Umman E-Vize

Umman E-vize

Umman E-vize Umman Sultanlığı tarafından Türk vatandaşlarının da dahil olduğu birçok ülkeye elektronik vize alma kolaylığı getirmiştir. Elektronik vizeleri online olarak vize evrak prosedürü ile uğraşmadan e-posta ile hızlıca alınıp seyahat edilebilmektedir. Elektronik olarak tüm işlemler tamamlanır ve vize sonucu geldiğinde yalnızca çıktısı alınıp seyahat edilmektedir.

umman e-vize

Umman’a vize almak için seyahat amacı ve tarihine göre hareket edilmelidir. Tüm elektronik vizelerde olduğu gibi Umman vizesinde de ortalama çıkış süresi 3 iş günüdür. Bu süreler, seyahat amacı, evrakları, ülkeye giriş şartları ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Umman’a Vize Var mı?

Umman sultanlığı Türkiye’den ülkelerine seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahibi yolcularımızın seyahatlerinden önce elektronik onay almaları gerekmektedir. Umman’a seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeden muaftırlar.

Umman turist vizesi alabilmek için öncelikle pasaport sürelerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Elektronik vizelerde pasaportun renkli ön yüzü taratılıp işleme alınmaktadır. Pasaport süresi 6 aydan az ise başvuru işleme alınamamaktadır.

Umman Vize İstiyor mu?

Umman Sultanlığı Türk vatandaşlarından ülkelerine seyahat etmek için vize istemektedir. Bu vizelere gitmeden en geç 1 hafta içerisinde başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Pasaporta basılan standart vizeyi kaldırıp elektronik vizeye geçiş sağladıktan sonra daha daz evrak ile daha hızlı vize alabilmeniz mümkündür.

Elektronik vizelerde Türkiye’deki yetkili merkezler bu işlemi yapamadığından tüm başvuruları umman Göç idaresi tarafından işleme alınıp sonuçlandırılmaktadır. Bundan dolayı başvuru formları ve yüklenecek evrakların oldukça dikkatli ve özenle hazırlanıp işleme aldırılması gerekmektedir. Hatalı veya eksik başvurular Göç idaresi tarafından olumsuz sonuçlandırılabilmektedir.

Umman vizesi başvuru için seyahat amacı ve süresi belirlenip başvuru için evraklar hazırlandıktan sonra işleme alınabilmektedir.

Vize başvurusunun sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için hazırlanan evrakları yüksek çözünürlüklü tarayıcınızdan taratmanız gerekmektedir.

Umman Turistik E-Vize Başvuru Evrakları 2023

 • Pasaport (Renkli olarak, planlanan seyahat dönüş itibariyle en az 6 ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olması gerekmektedir.)
 • Taratılmış Biometrik, arka fonu beyaz fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi (Medeni hal yazmıyorsa medeni hal bilgisi)
 • Var ise Otel Rezervasyonu, Uçak rezervasyonu
 • İkametgâh adresi

Hazırlanan evrakları e-posta ortamında müşteri temsilcilerimize iletmeniz başvuru işlemleri başlatmak için yeterlidir.

Evraklarda eksik, hatalı veya güncellenmesi gereken belge yoksa başvuru ilk iş günü işleme alınmaktadır.

Umman’a Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

 • 10 Günlük Umman E-Vizesi

Kısa süreli tek girişli seyahatler için tercih edilen vize türüdür. Genelde kısa görüşmeler veya bir haftalık tatiller için tercih edilmektedir. (Pandemi dönemi kapalıdır güncel bilgi için danışabilirsiniz.)

 • 30 Günlük Umman E- Vizesi

Umman’a 10 günden fazla kalma süresi olan kişililerin tercih edebileceği bir vize türüdür. Bu vize tek girişli olarak verilir ve sonuçlandığı günden başlatılır ve ülkede 30 gün kalma hakkı verir.

 • 1 Yıllık Çok Girişli Umman E-Vizesi

Umman Sultanlığına 1 yıl içerisinde çoklu giriş hakkı olan vize sonuçlandığı tarihten itibaren 1 ay içerisinde vizenin kullanılmış olması gerekmektedir. Yıl içerisinde Umman’a her girişte 21 gün kalış hakkı verilmektedir.
6 ay kullanılmadığı takdirde vizeniz geçersiz sayılabilmektedir.

Umman E-Vize Ücretleri 2023’de Ne Kadar?

Umman vize fiyatları vize başvuruları için seyahat süresi ve giriş sayısına göre ödenmesi gereken miktarlarfarklılık göstermektedir. Umman e-vize ödemeleri başvuru online olarak tamamlanıp sistem üzerinden döviz cinsinden ödenmektedir.

