Nijer Vizesi

Nijer Vizesi
Nijer Vizesi

Afrika kıtasının en büyük nehirlerinden biri olan Nijer nehrinden adını alan Nijer, Batı Afrika’da yer almaktadır ve denize kıyısı bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız Nijer vizesi almak durumundadırlar. 11 Ağustos 2021 tarihi itibariyle Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip vatandaşlarımız son 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla Nijer vizesi almadan Nijer’e seyahat edebilmektedirler.

Nijer vizesi almak isteyen ve Nijer’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat tarihlerinden 20 gün önce Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

 

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer’e hangi amaçla veya ne kadar süreyle seyahat edecekleri fark etmeksizin, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmaları ve seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Nijer vizesi başvuru formu doldurulduktan ve gerekli evrakların temini sonrasında belgelerin ve başvuru formunun Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne gönderimi veya bizzat teslimi ve gerekli harçların ödenmesi halinde Nijer başvurunuz başlamış olacaktır. E-vize veya kapıda vize uygulaması olmaması sebebiyle başvurular doğrudan büyükelçiliğe yapılmaktadır.

 

Nijer Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Kısa veya uzun süreli Nijer vizesi almak isteyen vatandaşlarımızın aşağıda yer alan evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları ve temin etmeleri gerekmektedir. Nijer vizelerinin reddedilmesi durumlarının büyük çoğunluğunun Nijer vize başvurusu için gerekli evrakların eksik veya hatalı olarak hazırlanmış olduğu unutulmamalıdır.

 

Nijer Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış ve karşılıklı iki sayfası boş olan bir pasaport,
 • İlgili pasaportun fotokopisi,
 • Arka fonu beyaz olan ve yakın zamanda çektirilmiş olan 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Bir davet üzerine Nijer’e seyahat edilecekse davet mektubu,
 • Nijer’de kalınacak süre boyunca yapılan konaklama rezervasyon belgeleri,
 • Uluslararası geçerliliği olan sarı humma aşı kartı,
 • Mezun olunan okul diploması veya icra ettiği mesleğin kanıtına dair belge gerekmektedir.

Nijer Vize Türleri Nelerdir?

 

Nijer Kısa Süreli Vizesi

30 günlüğüne veya daha kısa süreli yapılacak seyahatler için başvurulması gereken Nijer vizesidir. Turistik bir gezi, iş toplantısı veya arkadaş ya da akraba ziyaretleri için geçerli olup bu vizede temel kıstas süredir. Talep edeceğiniz süreyi veya daha kısa bir süreyi karşılayan vizenizi almanın tek yetkili kurum olan Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetkisinde olduğu unutulmamalıdır.

 

Nijer Uzun Süreli Vizesi

Bir süreliğine çalışmak, uzunca bir süre tatil yapmak, çöllerin ve savanların tadını doyasıya çıkarmak, çok özlediğiniz arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla daha uzun süre vakit geçirmek veya sahibi ya da temsilcisi olduğunuz şirketin ihtiyaç duyduğu eylemleri gerçekleştirmek için 30-90 gün arasında Nijer’de kalmanız gerekiyorsa, başvurmanız gereken vize Nijer uzun süreli vizesi olacaktır. Başvurunuzda talep ettiğiniz sürenin tamamını veya daha azını alabilmeniz tamamıyla Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği inisiyatifindedir.

 

Nijer Vize Başvuru Formu

Açık, anlaşılır ve kolay okunur bir şekilde doldurulması gereken Nijer vize başvuru formunda 16 soru bulunmaktadır. Nijer vize başvuru formunun Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin başvuru sahibini tanımak, seyahatinin süresini ve sebebini anlamak sebebiyle istediği bir evrak olduğu unutulmamalı ve formdaki sorulara tam ve doğru cevap verilmelidir.

 

Nijer Vize Ücretleri

Nijer vize ücretleri vizenin süresine göre değişiklik göstermektedir. 30 güne kadar olan tek veya çok girişli Nijer vizesinin ücreti 45 €, 30 günden daha uzun ve 90 günden kısa olan tek veya çok girişli Nijer vizesinin ücreti 80 € olarak belirlenmiştir.

Vize işlemleriniz süresince size danışmanlık hizmeti verecek olan Visa Prove vize danışmanlığımızın ücreti ise 47,2 € olarak belirlenmiştir.

 

Nijer Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Nijer vize başvurusu kapıda vize uygulaması veya e-vize olmaması dolayısıyla doğrudan vize vermekte yetkili tek kurum olan Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru olarak doldurulması ve hazırlanması neticesinde büyükelçiliğe yapılacak olan Nijer vize başvurularının onayının veya reddinin büyükelçiliğin tasarrufunda olduğu unutulmamalıdır.

Nijer vize başvuruları için elçilik gerekli görmediği sürece kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir.

 

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzun veya kısa süreli vize başvurularının Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılması ortalama 8 iş günü sürmektedir. Fakat Nijer vizesi için gerekli evraklarda bir eksik veya hata olması durumunda Nijer vize başvurusunun reddedilebileceği veya beklenen sürede sonuçlanmayacağı göz önünde bulundurulması ve uygun olduğu düşünülen seyahat planından 20 gün öncesinde başvurulması tavsiye edilmektedir.

 

Yabancılar için Nijer Vizesi

Türkiye’de olan, oturma ve çalışma iznine sahip yabancı kişilerin Nijer vizesi almaları için tıpkı Türk vatandaşları gibi gerekli evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırlamaları ve Nijer Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yabancılar için Nijer vizesinin süresi ve sonucu başvuran kişilerin uyruğuna, başvurdukları vize türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir. Bu konuda da yetki ve sorumluluğun büyükelçilikte olduğu unutulmamalıdır.

nijer vizesi iletişim

Nijer Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button