Fildişi Sahili E-Vize

fildişi sahili e-vize

Fildişi Sahili E-Vize

Fildişi Sahili e-vize, Türkiye’den Fildişi Sahili’ne seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Yeşil) ve Hususi (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları Fildişi Sahili’ne yapacakları 90 güne kadar olan seyahatleri vizeden muaftır.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları, Fildişi seyahati öncesinde elektronik ön onay alması gerekmektedir. Elektronik vizeler, ilgili temsilciliklere şahsen gidilmesine gerek kalmadan, tüm işlemlerin online olarak tamamlanmasını sağlayan bir vize türüdür.

Elektronik vizeler, pasaporta basılan standart vizelerden farklı olarak mail çıktısı olarak iletilmektedir. Barkodlu e-vize PDF olarak iletir ve çıktısı alınıp sınır birliklerinde gösterilmektedir.

Fildişi Sahili e-vizesi ile Türkiye’den çıkış yapılır, Fildişi Sahili Abıdjan Havaalanında ülkeye giriş yapılabilmesi için sınır birliklerinde biyometrik kayıt ve fotoğraf çekiminden sonra asıl vize pasaporta basılmaktadır.

Bu sayfamızda, siz değerli ziyaretçilerimiz için Fildişi Sahili e vize nasıl alınır? Hangi evraklar gereklidir? nelere dikkat edilmesi gereklidir? gibi aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Fildişi Sahili E-Vize Nasıl Alınır?

Fildişi Sahili vize başvurusu, öncelikle seyahat amacına uygun olarak evrakların hazırlandıktan sonra taratılıp başvuruya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Vize türüne göre hazırlanması gereken evraklar farklılık gösterir. Evraklar güncel ve okunaklı olarak yüksek çözünürlüklü tarayıcıdan taratılması önemlidir.

Online form tamamlandığında gerekli ödemeler yapılarak ilgili dokümanlar sisteme yüklenir. Yüklenen evraklar ile başvuru formuna girilen bilgilerin doğru ve tutarlı olması oldukça önemlidir. Hatalı veya eksik girilen bilgiler başvurunun olumsuz sonuçlanması neden olur.

Forma girilen bilgiler ile yüklenen evrakların kontrolünden sonra sonuçlanan vizeler tarafımıza mail ortamında gönderilmektedir.

Seyahat etmeden ortalama 1 hafta öncesinde vize başvuru işlemleri başlatılması tavsiye edilir. Fildişi Sahili elektronik vizeler sonuçlandığı günden başlatılır ve 3 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir. 

Fildişi Sahili E-Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Evrakların güncel ve eksiksiz olarak mail ortamında tarafımıza iletmeniz başvuru için yeterli ilk adım olacaktır.

Fildişi Sahili E-Vize Evraklar

 1. Pasaport (Renkli taratılmış, en az altı ay süresi olan),
 2. Otel-Uçak rezervasyonu,
 3. Visa Prove bilgi formu.

Online vize, ön onay belgesidir vize yerine geçmemektedir. Elektronik vize için hazırlanan evraklar dışında, kapılarda gösterilmesi gereken ayrıca belgeler bulunmaktadır.

Fildişi Sahili Abıdjan Havalimanında, ön onay belgeniz dışında hazır bulunması gereken evrakları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Havalimanın Sunulacak Belgeler:

 1. Vize ücretinin ödendiğine dair makbuz,
 2. Sonuçlanan elektronik ön onay belgesi,
 3. Pasaport aslı,
 4. Sarı Humma Aşı kartı,
 5. Gidiş-Dönüş bilet ve kalacak yer bilgisi.

Yukarıdaki belgeleri, Abıdjan Havalimanından giriş yapıldığında sunulması gerekmektedir. Alınan elektronik vize Fildişi Sahili ön kayıt belgesi olarak geçer. Asıl vize ülkeye giriş yapıldığında fotoğraf çekilip parmak izi beyanı alındıktan sonra verilmektedir.

12 yaş altı herkesin parmak izi vermesi zorunludur.

