Umre Vizesi

umre vizesi

Umre Vizesi

Suudi Arabistan ülkesindeki Mekke ve Medine gibi İslam dininin kutsal iki şehrini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının Umre vizesi alması gereklidir.

Bu vize ile Suudi Arabistan’ın kutsal şehirlerinde dini ritüeller ve kültürel turistik seyahatler gerçekleştirilebilir.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Umre vize başvuruları hakkında detaylı ve güncel bilgilendirme yapılacaktır. Aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemleri için bizlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Suudi Arabistan Umre Vize Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm pasaport türlerine uygulanan vize prosedürü Umre seyahatleri içinde geçerli olmaktadır.

Umre vizesi için gerekli şartlar ve detaylar sürekli olarak Suudi Arabistan Hükümeti tarafından Hac döneminden dolayı güncellenmektedir. Geçerli şartlar sürekli olarak değişkenlik gösterebilir. Hac dönemi yaklaştıkça Umre vizeleri kullanım süreleri, geçerlilik süreleri, giriş çıkış kapılar ve prosedürler güncellenir. Umre planı yapmadan önce mutlaka Umre vize sağlayıcı firmalar ile görüşülüp ona uygun olarak otel ve uçak bileti satın alınması tavsiye edilmektedir.

Umre vize başvuruları için kişilerin şahsen konsolosluklara veya büyükelçilikleri gelmesi zorunlu değildir. Umre vizeleri Türkiye’deki temsilcilik tarafından verilmemektedir. Direkt olarak Suudi Arabistan resmi makamları tarafından elektronik olarak onaylanmaktadır.

Pasaporta basılan bir vize olmadığı için evrak hazırlanması veya evrak asıllarının gönderilmesi gerekmemektedir.

Suudi Arabistan Umre Vizesi için Gerekli Evraklar

Başvuru için hazırlanması gereken evraklar online olarak iletilmektedir. Evrakların güncel ve geçerli olması gerekmektedir.

 1. Pasaport (Renkli Taratılmış olarak, en az 1 yıl geçerli süresi olan)
 2. Varsa otel, uçak rezervasyonu

Suudi Arabistan Umre Vize Ücretleri

Umre seyahatleri için anlaşmalı acenteler üzerinden elektronik olarak vize temin edilmektedir. Vizeler 225$ olarak belirlenmiştir.

Umre Vizesi Ne Zaman Alınır?

Umre seyahatleri Hac dönemi öncesinde başlatılır ve Hac dönemi yaklaştıkça geçerlilik süresi azaltılmaktadır. 15 Ağustos 2022 tarihi itibariyle başlatılan umre seyahatleri Mayıs 2023 tarihine kadar geçerli olmaktadır. Bu tarihler her yıl değişmektedir.

Temin edilen vize süresi Hac dönemi bağlı olarak belirlenmektedir.

Umre E-Vize mi?

Umre vizeleri Standart Suudi Arabistan vizelerinden farklı olarak pasaporta basılan geleneksel vize türü gibi değil elektronik ortamda alınmaktadır. Vize sonuçlandığında çıktısını alıp seyahat edilmektedir.

Kimler Umre Vizesi Alabilir?

Suudi Arabistan’ı kültürel seyahat ve dini ritüeller için gitmek isteyen herkes vize alabilmektedir. Ancak vize alacak kişilerin yaşlarına ve kişisel durumlarına göre belirli şartlar getirilmiştir. 45 Yaş altı kadınlar 1. Derece yakını olan erkek akraba refakati ile seyahat edebilmektir. Akrabalık derecesini kanıtlayan belge sunulması gerekmektedir. 18 yaş altı olan kişiler yine 1. Derece akrabası ile Umre vizesi alabilmektedir.

Kaç Günlük Umre Vizesi Alınır?

Başvurular geri sayım olarak bayram dönemine yaklaştıkça gün sayısı azaltılmaktadır. Vizeler 90 gün geçerli olarak e-vize olarak verilmektedir. Kalış gün sayısı HAC dönemi tarihine göre belirlenmektedir.

Umre Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Elektronik umre vizeleri, Suudi Arabistan ve Diyanet işleri başkanlığı tarafından belirlenen akredite olan acenteler aracılığıyla ile online olarak alınmaktadır.

Umre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvurular başvuru gününden sonra ortalama 2 iş gününde sonuçlandırılmaktadır.

Umre Vizesi ile Hangi Şehirlerden Giriş Yapılır?

Bu vize ile Mekke, Medine ve Cidde şehirlerinden giriş yapılmaktadır.

Umre vizesi hakkında güncel bilgi almak ve hemen başvuru için bizlere ulaşabilirsiniz.

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button