Ruanda Vizesi

Ruanda Vizesi Ruanda Vizesi

Ruanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahatlerinden ortalama 2 hafta öncesinden vize başvuruları işleme aldırmaları tavsiye edilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşlarınım vize almaları gerekmektedir.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Ruanda vizesi nasıl alınır? Hangi evraklar gereklidir? Nelere dikkat edilmesi gerekir? Kaç günde vize sonuçlanır? Gibi tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Başvuru işlemlerinizi başlatmak veya aklınıza takılan sorular için bizlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Ruanda E-Vizesi

Ruanda’ya e-vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin için Ruanda Cumhuriyeti tüm ülke vatandaşlarının da kolaylıkla temin edebileceği elektronik vize uygulamasını başlatmıştır. Ruanda vizeleri için onlarca evrak hazırlayıp, elçiliklerde günlerce uğraşmanıza gerek kalmadan tüm evrakların taratıp Visa Prove temsilcilerimize mail ortamında veya Whatsapp üzerinden iletmeniz başvuru için yeterli ve ilk adım olacaktır

Ruanda Vize Nasıl Alınır?

Ruanda E-Vizesi, online olarak Ruanda Hükümetinin Göç ve Göçmenlik müdürlüğü tarafından işleme alınmaktadır. Başvuruları web sitesi üzerinden başlatılır ve vize başvurusu sonuçlandığında online olarak PDF formatında iletilmektedir. 

Pasaporta basılan standart vize olmadığı için tüm işlemler elektronik ortamlıda tamamlanabilmektedir. Seyahat etmeden önce vizenin çıktısının alınması yeterlidir.

Ruanda Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

E-vize başvuruları için kişilerin seyahat amacına uygun olarak birtakım evrakların hazırlanması gereklidir. Bu evrakların tamamı taratılıp mail olarak iletilebilir. Evraklar güncel ve eksiksiz olması gerekmektedir. Visa Prove başvuru işleme almadan önce tüm evraklarınızın kontrolünü sağlar ve başvuruya uygun hale getirip işleme almaktadır.

 1.  Pasaport (Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerlilik süresi ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir.)
 2.  1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf 
 3.  Otel- Uçak Rezervasyonu
 4.  Sarı Humma Aşı kartı

Ruanda Vizesi 2

Ruanda Vize Türleri Nelerdir?

Ruanda seyahatleri için elektronik olarak alınabilecek vize türleri, kişilerin seyahat amaçlarına uygun olarak belirlenmektedir. Ruanda E-Vizeleri istisnai durumlarda uzatılabilir.

Ruanda Turistik E-Vize

Ruanda’yı kısa süreli turistik gezileri, turlar veya eğlence amaçlı etkinler için seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği vize türüdür. Ruanda turistik vizesi tek girişli 30 günlük veya 90 günlük çok girişli olarak alınabilmektedir.

Ruanda Ticari Vize

Ticari faaliyetler, konferans, toplantı, fuar gibi tüm ticari amaçlı seyahatler için alınabilecek vize türüdür. Bu vize tek girişli ve maksimum 30 gün kalış hakkı vermektedir.

Doğu Afrika Vizesi 

Kenya, Ruanda ve Uganda Hükümetinin ülkelerini seyahat etmek isteyen kişilerin için kolaylık sağlaması adına, üç ülke içinde geçerli olan ortak elektronik vize alınmaktadır. Doğu Afrika vizesi için ilk olarak hangi ülkeden giriş yapılacak ise o ülke varış ülkesi olarak seçilmesi gerekmektedir. Ruanda üzerinden başvuru yapıldığında varış ülkesi Ruanda seçilmeli ve diğer ülkelere seyahati kanıtlayan belgelerin sunulması gereklidir. 

Doğu Afrika vizesi 90 gün çok girişli olarak alınmaktadır. Bu vize ile üç ülke arasında serbest dolaşım hakkı verilmektedir. 

Ruanda E-Vize Başvuru Formu

Elektronik vize başvurularında, online olarak tüm belgelerin yüklenmesi ve gereken bilgilerin eksiksiz ve güncel olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu elektronik vizelerde, vizenin sonucunu doğrudan etkileyebileceği için oldukça dikkatli doldurması gerekmektedir.

Başvuru formu sistem üzerinden tamamlandıktan sonra yüklenmesi gereken evraklar okunaklı ve çözünürlük yüksek olarak sisteme yüklenir ve vize harcı ödemesi yapılır.

Ruanda Vize Ücretleri

Ruanda elektronik E-vize başvuruları online olarak tamamlanıp ödemeleri yine sistem üzerinden kredi kartı ile döviz cinsinden ödenmektedir.

Ruanda vize harcı, vize süresi ve giriş sayısına göre belirlenmektedir. 

 •  30 Gün, Tek girişli Ruanda vize harcı 50$’dir.
 •  90 Gün, Çok Girişli Ruanda Vizesi 70$’dır.
 •  90 Gün, Doğu Afrika Vizesi Harcı 100 $’dır.

E-vize başvuruları için Visa Prove Danışmanlık ücreti 47,2 $’dır.

Ruanda Kapı Vizesi

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle Ruanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler için kapı vizesi uygulaması yürürlüğe girmiştir. Kigali Uluslararası Havalimanlarında harç ödemelerini şahsen yapıp varışta vize alınabilir. Seyahatlerde sınır kontrollerinde vakit kaybetmemek, daha hızlı geçiş sağlamak adına seyahat etmeden önce alınan elektronik vize tercih edilmektedir.

Ruanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Ruanda E-Vize başvuruları Ruanda hükümetinin Göç ve Göçmenlik Genel Müdürlüğü üzerinden online olarak alınmaktadır. Başvuru için elçilik veya konsolosluklara gidilmesi zorunlu değildir. Tüm işlemler elektronik olarak tamamlanmaktadır.

Ruanda E- Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Online vize başvuruları, ilgili temsilciliklerin hafta tatilleri ve resmi tatiller göz önünde bulundurarak seyahat etmeden ortalama en geç 10 gün öncesinde başvuruları işleme aldırmanız tavsiye edilmektedir.

Ruanda vizeleri 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanma süreleri Göç İdaresi inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir bundan dolayı vize onay gelmeden bilet alınması tavsiye edilmemektedir.

Yabancılar için Uganda E-Vizesi

Türkiye’de ikamet eden veya farklı ülkelerde yaşayan kişilerin tüm dünyanın başvuruları ortak web sitesi üzerinden işleme alınabildiği için bölge ayrımı veya ülke ayrımı kuralı olmadan istediğiniz yerden başvuru yapılabilmektedir.

Ruanda Evrak Tasdik İşlemleri

Ruanda hükümeti, farklı ülkelerin evraklarının Ruanda Cumhuriyetinde geçerli olması için yasallaştırma işlemi yapmaktadır. Ruanda Elçiliği evrak tasdik işlemleri için hizmet vermektedir.

Belgelerin noter onaylı yemin tercüman tarafından çeviri yapılması ve ilgili resmî kurumlardan onaylatılması gereklidir. Türkiye’deki resmi kurum onaylarından sonra Ruanda Elçiliğinde belgelerin tasdikleme işlemi yapılmaktadır.

Ruanda vizesi kaç günde sonuçlanır? Hangi evraklar gereklidir? Nelere dikkat edilmesi gereklidir? Başvurumu hemen işleme aldırabilir miyim? Gibi aklınıza takılan tüm sorular için bizlere info@visaproıve.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Ruanda Vizesi İletişim

Ruanda Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button