Fildişi Sahili Kaç Günlük Turist E-Vize Alınır?

Fildişi Sahili ön kayıt belgesi sonuçlandığı günden başlatılmaktadır. Elektronik ortamda tarafımıza iletilen ön kayıt belgesi 3 ay geçerlidir.  3 ay içerisinde ülkeye giriş yapılması bu vizeniz kullanılması gerekmektedir. Kullanılmayan vizeler geçersiz sayılmaktadır. Kapılarda asıl vize yine basıldığı günden 3 ay çok girişli olarak verilmektedir.

Fildişi E-Vize Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Fildişi Sahilleri Elektronik vize başvurusu, Fildişi Sahili Devleti tarafından resmi olarak tanınan ve onaylanan web sitesi üzerinden işlemler yapılmaktadır. Türkiye’deki temsilciklerden vize işlemi yapılmamaktadır.

Fildişi E-Vize Başvuru Formu

Online başvuru formu, resmi panel üzerinden sizin adınıza, tarafımızdan yapılmaktadır. Başvuru formu ile seyahat amacını kanıtlayan belgeler, kişisel verileri yüklenen evraklar ile tutarlı olması gereklidir.

Hatalı veya eksik girilen bilgiler vizenin olumsuz sonuçlanmasına veya hatalı basılmasına neden olmaktadır. Başvuru formları vizeyi alabilmeniz için en önemli adımdır.

Başvuru form sitesinde maksimum kalınabilecek süre 20 dk’dır. Bu süreyi aşan başvurularda form hata verebilir veya başvuru askıda kalabilir. Bundan dolayı başvurudan önce tüm evrakların eksiksiz olarak hazır olması gereklidir. Örneğin yüklenmesi gereken otel, uçak belgeleri gibi dokümanlar.

Fildişi Sahili E-Vize Ücreti

Fildişi Sahili e-vize ücreti, ön başvuru yaparken kredi kartı ile online olarak ödenmektedir. Ödemeler Euro olarak günlük kurdan TL karşılığı kredi kartlarından çekilmektedir.

Fildişi Sahili vizelerinde diğer vizelerden farklı olarak verilen makbuz oldukça önemlidir. Bu makbuzu sınır birliklerinde asıl vize basılması için gerekli dokümanlar arasındadır. Bu belgeye sahip değilse yolcular maalesef vizeleri onaylanmamaktadır.

 •  90 gün Çok Girişli Fildişi Sahili Başvuru Harcı: 73 €
 • Visa Prove Fildişi Sahili Danışmanlık Ücreti: 47,2 €.

Fildişi E-Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize sonuçlanma süreleri, göç idaresinin inisiyatifine bağlı olup ortalama 2 ila 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Fildişi Sahili E-Vizesi Pasaporta Basılır mı?

Fildişi Sahili E-vize, Abıdjan Havalimanında, gerekli dokümanlar eksiksiz olarak tamamlandığında basılmaktadır.

Fildişi Elektronik E-Vizede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Sonuçlanan ön onay belgesi, ödeme makbuzu ve diğer gerekli evrakların tamamı ülkeye giriş yapıldığında görevlilere sunulması gereklidir. Kapıda sunulması gereken evraklar eksik veya hatalı belge varsa ülkeye giriş izni verilmemektedir.

Ön onay belgesi ile pasaport kişisel bilgilerin tutarlı olması oldukça önemlidir.

Fildişi Sahili Kapıda Vize

Fildişi Sahili hükümeti ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından, seyahatten önce ön onay belgesi alınmasını talep etmektedir. Kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Fildişi Elektronik E-Vizede Otel-Uçak Satın Alınması Zorunlu Mudur?

Elektronik ön onay başvurusu için satın alınmış otel uçak zorunlu değildir. Başvuru için rezervasyonları yeterli bulunmaktadır. Ön onay belgesi geldikten sonra kapılarda gerçek uçak bileti ve kalacak yer sunulması gereklidir.

Fildişi Sahili E-vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

fildişi sahili e vize iletişim

Fildişi Sahili Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button