeterli ilk adım olacaktır.

Umman Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 2022

Umman Sultanlığı vize başvuruları için çok temel birkaç evrakla işlem yapabilmektedir. Başvurular konsolosluktan yapılırken daha detaylı evrak listesi mevcuttu ancak elektronik vize sistemine geçiş sağladıktan sonra daha az evrakla daha hızlı vize alabilmeniz artık mümkün.

Umman E-vize Başvuru Evrakları 2022

 • Pasaport (Renkli olarak, planlanan seyahat dönüş itibariyle en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 • Taratılmış Biometrik fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi (Medeni hal yazmıyorsa medeni hal bilgisi)
 • Var ise Otel Rezervasyonu, Uçak rezervasyonu
 • İkametgâh adresi
Hazırlanan evrakları e-posta ortamında müşteri temsilcilerimize iletmeniz başvuru işlemleri için yeterlidir. Evraklarda eksik veya güncellenmesi gereken belge yoksa başvuru ilk iş günü işleme alınmaktadır.

Umman Vize Türleri Nelerdir?

Vize başvuruları için ülkede kalma süresi veya birden fazla girişler için tercih edilebilecek birkaç vize türü mevcuttur. Bu vize türlerinden size seyahatiniz için en uygun olan vize türü belirlemek adına uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Vize türü belirlendikten sonra hazırlanacak evraklar ve Umman E-vize harcı belirlenmektedir.

Umman Turistik E-Vizesi

 • 10 Gün Tek Giriş Turist Vizesi

Kısa süreli tek girişli seyahatler için tercih edilen vize türüdür. Genelde kısa görüşmeler veya bir haftalık tatiller için tercih edilmektedir.
 • 30 Gün Tek Giriş Turist Vizesi

Umman’a 10 günden fazla kalma süresi olan kişililerin tercih edebileceği bir vize türüdür. Bu vize tek girişli olarak verilir ve sonuçlandığı günden başlatılır.
 • 1 Yıllık Çok Girişli Turist Vizesi

Umman Sultanlığına 1 yıl içerisinde çoklu giriş hakkı olan vize sonuçlandığı tarihten itibaren 1 ay içerisinde vizenin kullanılmış olması gerekmektedir. Yıl içerisinde Umman’a her girişte 21 gün kalış hakkı verilmektedir.

Umman Ticari Vize

Umman’a ticari toplantı, iş birlikleri, fuar gibi tüm etkinlikler için alınan vize türüdür. Seyahat amacını kanıtlayan belgeler ve kişisel evraklar ile alınabilmektedir.

Umman Çalışma Vizesi

Umman’a çalışma amacı ile seyahat edecek yolcularımızın Umman’daki anlaşma yapılan firmadan iş sözleşmesi alarak başvuru yapabilmektedir. Umman Vizesi2

Umman Vize Başvuru Formu

Umman vizesi için başvurular online olarak işleme alınmaktadır. Başvuru için hazırlanan evrakların taratılıp tarafımıza iletilmesi başvuru işlemlerini başlatılması için yeterlidir. Evraklar kontrol edilip güncellenmesi gereken veya eksik evrak olması durumunda Visa Prove uzmanlarımız sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Başvuru formu için online sistem üzerinden kayıt yapılarak işlemler başlatılır. Başvuru için yüklenmesi gereken evrakların başvurudan önce hazır olması gerekmektedir. 6 sayfadan oluşan formda kişisel bilgilerin ve seyahat amacını kanıtlayan belgelerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Tüm elektronik vizeler gibi Umman vizesi online olarak Umman Göç İdaresi tarafından verildiği için hatalı doldurma veya eksik bilgi verilmesi durumunda başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Elektronik vizelerde en önemli kısım başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Başvuru formu tamamlanıp yüklemeler yapıldıktan sonra ödeme paneli gelmektedir.  Ödemeler kredi kartı ile online olarak döviz cinsinden ödenmektedir.

Umman Vize Ücreti 2022

Umman vize başvuruları için seyahat süresi ve giriş sayısına göre ödenmesi gereken Umman vize fiyatları farklılık göstermektedir. Umman vize ödemeleri başvuru online olarak tamamlanıp sistem üzerinden ödenmektedir. Ödemeler kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır.
 • 10 Gün Tek Giriş Turist Vize Harcı: 15 $
 • 30 Gün Tek Giriş Turist Vizesi: 60 $
 • 1 Yıllık Çok Girişli Turist Vizesi: 150 $
Umman vize ödemeleri için Visa Prove danışmanlık ücreti 40 $’dir.

Umman Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Umman vize başvuruları Umman Sultanlığı tüm dünya vatandaşları için açtığı yeni online e-vize paneli üzerinden alınmaktadır. Başvurular direkt olarak umman Göç idaresine iletilmektedir. Vize sonuçları yine Umman Göç İdaresi tarafından verilmektedir. Türkiye’deki temsilcilikler Umman Sultanlığı Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği artık vize işlemi için hizmet vermemektedir.

Umman’a Vize Almadan Seyahat Eden Ülkeler

Umman Sultanlığı ülkelerini seyahat etmek isteyen belirli ülke vatandaşlarına kimlik ile giriş hakkı verilmiştir. Bu ülkeler: Bahreyn, Yeni Zelanda, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya Federasyonu, Güney Kore, Kuveyt.

Umman’a Kapı Vizesi ile Giriş Yapabilen Ülkeler:

ABD, Andora, Avrupa Birliği ülkeleri, Arjantin, Avusturalya, Bolivya, Brezilya, Brunei, Endonezya, Ekvador, Güney Afrika, Güney Kore, Hong Kong, Japonya, Kanada, K. Makedonya, Kolombiya, Malezya, Lübnan, Monako, Paraguay, San Marino, Seyşeller, Surinam, Singapur, Şili, Tayvan, Tayland, Türkiye, Uruguay, Vatikan, Venezuela

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Elektronik Umman vize başvuruları ortalama 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak başvuru sonuçlanma süresi Umman Göç İdaresi inisiyatifinde olduğu için resmî tatiller iş gününde gününden sayılmamaktadır ve dolayısıyla sonuçlanma sürelerinde farklılık olabilir. Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınması tavsiye edilmemektedir.

Yabancılar için Umman Vizesi

Umman’a seyahat etmek isteyen tüm dünya vatandaşlarının vize almak için yeterli şartları sağlaması durumunda tarafımızdan başvuru işleme alınabilmektedir. Seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin pasaportları elektronik vize alma hakkı var ise başvuru yapılmaktadır.

Umman Evrak Tasdik İşlemleri

Umman Sultanlığında evrak tasdiki, oturum işlemleri, iş sözleşmeleri, çalışma izni, fatura menşei, anlaşmalar, aile birleşimi, eğitim gibi Umman’da kullanılmak istenen belgelerin Türkiye’deki ilgili temsilcilikten resmi onay alınması ve Umman’da kullanılabilir olması için yapılan işlemdir. Umman evrak tasdik işlemleri kurumumuz tarafından işleme alınabilmektedir. Umman vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Umman Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button