Tanzanya Vizesi

Tanzanya Vizesi Tanzanya Vizesi

Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahatlerinden ortalama 2 hafta öncesinden Tanzanya vizesi almaları gereklidir. Tanzanya hükümeti, Türkiye’den Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan kişilerin, ülkelerine yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerini vizeden muaf tutmuştur.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının yapacakları seyahatler için vize almaları gereklidir.

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimiz için vize nasıl alınır? Başvuru için hangi şartlar gereklidir? Vize harcı ne kadardır? Gibi aklınıza takılan tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız. Sormak istediğiniz sorular veya başvuru işlemlerini başlatmak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim numaralarımızdan ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Tanzanya Vize Nasıl Alınır?

Tanzanya vize başvuruları için birkaç alternatif mevcuttur, Bunlar:

 1.  Pasaporta Basılan Standart Vize
 2.  Elektronik Vize
 3.  Kapı vizesi

Başvuru seçeneklerinden, kişilere en uygun vize türü belirlenip Visa Prove uzmanları ile iletişime geçtiğinizde başvurular işlemleri başlatılabilmektedir.

Seyahat etmeden önce, seyahat amacına uygun olarak birtakım evrakların hazırlanması gereklidir. Hazırlanan evraklar yine vize türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Pasaporta basılan standart vizeler için evrakların asıllarının tarafımıza ulaştırılması gerekli iken, elektronik vize başvuruları için tüm evrakların taratılıp iletilmesi yeterlidir. 

Başvuru için seyahatinize en uygun vize türü hakkında uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde sizlere detaylı bilgi verilmektedir.

Tanzanya E-vizesi için işlem sırası şöyledir:

 1.  Göç idaresi resmî web sitesinden giriş yapılır,
 2.  Başvuru formu doldurulur,
 3.  İstenilen belgeler uygun formata göre sisteme yüklenir,
 4.  Bu aşamadan sonra başvuru numarası kişinin kimlik numarası olacaktır. Bu kimlik numarası ile başvuru takibi sağlanabilir,
 5. Form tamamlandıktan sonra ödeme sayfasına geçilmektedir,
 6.  Ödeme tamamlandıktan sonra başvuru işleme alınır ve ortalama 3 günde vize onayı mail olarak iletmektedir.

Vize sonucunda gecikme veya süreç hakkında bilgi almak için ilgili temsilciliğe mail atılabilir.

Tanzanya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Vize başvurularında vize türü ve seyahat amacına uygun olarak hazırlanması gereken evraklar kendi içerisinde kategorilendirilmiştir. Evrakların hazırlanması için öncelikle kişilerin çalışma durumları ve seyahat nedenine bilgisi tarafımıza belirtilmelidir. 

Standart her başvuru için gerekli olan evraklar:

 1. Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gereklidir.)
 2. 1 adet fotoğraf (Arka fonu beyaz, güncel)
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Başvuru formu (pasaporta basılan vizeler için aslı, elektronik vizesi için online)
 5. Ticariler için davetiye
 6. Turistik seyahatler için otel, uçak rezervasyonu
 7. Vize talep dilekçesi

Tanzanya Vize Türleri Nelerdir?

Vize başvuru işlemleri için seyahat amacına uygun olarak vize türü belirlenmesi gereklidir. Vize almak için konsoloslukların en çok dikkat ettiği husus, doğru vize kategorisidir. Konsolosluklar başvuru için evrakların seyahat amacına uygun olarak hazırlanmış olmasına dikkat etmektedir. Tanzanya seyahat etmek için altı tür vizesi mevcuttur. Bu vizelerden sizlere en uygun kategoriden başvuru yapılmaktadır. Bunlar:

Turistik Tek Girişli Vize

Tanzanya’ya turistik, tur, insani ve hayır faaliyetleri, aile ziyaretleri, kültürel etkinlikler gibi seyahat amacı olan kişilerin başvuru yapabileceği 90 günlük tek girişli vize türüdür. 

Ticari Vizesi

Toplantılar, fuarlar, iş görüşmeleri, fizibilite çalışmaları, satılan ürün kullanım eğitimi, iş bağlantıları, yatırımlar gibi ticari amaçlı tüm seyahatler için Tanzanya ticari vizesi alınmaktadır.