Ödemeler kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır.

 • 10 Günlük Tek Giriş Turist E-Vize Harcı: 15 $
 • 30 Günlük Tek Giriş Turist E-Vizesi: 60 $
 • 1 Yıllık Çok Girişli Turist E- Vizesi: 150 $

Umman vize ödemeleri için Visa Prove danışmanlık ücreti 40 $’dir.

Umman Vizesi Vize Kaç Günde Çıkar?

Umman E- vize başvuruları ortalama 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak başvuru sonuçlanma süresi Umman Göç İdaresi inisiyatifinde olduğu için resmî tatiller iş gününde gününden sayılmamaktadır ve dolayısıyla sonuçlanma sürelerinde ve sonuçlarında farklılık gösterebilir. Kurumumuz ve konsolosluklar vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınması tavsiye etmemektedir.

Yabancılar Umman’a Turistik Vize Alabilir mi?

Umman’a e-vize almak isteyen tüm dünya vatandaşlarının vize almaları gerekli ise vize için yeterli şartları sağlaması durumunda tarafımızdan başvuru işleme alınabilmektedir. Seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin pasaportları elektronik vize alma hakkı var ise başvuru yapılmaktadır.

Hangi ülke vatandaşı nasıl vize alabiliyor? Gibi sorular için bizlere ulaşabilir vize durumunuzu kontrol ettirebilirsiniz.

Umman’a Vize Almadan Seyahat Eden Ülkeler

Umman Sultanlığı ülkelerini seyahat etmek isteyen belirli ülke vatandaşlarına kimlik ile giriş hakkı verilmiştir. Bu ülkeler:
Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya Federasyonu, Güney Kore, Kuveyt.

Umman’a Kapı Vizesi ile Giriş Yapabilen Ülkeler:

ABD, Andora, Arjantin, Avusturalya, Avrupa Birliği ülkeleri, Bolivya, Brezilya, Brunei, Endonezya, Ekvador, Güney Afrika, Güney Kore, Hong Kong, Japonya, Kanada, K. Makedonya, Kolombiya, Malezya, Lübnan, Monako, Paraguay, San Marino, Seyşeller, Surinam, Singapur, Şili, Tayvan, Tayland, Türkiye, Uruguay, Vatikan, Venezuela

Umman Turistik E- Vizelerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Umman vize başvuruları için öncelikle seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport süresi olması gerekmektedir.

Vize başvurusu online olarak işleme alındığından pasaport taraması ve süresi sisteme giriş yapıldığı an süre yetersiz ise başvuru devam ettirilememektedir.

Başvuru formu online olarak doldurup onaylandıktan sonra yenileme imkânı olmadığı için başvuru formunda yazılan tüm bilgilerden doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Ülke girişlerde ve vize sonuçlanması sorun olmaması için çok dikkatli doldurulmadılar

Umman Turistik E-Vizelerde Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Umman’a seyahat etmek için başvuru esnasında, seyahat tarihlerini net olarak belirleyebilmek için uçak ve otel rezervasyonu yeterlidir. Bu rezervasyonların satın alınması zorunlu değildir. Vize sonuçlanmadan otel veya uçak bileti satın alınması Göç İdaresi tarafından zorunlu tutulmadığı için vizelerin geç sonuçlanma ihtimali veya vizenin olumsuz sonuçlanma durumu olabileceği için karşılık Göç İdaresi sorumluluk kabul etmemektedir.

Umman’da Karantina var mı?

Umman Sultanlığı ülkesine seyahat edecek yolculardan seyahat etmeden en geç 14 gün önce aşı olmaları gerekmektedir. Girişlerde aşı belgelerini sunmaları gerekmektedir. Zorunlu karantina ve pcr testi yoktur ancak olası durumlarda Umman karantinaya alabilir.

Umman’a seyahatler için Aşı Kartı Zorunlu mudur?

Umman seyahatleri için aşı kartı sunulması gerekmektedir. İkinci doz üzerinden en geç 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Umman’a Seyahatler için Covid-19 Kapsamlı Sigorta Gereklidir midir?

Yurtdışı seyahatleri için sigorta istemeyen ülkelerden olan Umman’a seyahatlerde zorunlu tutulmamıştır ancak yolcularımızın olası ihtimalleri göz önünde bulundurarak tercih edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Umman E-vize başvurularınız için hemen bizlere ulaşabilirsiniz

umman e-vize

 

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button