İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

i̇ngiltere vizesi nasıl alınır

İngiltere’ye seyahat etmeyi planlayan kişilerin vize başvurularında dikkat etmesi gereken tüm noktaları, İngiltere vizesi nasıl alınır derlememizde okuyun.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere Vizesi Nasıl Alınır sorusunun cevaplarını vermeye çalışacağımız sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızda ön hazırlık aşamasından değerlendirmenin sonuçlanmasına kadar olan tüm İngiltere vizesi sürecini sizlerle paylaşacağız.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna vize prosedürü uygulayan ülkeler arasında, başvurusunda en fazla dikkat edilmesi gereken birkaç ülkeden biri İngiltere’dir. Göçmenlik kanunları oldukça detaylı şekilde belirlenmiş, buna bağlı olarak vize başvuruları çok çeşitli sebeplerle reddedilebilmektedir. Bu noktada başvuru sahipleri, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı’nın göç yönetmeliğine hâkim olmadığından ötürü kendisine göre uygun görünen bir seçim yapabilir, ifadede bulunabilir ya da evrak sunabilir. İngiltere vize danışmanlık hizmeti almanız bu yüzden büyük önem taşımaktadır.

Başvurunuzun ilk aşaması, doğru vize türünün seçimi ve başvuru formunuzun web üzerinde online olarak doldurulmasından oluşur. Bir vize türüne başvuru yaparken o vize ile neyi yapıp neyi yapamayacağınızı bilmek çok önemlidir. Bunun aksi bir durumu konsolosluğa göstermek ya da hissettirmek başvurunuzun doğrudan reddedilmesine yol açar. Ayrıca Schengen Bölgesi’nde olduğu gibi İngiltere’de de başvurunuzun değerlendirilmeye dahi alınmadan reddedilmesine yol açan bir kanun bölümü bulunur.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

Eğer başvuru sahibi yalan beyanda bulunmuşsa, başvurusunda sahte evrak sunmuşsa başvuru doğrudan reddedilir. Aktif ya da geçmişten genel bir sınır dışı kararı varsa, ülkesinde 12 aydan daha uzun süreli bir hapis cezası aldıysa, kurumları yanıltmak amacıyla göstermelik bir evlilik gerçekleştirdiği belirlenmişse, daha önceden herhangi bir ülke için herhangi bir şekilde göçmenlik yasalarını ihlal etmişse başvuru yine doğrudan reddedilir. Konsolosluğun talep ettiği evrakları sunmamak, mülakata katılmamak, biyometrik verileri beyan etmemek de yine aynı şekilde sonuçlanır.

Bu kanunların bir kısmı yalnızca vize reddine değil, Birleşik Krallık’tan 1, 2, 5 ya da 10 yıl olarak men edilmeye, yani tüm vize başvuru yollarının kapanmasına da yol açmaktadır. Bu tür bir durum oluştuğunda yalnızca Birleşik Krallık başvurunuz değil, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Avrupa Schengen bölgesi ülkelerine gelecekte yapacağınız başvurular da olumsuz olarak etkilenebilecektir.

Doğru vize türü seçilip başvuru formu da doğru ve eksiksiz olarak doldurulduktan sonra, vize başvurunuzla ilgili harçların ödenmesi kısmına geçilir. Bu noktada eğer İngiltere’de 6 aydan daha uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız vize harcınızla birlikte Ulusal Sağlık Sigortası ücreti de oluşacaktır. Buradaki “kalmak” ifadesi, uzun süreli bir vize talebini değil, minimum 6 ay boyunca sürekli olarak İngiltere’de yaşamayı kastetmektedir. Kişinin 180 günü aşan bir programı varsa artık yerleşik olarak kabul edilmektedir ve sağlık sisteminden yararlanabilmesi gerekir, bu sebeple Göçmenlik sağlık ödemesi oluşur, bu kalış sürenize bağlıdır ve yıllık ortalama 700 USD civarındadır. Standart turizm ya da ziyaret amaçlı veya 6 aydan kısa eğitim vize türleri için bu ücret oluşmamaktadır.

İngiltere Vize Danışmanlık

Gerekli ödemeler de yapıldıktan sonra seçeceğiniz şehirde, seçeceğiniz gün ve saate bir İngiltere vize randevusu alınır. Başvurunun ikinci aşaması da burasıdır. Vize başvuru formunuzda verdiğiniz bilgileri destekleyen kanıtlayıcı evraklarınızın sisteme taranması veya randevuya giderken götürülmesi gerekir. Seçilen vize türüne göre mutlaka sunulması gereken evraklar ve ek olarak sunulması gereken evraklar şeklinde iki bölüm oluşmaktadır. Turizm amaçlı bir İngiltere vize başvurusu “teknik olarak” yalnızca pasaport sunularak da yapılabilir.

Farklı ülkelerin vize başvuru prosedürlerindeki gibi evrak listesi tamamlanmadıysa başvurunuzun kabul edilmemesi gibi bir durum yoktur. Başvuru formunun doldurulması kısmında olduğu gibi burada da İngiltere vizesi danışmanlık hizmeti veren bir uzmanla çalışmak sizin yararınıza olacaktır. Yazımızda kişilerin hangi evrakları sunmaları gerektiğini daha açık bir şekilde açıklamak mümkün değil, çünkü evraklar çok çeşitli vize kategorisinde, başvuru sahibinin o anki durumuna göre hazırlanır ve sunulur.

Randevu gününüz geldiğinde hazırladığınız evrakların orijinalleri veya tamamını sisteme taradığınıza dair çıktıyla biyometri işlemleriniz gerçekleşir. Randevu esnasında mülakat yapılmaz, yalnızca imzanı ve parmak iziniz alınır, ek olarak güncel bir fotoğrafınız çekilir. Başvuru kabul evrağınızı almanızla birlikte randevunuz sonlanır ve değerlendirme aşamasına geçilir. Değerlendirme, konsolosluğun ya da farklı bir karar verici mekanizmanın yoğunluğuna göre 2 hafta ile 8 hafta arasında sürebilir. Sürecin sonunda ise pasaportunuz randevu günündeki seçiminize göre kargo ile ya da direkt olarak randevu merkezinden tarafınıza teslim edilir. İngiltere vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını vermeye çalıştığımız tüm bu süreçte bir İngiltere vize danışmanlık uzmanıyla çalışmanız mutlaka sizin yararınıza olacaktır. Uzmanlarımız, başvurunuzu Birleşik Kralık devletinin beyan ettiği vize kanunlarına dayanarak gerçekleştirir.

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını sizler için kısa da olsa vermeye çalıştık. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzu başlatmak için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. İngiltere vizesi nasıl alınır diye merak etmeyin, Visa Prove’a danışın!

i̇ngiltere vizesi i̇letişim

1 Yorum Yapıldı “İngiltere Vizesi Nasıl Alınır
 1. Sametyorum yazdı

  1 sene önce

  Açıklama tatmin edici, yeterli bilgi verilmiş, bu ön bilgi oldukça faydalı, teşekkürler ?

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button