Çoklu Giriş Vizesi

Bu vize Tanzanya’ya sık sık ziyaret edecek olan kişilere tercihlerine ve evraklarına bağlı olarak verilmektedir.  Tanzanya’da iş ortakları vasıtası ile çok sık seyahat etmek isteyen kişiler, toplantılar, Tanzanyalı kişiler ile evli olan eşleri alabilmektedir. Bu vize en fazla 12 aylık olarak verilebilir ancak 3 ayda bir ülkeden çıkış yapılması gereklidir.

Tanzanya Vizesi 2

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya vize başvuruları için, tercih edilen vize türüne göre başvuru formu farklılık göstermektedir. Elektronik vizelerde online olarak, resmi web sitesi üzerinden doldurulup alınmaktadır. 

Pasaporta basılan standart vize tercih ediliyorsa, PDF üzerinden doldurulan kişisel bilgilerin ve seyahat detaylarının yer aldığı başvuru formu doldurulmaktadır.

Başvuru formlarında, her iki tür içinde dikkat edilmesi gereken husus, kişisel bilgilerin doğru ve güncel olarak doldurulmasıdır. Konsolosluk veya Göç İdaresi kişiler ile iletişime geçmek isteyebilir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin tamamından sorumlu tutulacağınız için hatalı veya eksik girilen bilgi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. 

Başvuru formları tüm dünya vizeleri için ilgili temsilciliklerin kişilerin tanıma ve seyahat amacını anlama için baktıkları ilk belgedir. Başvuru formunda yazılan bilgiler ile dosyanın içeriğinin muhakkak tutarlı olması gerekmektedir. 

Tanzanya E-Vize mi?

Tanzanya hükümeti ülkesini seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için, seyahat durumlarına göre elektronik veya pasaporta basılan vize türü olarak iki farklı kategoride hizmet vermektedir. Genellikle Elektronik vize tercih edilir. Onlarca evrak hazırlayıp ilgili temsilciliğe gidilmesine gerek kalmadan tüm işlemler online olarak taratılıp mail atılması başvuru için yeterli olmaktadır.

Tanzanya E-vize olarak Visa Prove uzmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde mail ortamında veya Whatsapp üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Tanzanya E-Vizesi ile Hangi Kapılardan Giriş Yapılabilir?

Vize başvurusu onaylanan kişilerin Tanzanya seyahatler için elektronik vize ile giriş yakabileceği sınır kapıları belirlenmiştir. Bunlar:

 1.  Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı (JNIA);
 2.  Kilimanjaro Uluslararası Havalimanı (KIA);
 3.  Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı (AAKIA);
 4.  Namanga sınırı;
 5.  Tunduma sınırı.

Tanzanya Kapı Vizesi

Tanzanya hükümeti, ülkesine seyahat edecek olan kişilerin, seyahat amaçlarına bağlı olarak kapı vizesi uygulaması kullanabileceklerini bildirmiştir. Kapıda resmi birkaç prosedür uygulanır ve vize işlemleri için bir süre onay beklenebilir. Elektronik vizelerde kişiler gitmeden önce onay alınmış olduğu için havalimanında beklenmesine gerek kalmadan direkt geçiş hakkı sağlamaktadır.

Tanzanya Vize Ücretleri

Tanzanya vize başvuruları için ödenmesi gereken harçlar, elektronik vize özelinde vize türü ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir.

Tanzanya Vize Harcı:

 1.  Tek girişli standart vize harcı 50$
 2.  Çoklu giriş vizesi harcı 100$
 3.  Ticari vize harcı 250 $

Tanzanya vize başvuruları için Visa Prove danışmanlık ücreti KDV Dahil 47 $’dir.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya vize başvuruları, başvuruların işleme alındığı tarihlen itibaren ortalama 3 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sonuçlandırma süreleri başvuru türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Elektronik vizelerde sonuçlanma süreleri Göç İdaresi inisiyatifinde olup, bu süreler farklılık gösterebilir.

Pasaporta basılan standart Tanzanya vizesi, aynı şekilde Türkiye’deki Tanzanya temsilciliklerinden işleme alınır ve ortalama 3 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Vize sonuçlanma süresi yine ilgili temsilciğin resmî tatillerine veya inisiyatifine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Bu durumlarda vize sonuçlanması gecikebileceğinden, vize sonuçlanmadan bilet satın alınması veya otel ödemesi yapılması önerilmemektedir.

Tanzanya vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar, harç bilgileri ve vize işlemlerini başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tanzanya vizesi

Tanzanya Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button